از تیم فیس‌بوک که بر روی پروژه محرمانه بلاک چین کار می‌کنند چه می‌دانیم؟

از تیم فیس‌بوک که بر روی پروژه محرمانه بلاک چین کار می‌کنند چه می‌دانیم؟

فیس‌بوک، تیمی ویژه را مسئول طراحی و توسعه یک بلاک چین برای عرضه ارز دیجیتال کرده است. با وجود اینکه این پروژه از سوی فیس‌بوک به صورت محرمانه در حال پیگیری است، به تازگی فهرستی از نام برخی کارشناسان فعال در این پروژه منتشر شده است.

به گزارش کوین‌دسک پس از انتشار خبری در روز چهارشنبه مبنی بر اینکه غول فناوری قصد دارد در همین ماه اطلاعات مربوط به «گلوبال کوین» را منتشر کند، شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی فهرستی شامل نام ۱۰ نفر از کارشناسان فعال در این پروژه را منتشر کرد.

همان‌طور که ماه گذشته نیز اشاره شده بود، کریستین کاتالینی (Christian Catalini) از موسسه فناوری ماساچوست (MIT)، به‌عنوان اقتصاددان‌ ارشد پروژه ارز دیجیتال فیسبوک فعالیت می‌کند.

سونیتا پاراسورامن (Sunita Parasuraman) به‌عنوان مدیر بنیاد مستقر در سوئیس، وظیفه مدیریت پروژه را بر عهده دارد. همچنین به گزارش سی‌ان‌بی‌سی چند نفر از این ۱۰ کارشناس خبره که تحت رهبری دیوید مارکوس فعالیت دارند، در اسرائیل هستند.

دیوید مارکوس، سرپرست تیم بلاک چین فیس‌بوک

دیوید مارکوس، سرپرست تیم بلاک چین فیس‌بوک

هیچ کدام از ۱۰ نفری که نام‌شان در این فهرست آمده در گذشته سابقه فعالیت در زمینه ارزهای دیجیتال را نداشته‌اند. بااین‌حال، برخی از آنها پیش از این در حوزه فناوری‌های مالی به فعالیت مشغول بودند. مارکوس پیش از پیوستن به فیس‌بوک، به‌عنوان مدیرعامل پی‌پل فعالیت داشت.

نزدیک به ۳۰ موقعیت شغلی مرتبط با فناوری بلاک چین در صفحه فرصت‌های شغلی فیس بوک درج شده است. گفتنی است این رقم نسبت به اواخر سال گذشته، رشد قابل توجهی داشته است.

در ماه فوریه بود که فیسبوک، یک استارتاپ فعال در زمینه بلاک چین با نام چین‌اسپیس (Chainspace)‌ را خریداری کرد و آن را به تیم ارز دیجیتال خود افزود. بااین‌حال، مدیرعامل این استارتاپ فقط یک ماه در این پست حضور داشت.

دیو هریچیسزین (Dave Hrycyszyn) که بنیان‌گذار استارتاپ چین‌اسپیس است، در ماه می درباره شرکت جدید خود گفت:

این یک پروژه مرتبط با حریم خصوصی است که واقعا آن را دوست دارم.

هیچ نامی از منبع خبری ارائه‌دهنده این فهرست ۱۰ نفره منتشر نشده است. بااین‌حال، پایگاه خبری منتشر‌کننده این خبر می‌گوید که ارز دیجیتال فیسبوک طوری طراحی شده که به‌عنوان یک پول فرامرزی، بین‌المللی و بدون کارمزد عمل کند. این ارز در کشورهای در حال توسعه‌ای که پول رسمی آنها با نوسان ارزشی روبروست، به‌شکلی گسترده معرفی خواهد شد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه