رالی افزایش قیمت بیت کوین با ۶ هزار دلار شروع می‌شود

رالی افزایش قیمت بیت کوین با ۶ هزار دلار شروع می‌شود

بعد از مدت‌‌ها، بیت کوین مقاومت اصلی ۵,۴۰۰ دلار را شکسته و قیمت آن نسبت به دلار افزایش قابل توجهی پیدا کرد. بیت کوین با حفظ روند صعودی خود و رسیدن به قیمت ۵,۶۰۰ دلار به بالاترین قیمت خود در سال ۲۰۱۹ رسید. در تایم فریم یک ساعته، چنین روند صعودی یک خط حمایتی در محدوده‌ی ۵,۳۶۰ دلار ایجاد کرده است. احتمال می‌رود که این افزایش قیمت ادامه پیدا کرده و تا سمت مقاومت‌های ۵,۸۰۰ تا ۶,۰۰۰ دلار نیز حرکت کند.

تحلیل قیمت بیت کوین

بعد از یک اصلاح قیمت، بیت کوین در محدوده‌ی ۵,۲۰۰ دلار، یک محدوده‌ی حمایتی را ایجاد نمود و بعد از آن افزایش یکنواخت قیمت آغاز شد. بین مقاومت ۵,۳۰۰ دلار و میانگین متحرک صد ساعته (SMA) فاصله‌ای وجود داشت. قیمت بیت کوین ساعاتی در این محدوده معامله می‌شد و در ساعات اخیر مقاومت کلیدی را در محدوده‌ی ۵,۳۵۰ دلار را شکسته و همین امر باعث رالی صعودی قیمت شد.

پس از آن خریداران وارد عمل شدند و قیمت را به سمت محدوده‌ی ۵,۴۰۰ دلار و ۵,۵۰۰ افزایش دادند.

این افزایش حتی منجر به ورود بیت کوین به محدوده‌ی ۵,۶۰۰ دلار نیز شد و بیت کوین در سال ۲۰۱۹ به بالاترین قیمت خود یعنی ۵,۶۴۱ دلار رسید. همچنین سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳,۶ درصد، قیمت از ۵,۳۶۰ به ۵,۶۴۱ دلار افزایش پیدا کرد. به‌ هر حال به نظر می‌رسد قیمت ۵,۵۰۰ دلار به‌عنوان محدوده‌ی حمایتی مناسب، عمل کند.

اگر یک روند نزولی وجود داشته باشد، حمایت کلیدی در محدوده‌ی ۵,۴۲۰ دلار است. همچنین سطح اصلاحی فیبوناچی ۷۶,۴ درصد با افزایش قیمت اخیر از ۵,۳۶۰ به ۵,۶۴۱ منطبق است. همچنین یک خط روند صعودی در محدوده‌ی ۵,۳۶۰ در تایم فریم ساعتی در حال تشکیل است. بنابراین کاهش از سطح فعلی به احتمال زیاد منجر به رویارویی با افزایش میل خرید بازار در محدوده‌ی ۵,۳۶۰ دلار تا ۵,۴۰۰ دلار شود.

رالی افزایش قیمت بیت کوین با ۶ هزار دلار شروع می‌شود

همانطور که در چارت قیمت می‌بینیم بیت کوین با وارد شدن به محدوده‌‎ی ۵,۴۰۰ دلار وارد رالی صعودی قیمت شد. به نظر می‌رسد خریداران بازار را تحت کنترل گرفته‌اند و هدف بعدی آن‌ها اهدافی بالاتر از ۵,۶۰۰ تا ۵,۶۵۰ باشد. همچنین اگر قیمت افزایش پیدا کند احتمال دارد توقف بعدی در محدوده‌ی ۵,۸۰۰ صورت گیرد.

شاخص‌های تکنیکی

  • شاخص مک‌دی (MACD) – این اندیکاتور مقداری وارد محدوده‌ی صعودی شده‌ است.
  • شاخص قدرت نسبی (RSI) – اندیکاتور RSI برای قیمت بیت کوین به دلار، افزایش قابل توجهی داشته است و به محدوده‌های ۶۰ و ۷۰ رسیده است.
  • محدوده‌ی حمایت اصلی – ۵,۵۰۰ همراه با ۵,۴۲۰
  • محدوده‌ی مقاومت اصلی – مقاومت‌های پیش رو برای حرکت صعودی ۵,۶۰۰، ۵,۶۴۰ و ۵,۸۰۰ دلار است.
تحلیل ارائه شده صرفاً ترجمه شده و وب‌سایت ارزدیجیتال هیچگونه مسئولیتی در قبال زیان‌های احتمالی آن بر عهده نخواهد داشت.
منبع: newsbtc
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

3 دیدگاه
رامین
رامین
5 سال قبل

ققنوس بر میخیزد

Arefshafie
Arefshafie
5 سال قبل

ميشه ١ آموزشگاه واستاد خوب براي آموزش دوره تريدينگ مهرفي كنيد دوستان عزيز؟

محمدرضا
محمدرضا
5 سال قبل

بیتکوین داره خودشو آماده میکنه برای یک ریزش خوب . هر چقدر به 6000 دلار نزدیک تر بشه این ریزش با شدت بیشتری صورت میگیره. موفق باشید