شکایت دسته‌جمعی علیه یک ICO که توسط فلوید می‌ودر، بوکسر معروف حمایت شده بود

شکایت دسته‌جمعی علیه یک ICO که توسط فلوید می‌ودر، بوکسر معروف حمایت شده بود

عرضه‌ی اولیه کوین یا همان ICO که توسط قهرمان بوکس فلوید می‌ودر (Floyd Mayweather, Jr) حمایت شده بود، این روزها در مرکز یک شکایت دسته‌ جمعی قرار گرفته است.

در تاریخ ۱۳ دسامبر، بر علیه سهراب شارما، ریموند تراپنی، روبرت فارکاس و ویلیام هنگر و همچنین شرکت سنترا تک (Centra Tech) اقامه دعوی شده است، با این اتهام که آنها قوانین اوراق بهادار آمریکا را با فروش یک توکن نقض کرده‌اند، این توکن برای توسعه یک ارز دیجیتال با تمرکز بر دپیت کارت، ۳۰ میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کرد.

ارائه‌ی دادخواست بیش از یک ماه بعد، وقتی که دو نفر از بنیان‌گذاران شرکت آن استارتاپ را ترک کردند علیه آنها مطرح شد. طبق یک پست وبلاگی، و همچنین یک پروفایل از آنها و همان ICO که در روزنامه‌ی نیویورک تایمز منتشر شد، بعد از اینکه فروش توکن به اتمام رسید، شارم و تراپنی هر دو از پروژه خارج شدند.

در شکایتی که مطرح شده، وکیل دعوی شاکی‌ها ادعا کرده که فروش سنترا، یک ارائه توکن و فروش اوراق بهادار ثبت نشده بوده.

آنها گفته‌اند:

در رابطه یا ارائه اولیه‌ی کوین توسط سنترا (آی سی او سنترا)، متهمان با ارائه و فروش اوراق بهادار ثبت نشده  بیش از ۳۰ میلیون دلار ارز دیجیتال جمع‌آوری کرده‌اند و به این ترتیب قانون مستقیم اوراق بهادار آمریکا را زیر پا گذاشته‌اند.

شکایت مطرح شده همچنین این اتهام را وارد کرده که متهمان سرمایه‌ گذارها را درمورد طبیعت ارتباط محصولشان با کارت‌هایی مانند ویزا کارت و مستر کارت گمراه کرده بوده است. و همچنین یک لیست تقلبی و ساختگی از اعضای تیمش بر روی وب‌سایتشان منتشر کرده‌اند.

در بیانیه‌ای که در یک پست وبلاگی به انتشار رسیده، تیم سنترا با شکایت مطرح شده توسط «خریداران مدعی توکن‌های سنترا» مخالفت کرده است.

این استارتاپ درمخالفت با شکایت طرح شده اینگونه نوشته:

این اقامه دعوی، که قسمت اصلی آن ادعاهای بی اساسی و تکراری بر ضد سنترا تک ارائه می‌کند،‌ بیان کرده که ارائه اولیه کوین توسط سنترا یک فروش اوراق بهادار ثبت نشده بوده است. شکایت شاکیان قصد دارد همان ادعاها و اتهاماتی را تقلید کند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا درمورد تمام ارائه دهندگان ارزهای دیجیتال ارائه کرده است.

و اضافه کرده‌اند:

سنترا تمام اتهامات وارد شده در شکایت را رد می‌کند.

آی سی او سنترا قبل از به اتمام رسیدن جمع‌آوری سرمایه‌اش به طرز قابل توجهی توسط می‌ودر و همچنین تولید کننده موسیقی دی جی خالد (DJ Khaled) حمایت شد. هرچند که زمان بندی اتفاقات در حال حاضر نامعلوم است،‌ پست‌های اصلی نوشته‌ شده توسط می‌ودر روی اینستاگرام و فیسبوکش که فروش توکن‌ها را حمایت می‌کرد،‌ حذف شده‌اند و یک پست دی جی خالد هم در زمان انتشار روزنامه‌ها در مورد این آی سی او دیگر در دسترس نبود.

در شکایت مطرح شده نه اسمی از می‌ودر آمده و نه خالد.

شرکت‌های کومولوسی (Komlossy Law)  و همچنین یک شرکت تضمانی با مسئولیت محدود به نام لوی و کورینسکی ( Levi & Korinsky LLP) از جیکوب زویی که شاکی پرونده است، در دادگاه دفاع خواهند کرد. نماینده‌ی می‌ودر به درخواست اظهار نظر در این مورد هیچ پاسخی نداده است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

3 دیدگاه
Milad Taghi Zadeh
Milad Taghi Zadeh
3 سال قبل

بسيار مفيد بود

فرهاد
فرهاد
6 سال قبل

ترجمه اصلا خوب نبود

مریم ناصری
مریم ناصری
6 سال قبل
پاسخ  فرهاد

سلام دوست عزیز
سپاس از وقتی که گذاشتید و نظرتون رو با ما در میون گذاشتید
من حتما یک بار دیگه متن رو بازخوانی می کنم، اما اگه خودتون بیشتر کمک کنید و بگید که چی توی ترجمه برای شما به اندازه کافی خوب نبوده، می تونه برای ادامه راه کمک بزرگی برای ما باشه

با سپاس