برخی از جزئیات مدل آزمایشی ارز دیجیتال ملی اعلام شد

برخی از جزئیات مدل آزمایشی ارز دیجیتال ملی اعلام شد

مدیر گروه بانکداری الکترونیک پژوهشکده پولی و بانکی در خصوص مدل آزمایشگاهی ارز دیجیتال ملی که در پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی تولیدشده است، شفاف‌سازی کرد.

نیما امیرشکاری در خصوص مدل آزمایشی ارز دیجیتال ملی این چنین اظهار داشت:

به‌طور قطع فعالان حوزه ارزهای دیجیتال با انواع بسته‌های متن‌ باز ایجاد ارز دیجیتال در ۱۵ دقیقه و همچنین ساخت توکن های اتریوم در ۲۰ دقیقه آشنایی دارند و دور از ذهن است که با خواندن این خبر چنین برداشتی از مدل آزمایشگاهی ایجادشده در پژوهشکده بانک مرکزی داشته باشند.

وی تصریح کرد:

مدل آزمایشگاهی ارز دیجیتال ملی بیش از پرداختن به مسائل فناورانه بلاک چین، به حوزه‌های اقتصادی و کاربردی آن برای وضعیت کنونی کشور پرداخته است. از این‌رو کارگروهی متشکل از تعدادی خبرگان اقتصادی به همراه محققان حوزه ارزهای دیجیتال در خصوص بکار گیری این فناوری در کشور و مدل‌سازی اقتصادی آن مطالعاتی را انجام دادند.

امیر شکاری با اشاره به کاربردهای این ارز  دیجیتال ملی یادآور شد:

برخی کاربری‌های اصلی ارز دیجیتال ملی طبق مطالعات انجام‌ شده می‌تواند سرمایه‌گذاری خارجی، پول دیجیتال برای کسب‌وکارهای فضای مجازی، احراز هویت شهروندی و ابزاری برای کنترل ارزش پول ملی باشد.

برخی از جزئیات مدل آزمایشی ارز دیجیتال ملی اعلام شد

نیما امیرشکاری

وی یادآور شد:

خروجی این کارگروه به تعدادی پرسش کلیدی در خصوص پارامترهای تنظیم‌کننده پلتفرم ارز دیجیتال منجر شد که به سه گروه طبقه‌بندی می‌شوند. گروه اول پارامترها که پاسخ آن‌ها تقریباً مشخص است. گروه دوم با انجام آزمایش و مدل‌سازی به کمک پلتفرم آماده‌شده در پژوهشکده تنظیم می‌شوند؛ و گروه سوم که نیازمند تصمیم‌گیری در سطوح بالاتر سیاسی و اقتصادی کشور در راستای منافع ملی است و از سوی پژوهشکده صرفاً می‌توان پیشنهادهایی بر مبنای مطالعات انجام‌شده ارائه کرد.

مدیر گروه بانکداری الکترونیک پژوهشکده پولی و بانکی با اشاره به پارامترها و پرسش‌ها برای کاربری پول دیجیتال در کسب‌وکارهای مجازی، گفت:

تعداد انتشار توکن با توجه به حجم کسب‌وکارهای اینترنتی، یک‌باره بودن مکانیسم انتشار یا انجام گیری این فرآیند از طریق استخراج، امکان خرید ارز دیجیتال ملی با ریال ایرانی، تعداد تراکنش هر بلوک و زمان ایجاد شدن مقادیر بلوک جدید، محدودیت‌های معاملاتی ارز و کشورهای هدف برای ایجاد بازار ثانویه از سؤالاتی است که در این بخش مطرح می‌شود.

برخی از جزئیات مدل آزمایشی ارز دیجیتال ملی اعلام شد

امیر شکاری خاطرنشان کرد:

همچنین سؤال کلیدی در این بخش این است که چنانچه این ارز از طریق استخراج منتشر شود، آیا عموم افراد قادر به استخراج آن هستند یا صرفاً از طریق بانک‌ها این عمل باید صورت گیرد.

وی تصریح کرد:

مدل آزمایشگاهی پژوهشکده شامل تعدادی سرور برای انتشار ارز، نرم‌افزار کیف پول نگهداری و تبادل ارز، نرم‌افزار استخراج ارز به همراه نرم‌افزاری برای تنظیم پارامترها و مدل‌سازی است که به کمک یکی از شرکت‌های داخلی تهیه‌ شده و با انجام تنظیمات مختلف از سوی کارشناسان اقتصادی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

امیر شکاری در پایان گفت:

پژوهشکده در حال حاضر در حال رایزنی با سازمان‌های ذی‌ربط در خصوص تشکیل کارگروه تخصصی چندجانبه جهت تنظیم پارامترهای مذکور است.

بیشتر بخوانید: نماینده مجلس: ارز دیجیتال بر کل دنیا احاطه دارد و تعیین ضوابط آن ضروری است

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
سعید حسینی
سعید حسینی
5 سال قبل

ایران و ارز دیجیتال ؟؟؟خخخخخخ اقا شما اول بیاین سایت ناد رو درست کنین با این سرعت مزخرفش که دانشجو ها موقع انتخاب واحد اسیر نشن... ارز دیجیتالتون پیش کش خخخخخخخ

بلاکعلی چِین‌زاده
بلاکعلی چِین‌زاده
5 سال قبل

(((امیر شکاری با اشاره به کاربردهای این ارز دیجیتال ملی یادآور شد:

برخی کاربری‌های اصلی ارز دیجیتال ملی طبق مطالعات انجام‌ شده می‌تواند سرمایه‌گذاری خارجی، پول دیجیتال برای کسب‌وکارهای فضای مجازی، احراز هویت شهروندی و ابزاری برای کنترل ارزش پول ملی باشد.)))

اینو اینجا مینویسم چون میدونم خود ایشون که این حرفو زدن،این کامنت رو میخونن...
ارزی که توش احراز هویت نیاز باشه، اسمش جز شِت‌کوین،چیزی نمیتونه باشه...نمادشم توی جدول مارکت کپ ??
شما هنوز یا چیزی از تعریف ارز دیجیتال نمیدونین،یا نحوه بیانتون درست نیست.چون احراز هویت با روح کریپتو در تضاده...

Amh
Amh
5 سال قبل

من حرف شما رو در رابطه با تضاد کریپتو و احراز هویت قبول دارم ولی همین الان هم اگه اشتباه نکنم برای فعالیت تو صرافی های کره و ژاپن باید احراز هویت شد، کوین بیس هم که اطلاعات کاربرهاشو به مقامات میده
هیچ کشوری بدون احراز هویت به مردمش اجازه کار با کریپتو مخصوصا از جنس ملی اش رو نخواهد داد