ضرر ۶۲۵ میلیون دلاری غول سازنده‎ دستگاه‎های استخراج!

ضرر ۶۲۵ میلیون دلاری غول سازنده‎ دستگاه‎های استخراج!

شرکت چینی بیت مین (Bitmain)، تولید کننده‎ی دستگاه‎های استخراج ای‌سیک (ASIC)، در دو ماهه‌ی اول سال جاری، ۶۲۵ میلیون دلار ضرر کرده است.

به گزارش کوین ‎تلگراف، شرکت بیت مین، ۶۲۵ میلیون دلار در ماه مارس، ۳۴۵ میلیون دلار در ماه ژانویه و ۲۸۰ میلیون دلار در ماه فوریه ضرر کرده است.

لازم به اشاره است که این گزارش‎ مربوط به فروش ارزان دستگاه‎های ۱۶ نانومتری قدیمی بیت مین بوده و با پایان یافتن موجودی این مدل دستگاه‎ها، این شرکت انتظار آغاز سوددهی را با فروش دستگاه‌های ۷ نانومتری دارد.

پیش‌بینی می‎شود که به لطف فروش دستگاه‎های مذکور، سود ناخالص این شرکت تا ماه مارس ۳۰ درصد افزایش یابد. شرکت بیت مین در اطلاعیه خود خاطرنشان کرد که تا ۹ آوریل، دستگاه‎های استخراج انت ماینر ۷ نانومتری سری S۱۷ خود را به بازار عرضه خواهد کرد.

از آنجا که بازار ارزهای دیجیتال دوباره سوددهی خود را آغاز کرده، بیت مین در حال بازنگری در برنامه‎ی عرضه اولیه سهام (IPO) خودش است. این شرکت امیدوار است که در عرضه اولیه سهام خود در هنگ کنگ، ۳ میلیارد دلار سرمایه جمع کند. بنا بر گزارشات کنونی، اگر این عرضه در آمریکا صورت بگیرد، جذب سرمایه بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون دلار کاهش خواهد یافت.

طبق گزارشات غیررسمی، شرکت کنان کریتیو (Canaan creative)، رقیب اصلی بیت مین، به اولین شرکت تولیدکننده‌ی دستگاه‌های استخراج تبدیل شده که عرضه‌ی اولیه‌ سهام خود را در ایالات متحده اجرا کرده است.

error in loading comments. please attention