00: 00: 00
ارز دیجیتال > قوانین > جمهوری اسلامی ایران > سردار جلالی: ارزهای دیجیتال می‌توانند به ریال آسیب بزنند
اخبار جمهوری اسلامی ایران

سردار جلالی: ارزهای دیجیتال می‌توانند به ریال آسیب بزنند

رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: اگر ارزهای دیجیتال خارج از چارچوب سیاست‌های مالی وارد چرخه مالی و پولی کشور شود ریال آسیب خواهد دید.

به نقل از مهر سردار سرتیپ غلامرضا جلالی در گردهمایی مدیران ارشد بنیاد تعاون و ردهای تابعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت:

وقتی نظام پولی دیجیتال (cryptocurrency) که اکنون در حال ورود به کشور است، هنوز برای آن هیچ قانون و مقرراتی را نداریم، این موضوع باعث می‌شود که به کنترل و بهره بردای این فناوری‌ها فکر کنیم و در مقابل هیچ دانش و الزاماتی برای آن در نظر نگرفته باشیم.

بنده هشدار می‌دهم وقتی ارز دیجیتال وارد چرخه مالی و پولی کشور شود، ریال مشکل دار خواهد شد و بانک مرکزی عملاً بی‌فایده می‌شود و اثرات جدی خود را بر کشور می‌گذارد، به تعبیری می‌تواند اقتصاد کشور را دچار اختلال کند، البته اگر ما جلوگیری نکنیم و مقررات و دانش مختص به این موضوع را در اختیار نداشته باشیم.

سردار جلالی: ارزهای دیجیتال می‌توانند به ریال آسیب بزنند

این نشان می‌دهد که فناوری‌ها به‌صورت جهنده وارد کشور شده‌اند و برای مصون ماندن از پیامدهای منفی آن ناگزیریم که دانش این فناوری‌ها را کسب کنیم. با در نظر نگرفتن این موضوعات و غفلت از آنان دچار یک عقب‌ماندگی جدی در حوزه‌های دانشی در موضوع پدافند غیرعامل خواهیم شد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل اظهار داشت:

وقتی ما در موضوعات مختلف پدافند غیرعامل به دانشگاه‌های کشور مراجعه می‌کنم و از دانشجویان و مدیران مراکز دانشگاهی و آموزشی سؤال می‌کنیم که به‌عنوان مثال در حوزه شهر هوشمند استادی وجود دارد که مقررات و الزامات پدافند غیرعاملی این فناوری را بتواند تدوین کند، با واکنش مثبت مواجه نمی‌شویم، این نشان می‌دهد که باید برای ایجاد آن به دنبال دانش برویم و پیگیری و دنبال کنیم. لذا تحقیق و پژوهش در حوزه‌های فنی و مهندسی در پدافند غیرعامل یک نیاز جدی است. برخی از تهدیدات در لبه دانش قرار دارند، رویکرد سنتی در عملکرد پدافند غیرعامل دیگر کارساز نیست و بایستی رویکرد علمی و دانشی اتخاذ شود. همان‌طور که مقام معظم رهبری تأکید داشتند بایستی رویکردهای ما دانش محور، پژوهش محور و علمی باشد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

سردار جلالی: ارزهای دیجیتال می‌توانند به ریال آسیب بزنند

درباره نویسنده

گروه خبری

گروه خبری

7
دیدگاه کاربران

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
21 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
مهیارسینا فتحیعلیمن توعلی Recent comment authors
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
مهیار
مهیار

میشه بگید چی از ریال مونده که میخوان بهش آسیب بزنن؟
ریال الان چه ارزشی داره که ارز دیجیتال بخواد بهش آسیبم بزنه؟

علی
علی

لطفا احساسی نظر ندین. اگه این اتفاق بیافته، بیش از ۹۰ درصد مردم که تو این فضا ها نیستن آسیب می بینن. ایشون هم نگفته که سیاست گذاری ها در راستای نظام بانکی باشه. بلکه حتی اگه نیاز باشه از سیستم بانکی عبور کنیم، باید با برنامه باشه؛ نه اینکه یهویی ریال نابود بشا و کریپتو بیاد بالا.

من تو
من تو

جلوی پیاز کوین رو هم بگیرین چون که واحدی ۱۶ هزار تومان است و این می تونه فشار زیادی به ارز ملیییی مون برسونه.😂😂

علی
علی

والا چه عرض کنم

آرش
آرش

ریال مگه چیزی ام ازش مونده؟؟؟😂😂😂

میثم
میثم

شما فعلا جلوی دلازگر ۱۵ تومنی ۱۸ تومنی رو بگیرین نمی خواد نگران این موارد بی ربط باشین

سینا فتحی
سینا فتحی

جالبه که به رئیس پدافند غیرعامل میگه “نگران این موارد بی‌ربط نباش”
ماشالله تو ایران تا دلت بخواد متخصص داریم