فقط یک درصد سازمان‌ها از بلاک چین استفاده می‌کنند!

فقط یک درصد سازمان‌ها از بلاک چین استفاده می‌کنند!

سازگاری با فناوری بلاک چین در فضای سازمانی بسیار آهسته پیش‌ می‌رود.

نتایج حاصل از یک مطالعه جدید نشان داده است که تنها یک درصد کسب و کارها فناوری بلاک چین را در فضای داخلی خود پذیرفته‌اند، و بخش اعظم مدیران اطلاعاتی در سازمان‌ها (CIO) نسبت به این فناوری بسیار اندک ابراز تمایل می‌کنند.

بر اساس مطالعه‌ای که مرکز تحقیقاتی گارتنر انجام داده است، تنها یک درصد از سازمان‌ها به پروژه‌ یا سیستم‌های مرتبط با فناوری بلاک چین در کسب و کار خود آنها اشاره کرده اند. همچنین فقط ۸ درصد از آنها در برنامه‌های کوتاه‌مدت خود بلاک چین را مورد توجه قرار داده اند.

گارتنر در گزارش «بررسی مدیران اطلاعاتی ۲۰۱۸» اعلام کرده است:

۷۷ درصد از این مدیران در سازمان‌های مختلف بر این باورند که کسب‌وکار آنها هیچ‌گونه علاقه‌ای به استفاده از این فناوری ندارد و بنابراین هیچ برنامه‌ای در راستای توسعه بلاک چین در محیط کاری آنها ارائه نشده است.

فقط یک درصد سازمان‌ها از بلاک چین استفاده می‌کنند!

بلاک چین که با نام «فناوری دفتر کل توزیع شده» هم شناخته می‌شود از زمان ثبت شده و سوابق شفاف تراکنش‌های توزیع شده در رایانه‌های شبکه سازمانی استفاده می‌کند. با فناوری مذکور این رایانه‌ها تمامی مداخلات صورت گرفته در داده‌های سازمانی را به ثبت می‌رسانند. بسیاری از شرکت‌های بزرگ هم اکنون روی بلاک چین کار می‌کنند که از جمله آنها می‌توان به آی‌بی‌ام، مایکروسافت، جی‌پی‌مورگان و ویزا اشاره کرد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه