مسکو به دنبال استفاده از فناوری بلاک چین در انتخابات پارلمانی

مسکو به دنبال استفاده از فناوری بلاک چین در انتخابات پارلمانی

بنا بر گزارش‌های به دست آمده از تاس (Tass)، خبرگزاری مشهور روسیه، در تاریخ ۲۶ام فوریه (۷ام اسفند ماه)، شورای شهر مسکو، پایتخت کشور روسیه، لایحه‌ای را برای استفاده از فناوری بلاک چین در سیستم رأی‌گیری الکترونیک ارائه کرده است.

دومای مسکو، پارلمان محلی واقع در پایتخت روسیه، قصد دارد تا با بهره‌گیری از فناوری بلاک چین، از روند و نتایج رأی‌گیری الکترونیک انتخابات پیش روی این کشور، محافظت کند.

این خبر را دیمیتری ویاتکین (Dmitry Vyatkin)، معاون اول کمیته دومای روسیه و یکی از نویسندگان لایحه‌ی مربوطه اعلام کرد.

ویاتکین تأکید کرد که با استفاده از این فناوری، امکان ذخیره‌ی جداگانه‌ی اطلاعات شخصی رأی‌دهندگان و نتایج رأی‌گیری وجود خواهد داشت. وی در ادامه افزود:

غیرممکن است که بتوان آن‌ها را به هم متصل کرد. این شیوه دقیقاً شیوه‌ی کار فناوری بلاک چین است.

مسکو به دنبال استفاده از فناوری بلاک چین در انتخابات پارلمانیوی همچنین تأکید کرد که با بهره‌گیری از این فناوری می‌توان از تقلبات انتخاباتی و یا به طور دقیق به گفته‌ی او، از فناوری‌های انتخاباتی کثیف، جلوگیری عمل آورد.

به گفته‌ی سایت خبرگزاری کوین تلگراف در تاریخ ۱۸ دسامبر، کشور روسیه توانست با استفاده از یک سیستم رأی‌گیری بلاک چین محور به نام پلیس (Polys)، که در سال ۲۰۱۷ در شرکت کاسپرسکی لب (Kaspersky Lab) توسعه داده شده بود، انتخابات منطقه‌ای را با حضور ۴۰ هزار شرکت‌کننده، در استان ساراتوف با موفقیت برگزار کند.

طبق گزارش کوین تلگراف در ۳ام ژانویه (۱۳ام دی ماه)، ماه گذشته، مرکز فن‌آوری الکترونیک و کامپیوتر تایلند (NECTEC)، از توسعه‌ی سیستم رأی‌گیری الکترونیک مبتنی بر بلاک چین خبر داد.

در ماه می نیز این خبرگزاری، تحلیلی را در خصوص مزایا و معایب استفاده‌ی بالقوه از فناوری بلاک چین در روندهای انتخاباتی منتشر ساخت.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه