تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ آیا در انتهای سال میلادی شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود؟

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ آیا در انتهای سال میلادی شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود؟

قیمت بیت کوین و اغلب آلت کوین‌ها در حال نوسان در زیر میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه آن‌هاست. این امر نشان از این دارد که خرس‌های بازار کنترل کامل آن را به دست دارند.

بیت کوین (BTC) در ماه دسامبر همچنان به ازدست‌دادن جایگاه قیمتی خود ادامه می‌دهد؛ این موضوع می‌تواند سیگنالی مبنی بر این باشد که معامله‌گران قبل از اتمام سال جاری، موقعیت‌های معاملاتی خود را در سود می‌بندند. فقدان یک رالی صعودی آخر سال (Santa Rally) در بازارهای سهام ایالات متحده نشان می‌دهد که به‌دلیل بلاتکلیفی درباره گسترش سویه جدید ویروس کرونا (اومیکرون) در چندین کشور جهان، احساس خطر در بازارهای مالی حاکم است. رالی صعودی آخر سال در واقع یک اثر تقویمی است که شامل افزایش قیمت سهام در ۵ روز معاملاتی آخر دسامبر و ۲ روز اول معاملاتی ژانویه سال بعد می‌شود. 

نکته حائز اهمیت این است که حتی پس از افت شدید قیمت بیت کوین، تقاضا از سوی سرمایه‌گذاران نهادی کم مانده است. داده‌ها نشان می‌دهد که سهام صندوق گری اسکیل بیت کوین تراست (Grayscale Bitcoin Trust) اکنون با ۲۰ درصد کمتر از ارزش فعلی بیت کوین معامله می‌شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ آیا در انتهای سال میلادی شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود؟
نقشه بازار ارزهای دیجیتال در arz.watch

پیتر برنت (Peter Brandt)، معامله‌گر باتجربه، اذعان داشته است:

به‌طورمعمول، حجم فروش بالای ناشی از ترس نشان‌دهنده یک کفِ قیمتی برای بیت کوین است و این اتفاق هنوز در پی ریزش کنونی قیمت از سقف تاریخی اتفاق نیفتاده است. این ممکن است نشانه‌ای باشد که هنوز ریزش «واقعی» اتفاق نیفتاده و باید منتظر آن باشیم.

سؤالی که مطرح می‌شود این است که آیا روند نزولی بیت کوین و اغلب آلت کوین‌های اصلی در چند روز آینده ادامه دارد یا رالی آخر سال ناجی این بازار خواهد بود؟ برای پاسخ به این سؤال اجازه دهید ۱۰ ارز دیجیتال برتر را با هم بررسی کنیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

در چند روز گذشته خریداران (گاوها) توانستند از میانگین متحرک سادهٔ ۲۰۰ روزه در قیمت ۴۷٬۱۳۰ دلار دفاع کنند، اما در رساندن قیمت بیت کوین به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۴۹٬۶۲۲ دلار ناکام بودند. این موضوع نشان‌دهندهٔ کمبود تقاضا در سطوح بالاتر است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ آیا در انتهای سال میلادی شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود؟
نمودار قیمت بیت کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

فروشندگان (خرس‌ها) طی روز گذشته توانستند قیمت را به زیر میانگین متحرک سادهٔ ۲۰۰ روزه برسانند. اگر قیمت زیر این سطح مهم تثبیت شود، ممکن است فشار فروش شتاب بیشتری بگیرد. جفت ارز بیت کوین/ تتر (BTC/USDT) در معرض خطر رسیدن به محدوده حمایتی قوی بین قیمت‌های ۴۲٬۰۰۰ و ۳۹٬۶۰۰ دلار است. احتمال می‌رود گاوها باقدرت از این محدوده حمایتی مهم دفاع کنند؛ اما برگشت قیمت ممکن است با چالش‌های سختی در مواجهه با میانگین متحرک ساده‌ٔ ۲۰۰ روزه روبه‌رو شود. اگر قیمت از سطح فعلی صعود کند و از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بالاتر برود، این دیدگاه نزولی باطل می‌شود. چنین حرکتی نشان می‌دهد که شکست روبه‌پایین قیمت از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه می‌تواند یک تله خرسی باشد. درصورت چنین اتفاقی قیمت می‌تواند تا ۵۲٬۰۰۰ دلار و سپس تا ۶۰٬۰۰۰ دلار افزایش یابد.

 • مقاومت‌ها: ۴۷٬۱۳۰ – ۴۹٬۶۲۲ – ۵۲٬۰۰۰ – ۶۰٬۰۰۰
 • حمایت‌ها: ۴۲٬۰۰۰ – ۳۹٬۶۰۰

همچنین بخوانید: بازبینی در تریدها؛ چگونه دیگر در معامله اشتباه نکنیم؟

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

اتر (ETH) طی چند روز گذشته در یک کانال نزولی قرار داشته و در حال معامله است. برگشت قیمت از کف حمایتی این کانال در روز دوشنبه ۲۲ آذر، نتوانست قیمت اتریوم را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۴٬۰۵۸ دلار برساند. این موضوع نشان می‌دهد که خرس‌ها در رالی‌ها موقعیت‌های لانگ خود را کاهش داده یا دارایی‌های خود را می‌فروشند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ آیا در انتهای سال میلادی شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود؟
نمودار قیمت اتریوم (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرارگرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) زیر عدد ۴۳ نشان می‌دهد که قیمت در یک مسیر نزولی با کمترین موانع در سر راه خود است. جفت ارز اتر/ تتر (ETH/USDT) می‌تواند تا قیمت ۳٬۶۴۳.۷۳ دلار و سپس تا خط حمایتی کف کانال نزولی کاهش یابد.

یک جهش قیمتی قوی از خط حمایت می‌تواند مدت‌زمان قرارگیری قیمت را در داخل این کانال برای چند روز دیگر افزایش دهد. سپس گاوها یک بار دیگر تلاش می‌کنند تا قیمت را به بالای کانال برسانند. اگر آنها موفق شوند، نشان می‌دهد که فشار فروش ممکن است کاهش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت موفق شود کفِ این کانال را بشکند، خرس‌ها می‌توانند میانگین متحرک سادهٔ ۲۰۰ روزه را در ۳٬۲۸۸ دلار به چالش بکشند. شکست قیمت به زیر این سطح و بسته‌شدن قیمت در آنجا می‌تواند فشار فروش را تشدید کند.

 • مقاومت‌ها: ۴٬۰۵۸
 • حمایت‌ها: ۳٬۶۴۳.۷۳ – ۳٬۲۸۸

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

طی چند روز گذشته خریداران توانستند با موفقیت از میانگین متحرک سادهٔ ۱۰۰ روزه در ۵۰۹ دلار دفاع کنند؛ اما در رساندن قیمت بایننس کوین (BNB) به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۵۵۲ دلار ناکام ماندند. این موضوع نشان‌دهندهٔ کاهش تقاضا در سطوح بالاتر است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ آیا در انتهای سال میلادی شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود؟
نمودار قیمت بایننس کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرارگیری RSI در ناحیه منفی نشان می‌دهد که دست بالاتر از آنِ خرس‌ها است. چنانچه قیمت، میانگین متحرک سادهٔ ۱۰۰ روزه را روبه‌پایین بشکند و زیر آن تثبیت شود، جفت ارز بی‌ان‌بی/ تتر (BNB/USDT) می‌تواند تا میانگین متحرک ۲۰۰ روزه در ۴۳۶ دلار ریزش کند؛ برخلافِ این فرض، اگر قیمت چرخش به سمت بالا را از سطح فعلی داشته باشد و از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بالاتر رود، نشان می‌دهد که گاوها وارد میدان شده و عرضه این کوین را جذب کرده‌اند. این موضوع می‌تواند آغازگر احیای قیمت تا ۶۱۷ دلار و در مرحله بعد تا مقاومت سنگین در ۶۶۹.۳۰ شود.

 • مقاومت‌ها: ۵۲۲ – ۶۱۷ – ۶۶۹.۳
 • حمایت‌ها: ۵۰۹ – ۴۳۶

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت سولانا

قیمت سولانا (SOL) در روز دوشنبه ۲۸ آذر، نتوانست از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۸۳ دلار عبور کند و از آن ناحیه برگشت خورد. این موضوع نشان می‌دهد که خرس‌ها با قدرت از این سطح دفاع می‌کنند. چنانچه قیمت به زیر ۱۶۷.۸۸ دلار ریزش کند، امکان آزمایش مجدد سطح ۱۴۸.۰۴ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ آیا در انتهای سال میلادی شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود؟
نمودار قیمت سولانا (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

سطح ۱۴۸.۰۴ دلار به‌عنوان یک سطح حمایتی مهم تلقی می‌شود که باید آن را تحت‌نظر داشت؛ زیرا ازدست‌رفتن این سطح حمایتی می‌تواند قیمت را به میانگین متحرک سادهٔ ۲۰۰ روزه در ۱۲۰ دلار برساند. شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرارگرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) زیر عدد ۴۳ نشان می‌دهد خرس‌ها قدرت را در دست دارند.

اگر قیمت از سطح حمایت فعلی، به سمت بالا چرخش داشته باشد و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را روبه‌بالا بشکند و از آن عبور کند، این دیدگاه نزولی منتفی می‌شود؛ در این صورت قیمت می‌تواند تا سطح ۲۰۰ دلار و بعد از آن تا ۲۴۰ دلار صعود کند.

 • مقاومت‌ها: ۱۸۳ – ۲۰۰ – ۲۴۰
 • حمایت‌ها: ۱۶۷.۸۸ – ۱۴۸.۰۴ – ۱۲۰

همچنین بخوانید: بزرگ‌ترین اشتباهات تازه‌کارها در دنیای ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت کاردانو

قیمت کاردانو (ADA) در چند روز گذشته بارها از حمایت قوی ۱.۱۸ دلار برگشت داشته است؛ اما گاوها نتوانستند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱.۳۵ دلار برسانند. این موضوع نشان‌دهنده کمبود تقاضا در سطوح بالاتر است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ آیا در انتهای سال میلادی شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود؟
نمودار قیمت کاردانو (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

اکنون خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر ۱.۱۸ دلار آورده و در آنجا تثبیت کنند. چنانچه آنها موفق به انجام این کار شوند، قیمت می‌تواند تا حمایت بحرانی ۱ دلار ریزش کند که به‌احتمال قوی گاوها با قدرت از آن سطح دفاع می‌کنند.

اولین نشانه‌ قدرت در صعود قیمت این ارز، شکسته روبه‌بالا و بسته‌شدن قیمت در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خواهد بود. چنین حرکتی نشان می‌دهد که تقاضا بیشتر از عرضه است. با توجه به این موضوع، جفت ارز آدا/ تتر (ADA/USDT) می‌تواند ابتدا تا سطح ۱.۴۷ دلار افزایش یافته و سپس شاهد رالی تا مقاومت پیش رو در سطح ۱.۸۷ دلار باشیم.

 • مقاومت‌ها: ۱.۳۵ – ۱.۴۷ – ۱.۸۷
 • حمایت‌ها: ۱.۱۸ – ۱

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

ریپل (XRP) طی چند روز گذشته بین سطوح قیمتی ۰.۷۵ تا ۰.۸۵ دلار معامله شده است. گاوها دیروز توانستند قیمت ریپل را به بالای ۰.۸۵ دلار برسانند؛ اما شادو بلند کندل دیروز نشان می‌دهد که خرس‌ها همچنان به فروش دارایی‌های خود در رالی‌ها ادامه می‌دهند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ آیا در انتهای سال میلادی شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود؟
نمودار قیمت ریپل (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

شاخص قدرت نسبی (RSI) توانست با قدرت از محدوده اشباع فروش احیا شود که نشان می‌دهد قدرت حرکت نزولی در حال تضعیف است. این موضوع می‌تواند جفت ارز ریپل/ تتر (XRP/USDT) را برای چند روز دیگر در این محدوده نوسانات عرضی نگه دارد.

شکست سطح مقاومتی ۰.۸۵ دلار و تثبیت قیمت بالای آن، نشان‌دهنده چیره‌شدن گاوها بر خرس‌ها است. این موضوع می‌تواند باعث جهش قیمت تا سطح مقاومت روانی ۱ دلار شود؛ از طرف دیگر، شکست روبه‌پایین و بسته‌شدن قیمت زیر سطح حمایتی ۰.۷۵ دلار می‌تواند درها را برای کاهش احتمالی قیمت تا سطح ۰.۶ دلار باز کند.

 • مقاومت‌ها: ۰.۸۵ – ۱
 • حمایت‌ها: ۰.۷۵ – ۰.۶

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لونا

تِرا (LUNA) دیروز توانست سقف تاریخی جدیدی را ثبت کند؛ اما شادوی بلند در کندل قیمتی روزانه نشان می‌دهد که معامله‌گران کوتاه‌مدت ممکن است در سطوح بالاتر ذخیره سود کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ آیا در انتهای سال میلادی شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود؟
نمودار قیمت لونا (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

اگر قیمت لونا زیر ۷۸.۲۹ دلار تثبیت شود، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا جفت ارز لونا/ تتر (LUNA/USDT) را به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۶۴ دلار (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) برسانند. این سطح، یک حمایت مهم است که باید به آن توجه داشت؛ زیرا احیای قوی از این سطح نشان می‌دهد که احساسات همچنان مثبت باقی می‌ماند و معامله‌گران در حال خرید در کفِ قیمتی هستند.

گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای محدوده مقاومتی پیش رو بین ۷۸.۲۹ تا ۸۱.۸۷ دلار برسانند. چنانچه آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت ارز می‌تواند رالی خود را تا سطح مقاومت روانی ۱۰۰ دلار آغاز کند؛ بالعکس، اگر خرس‌ها باعث ریزش قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه شوند، نشان می‌دهد که معامله‌گران در حال خروج از موقعیت‌های معاملاتی خود هستند. این موضوع می‌تواند باعث پایین‌آوردن قیمت تا سطح ۵۰ دلار شود.

 • مقاومت‌ها: ۸۱.۸۷ – ۱۰۰
 • حمایت‌ها: ۷۸.۲۹ – ۶۴ – ۵۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اولنچ

قیمت اولنچ (AVAX) در روز سه‌شنبه ۲۳ آذر توانست از سطح حمایتی مهم ۷۵.۵۰ دلار یک برگشت داشته باشد و در روز بعد خط روند نزولی خود را بشکند. این موضوع نشان می‌دهد که گاوها در تلاش برای از سرگیری روند صعودی هستند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ آیا در انتهای سال میلادی شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود؟
نمودار قیمت اولنچ (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)


با این حال، حرکت صعودی قیمت از سطح ۶۱.۸ درصدی فیبوناچی اصلاحی در ۱۱۹.۶۹ دلار برگشت خورده که نشان می‌دهد خرس‌ها در رالی‌ها موقعیت‌های لانگ خود را کاهش داده یا دارایی‌های خود را می‌فروشند. جفت ارز آواکس/ تتر (AVAX/USDT) به حمایت بحرانی در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود در ۹۹ دلار (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) رسیده است.
چنانچه قیمت از سطح فعلی احیا شود، خریداران دوباره تلاش خواهند کرد تا روند صعودی را از سر بگیرند. در صورت شکسته‌شدن سطح مقاومتی ۱۱۹.۶۹ دلار و بسته‌شدن قیمت در بالای آن، می‌توانیم انتظار رسیدن رالی قیمت به سطح ۱۳۱.۷۰ دلار و سپس سطح مقاومت تاریخی را در ۱۴۷ دلار داشته باشیم؛ برعکس، اگر قیمت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود را روبه‌پایین بشکند و زیر آن تثبیت شود، احتمال سقوط قیمت تا سطح حمایتی قوی در ۷۵.۵۰ دلار وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۱۱۹.۶۹ – ۱۳۱.۷۰ – ۱۴۷
 • حمایت‌ها: ۹۹ – ۷۵.۵۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت پولکادات

قیمت پولکادات (DOT) در چند روز گذشته زیر میانگین متحرک سادهٔ ۲۰۰ روزه در ۲۸.۸۲ دلار (SMA ۲۰۰ – خط قرمز در تصویر) معامله شده است. این نشان می‌دهد که قدرت در دست خرس‌هاست. فروشندگان در حال حاضر تلاش می‌کنند قیمت را به زیر ناحیه حمایتی قوی بین ۲۵ تا ۲۲.۶۶ دلار برسانند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ آیا در انتهای سال میلادی شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود؟
نمودار قیمت پولکادات (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)


چنانچه آنها موفق به انجام این کار شوند، می‌توانند باعث گسترش روند نزولی جفت ارز دات/ تتر (DOT/USDT) به سمت حمایت بعدی در سطح ۱۶.۸۱ دلار شوند. هرچه مدت‌زمان تثبیت قیمت زیر میانگین متحرک سادهٔ ۲۰۰ روزه بیشتر باشد، احتمال ادامه روند نزولی بیشتر است؛ برخلاف این فرض، اگر قیمت از محدوده فعلی احیا شود، گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای میانگین متحرک ۲۰۰ روزه برسانند. این اتفاق نشان‌دهنده آن است که خرس‌ها تسلط خود را از دست می‌دهند و قیمت می‌تواند تا سطح ۳۹.۳۵ دلار افزایش یابد.

 • مقاومت‌ها: ۲۸.۸۲ – ۳۹.۳۵
 • حمایت‌ها: ۲۵ – ۲۲.۶۶ – ۱۶.۸۱

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت دوج کوین

قیمت دوج کوین (DOGE) روز سه‌شنبه ۲۳ آذر توانست یک برگشت قیمتی از حمایت قوی خود در سطح ۰.۱۵ دلار داشته باشد و به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۰.۱۸ دلار (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) صعود کند؛ اما شادوی بلند روی کندل قیمتی نشان می‌دهد که معامله‌گران در سطوح بالاتر اقدام به فروش دارایی‌های خود کرده‌اند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ آیا در انتهای سال میلادی شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود؟
نمودار قیمت دوج کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)


خرس‌ها روز چهارشنبه ۲۴ آذر قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگرداندند. این امر می‌توانست گاوهایی را که به‌صورت تهاجمی اقدام به خرید می‌کردند، به دام بیندازد. این موضوع قیمت را به حمایت قوی خود در سطح ۰.۱۵ دلار رسانده است.


درصورت شکسته‌شدن این سطح حمایتی، قیمت می‌تواند تا سطح ۰.۱۳ دلار برسد. با نقض این حمایت، قیمت این ارز می‌تواند تا سطح حمایت روانی ۰.۱ دلار کاهش یابد؛ بالعکس، چنانچه قیمت از سطح فعلی احیا شود، گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را به سطوح مقاومتی پیش رو در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و سطح ۰.۱۹ دلار برگردانند.

 • مقاومت‌ها: ۰.۱۸ – ۰.۱۹
 • حمایت‌ها: ۰.۱۵ – ۰.۱۳
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
نیما
نیما
۲ سال قبل

دوستان نظرشون رو در مورد نزولی یا صعودی بودن بازار با لایک(رو به بالا) و با دیس لایک ( رو به پایین ) اعلام کنند
با تشکر از همگی دوستان و ادمین محترم

Farshid
Farshid
۲ سال قبل

عجب

A.vafaei
A.vafaei
۲ سال قبل

لعنت به دوج

sمهر
sمهر
۲ سال قبل

عجب

مصطفی
مصطفی
۲ سال قبل

عجب

امیرعلی
امیرعلی
۲ سال قبل

با احترام برای تمام تحلیلگران تکنیکال، اما بشدت بهم ثابت شده که تحلیل تکنیکال فقط برای تایم فریم های خیلی کوچک نهایتا یکساعته مفید هست و در مورد تایم فریم های بالاتر تحلیل فاندامنتال و اخبار هستند که تاثیر گذارند