کاهش ۲۸ درصدی هش ریت شبکه لایت کوین پس از هاوینگ

کاهش ۲۸ درصدی هش ریت شبکه لایت کوین پس از هاوینگ

پس از هاوینگ اخیر در شبکه «لایت کوین»، بسیاری از استخراج‌کنندگان این ارز دستگاه‌های خود را خاموش کرده‌اند! هاوینگ، رویدادی است که در آن پاداش استخراج بلاک‌ها در شبکه بلاک چین نصف می‌شود.

به‌گزارش «کوین دسک» و بر اساس داده‌های وب‌سایت BTC.com، پس از خروج ماینرها از شبکه لایت کوین، سختی شبکه این ارز روز ۲۲ آگوست (۳۱ مرداد) ۱۱.۴۰ میلیون اندازه‌گیری شد؛ این در حالی است که این رقم یک روز قبل از هاوینگ، ۴ آگوست (۱۳ مرداد)، ۱۵.۹۳ میلیون بوده. قدرت هش شبکه لایت کوین نیز با سقوطی ۲۸ درصدی مواجه شده است.

شبکه لایت کوین طوری طراحی شده که سختی آن هر ۲۰۱۶ بلاک یا تقریبا هر ۴ روز یکبار تنظیم شود. تنظیمات جدید به منظور اطمینان از ثابت ماندن تولید هر بلاک در مدت زمان ۲.۵ دقیقه انجام می‌شوند.

با کاهش ۲۸ درصدی قدرت هش شبکه، در حال حاضر قدرت هش لایت کوین به کمترین مقدار اندازه‌گیری‌ شده از ۲۹ آوریل (۹ اردیبهشت) رسیده است. بنا بر پیش‌بینی‌های Btc، سختی شبکه طی چرخه اصلاح بعدی، که در حدود سه روز دیگر صورت می‌گیرد، با یک کاهش ۴ درصدی دیگر رو به رو خواهد شد.

میانگین چهار روزه قدرت هش شبکه بیت کوین نیز از ۴۵۶ تراهش بر ثانیه در ۴ آگوست، به ۳۲۶ تراهش بر ثانیه در ۲۲ آگوست رسیده است؛ بدین ترتیب می‌توان نتیجه گرفت که میانگین سه روزه سختی شبکه لایت کوین با کاهشی ۲۸ درصدی مواجه شده است. ۲۲ آگوست تاریخی است که آخرین اصلاح شبکه صورت گرفت.

طبق داده‌های توزیع قدرت هش شبکه لایت کوین، در حال حاضر استخر استخراج Poolin، بیست و سه درصد از قدرت پردازشی شبکه را در اختیار دارد و F2pool و Antpool در رده‌های بعدی جای گرفته‌اند.

کاهش 28 درصدی هش ریت شبکه لایت کوین پس از هاوینگ

با وجود نصف شدن پاداش شبکه و رسیدن آن به ۱۲.۵ لایت کوین برای هر بلاک که ۵ آگوست (۱۴ مرداد) انجام شد، کم شدن علاقه ماینرها به این ارز نیز امری طبیعی است؛ چرا که به‌ عقیده بسیاری از ماینرها این میزان پاداش کفاف هزینه‌های آن‌ها را نمی‌دهد و مجبور به قطع ارتباط دستگاه‌ها از شبکه‌اند. پاداش استخراج هر بلاک پیش‌تر ۲۵ واحد لایت کوین بوده است.

بر اساس داده‌های F2pool، ماینرهای InnoSilicon و FusionSilicon، پرسودترین ماینرهای شبکه لایت کوین هستند که در حال حاضر و با توجه به کاهش بهای این ارز، سودی ۱۰ الی ۲۰ درصدی دارند. قیمت لایت کوین پیش از هاوینگ ۹۳ دلار به ازای هر واحد بود و در حال حاضر با قیمت حدودی ۷۴ دلار معامله می‌شود.

با توجه به داده‌های F2pool و با فرض قیمت برق ۰.۰۴ دلاری به ازای هر کیلووات ساعت، مدل‌های فعلی سود روزانه ۰.۲۰ الی ۰.۵۰ دلاری دارند. با توجه به قیمت فعلی لایت کوین، دستگاه‌های قدیمی‌تر نظیر AntMiner L۳ و L۳+ نیز دارای سود روزانه ۰.۰۱ دلاری‌اند.

در حال حاضر لایت کوین از نظر حجم بازار، در رده پنجم قرار دارد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه