همکاری پلیس پاکستان در ربایش یک متخصص فناوری اطلاعات/ درخواست بیت کوین برای آزادی!

همکاری پلیس پاکستان در ربایش یک متخصص فناوری اطلاعات/ درخواست بیت کوین برای آزادی!

پلیس پاکستان با همکاری در ربایش یک مرد برای آزادی وی خواستار دریافت مبلغ به بیت کوین شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از PakistanToday، در فضای نظامی میان پاکستان و هند، اخبار مبنی بر دخالت پلیس پاکستان در ربایش شهید نصیر، متخصص فناوری اطلاعات با هدف باج‌گیری به بیت کوین، نادیده گرفته شد.

ربایندگان خواستار ۲۰ میلیون روپیه به واحد بیت کوین بودند. بعدا مشخص شد که پلیس محلی در این ربودن مشارکت داشته است. یک «گرگ در لباس پلیس» مسئول ارتباط تلفنی اداره پلیس با معاون کمسیون شهر بود. وی در ۲۳ مارس دستگیر شد. دو مامور پلیس دیگر که هر دو محافظ محسن عباس و محمد عارف قاضی دادگاه عالی بودند نیز دستگیر شدند.

پلیس به آدم‌ربایان کمک کرد تا پول آزادی نصیر به پول دیجیتال دریافت شود. خانواده نصیر مبلغ ۲.۵ میلیون روپیه، تقریباً ۱۸ هزار دلار آمریکا یا ۴.۵ بیت کوین، به گروگان گیران در ازای آزادی وی پرداخت کردند.

پلیس بعداً اظهار داشت که «با استفاده از تکنولوژی دیجیتال» موفق به دستگیری آدم‌ربایان و همچنین سه همکار پلیس آنها شدند.

لازم به ذکر است که از بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال معمولاً برای باج‌خواهی استفاده می‌شود. در ماه ژانویه، برای آزادی یک آمریکایی که در کاستاریکا ربوده شد ۱ میلیون دلار به بیت کوین تقاضا شده بود؛ این درخواست آدم‌ربایان انجام شد، اما مرد ربوده شده هرگز باز نگشت.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
علی بابا یی
علی بابا یی
5 سال قبل

جالب بود