روحانی خطاب به تیم اقتصادی دولت: موضوع استخراج ارز دیجیتال را پیگیری کنید

روحانی خطاب به تیم اقتصادی دولت: موضوع استخراج ارز دیجیتال را پیگیری کنید

با تأکید رئیس جمهور، وزارتخانه‌های نیرو، ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین بانک مرکزی موظف شدند موضوع استخراج ارز دیجیتال را پیگیری و برنامه‌ریزی‌های لازم را در این زمینه انجام دهند.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از پارسینه، یکصد و سی و هفتمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز سه‌شنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی تشکیل و در این جلسه چند موضوع مهم و تاثیرگذار در بخش جهش تولید و رونق صادرات و افزایش درآمد‌های ارزی بررسی و درباره آن تصمیم‌گیری شد.

در این جلسه همچنین وزارتخانه‌های نیرو، ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین بانک مرکزی موظف شدند موضوع استخراج ارز دیجیتال را پیگیری و برنامه‌ریزی‌های لازم را در این زمینه انجام دهند.

در ادامه جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، با توجه به مشکلات پدید آمده در اقتصاد جهانی و تامین ارز، شیوه بازپرداخت وام‌های ارزی سرمایه‌گذاران در صنعت برق به صندوق توسعه ملی بررسی و مقرر شد در مرحله نخست برای بازپرداخت وام این بخش، امهال دو ساله در نظرگرفته شود و برای حل نهایی مشکلات، موضوع در کمیسیون‌های تخصصی بررسی و نتیجه آن به دولت ارائه شود.

در بخش دیگری از این جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، گزارشی از شیوه‌های درآمد ارزی از طریق صادرات به تفکیک بخش‌ها، استان‌ها و کشور‌های هدف ارائه و پس از بررسی مقرر شد به منظور ایجاد هماهنگی‌های لازم و سرعت بخشیدن به فعالیت‌های صادراتی، بانک مرکزی و وزارتخانه‌های صمت و نفت و سازمان برنامه و بودجه به طور مداوم سیاست‌های صادراتی و ارزی و تجاری را رصد، موانع را برطرف و تسهیلات لازم را برای صادرکنندگان پیش‌بینی کنند.

همچنین تنوع‌بخشی به شیوه‌های واردات و صادرات و تقویت ساختار‌ها و جهت‌گیری‌های صادراتی مورد تاکید قرار گرفت.

رئیس جمهور در این زمینه تاکید کرد در اختصاص ارز باید اولویت‌های لازم از جمله کالا‌های اساسی، دارو، تجهیزات و مواد اولیه مورد نیاز بخش تولید مد نظر قرار گیرد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

9 دیدگاه
mehdi
mehdi
۴ سال قبل

به نظرم وقتی ما تحریم شدیم بهترین زمان بود که خود دولت به صورت گسترده شروع کنه با برق گازی و خورشیدی به استخراج انواع ارز و استفاده از اون ارز ها برای تبادلات.البته بخشی از نیروهای یک جناح خاص دارن این کار رو می کنن و بفرض خودشون چراغ خاموشن.اگه تدبیر بود با نصب نیروگاه های خورشیدی تو کویر ایران و استفاده از گازی که نمیتونیم صادر کنیم و یا مفت بدیم به همسایه ها می تونستیم مثل چین درامد کسب کنیم.حیف که شایسته سالاری تو ایران تمام شده.

بهزاد
بهزاد
۴ سال قبل

خدا به خیر کنه
ایشون هروقت رفتن سراغ چیزی اون موضوع نابود شده

عبدالله جعفری نسب
عبدالله جعفری نسب
۴ سال قبل

چین در منطقه سیچوان آب زیاد دارد و معادل میلیاردها دلار ارز دیجیتال استخراج میکند ما گاز فراوان داریم و فعلا هم امکان صادرات نداریم پس بهترین کار مجوز لازم های استخراج از ژنراتورهای گازی است که حتی با پتانسیل عظیم معدنی و انسانی که الان داریم می توانیم تحریم ها را هم دور بزنیم ولی کو تدبیر ، شهامت و قدرت تصمیم گیری سریع با این دولت پیر و مستاصل

شاهین
شاهین
۴ سال قبل

خوب وقتیکه ارزدیجیتال ایرانی بسازن ناچارمیشن برای تراکنشهاش هم کاری انجام بدن پس یابایدخریدوفروشش روبه صرافیای بانکیه فعلی که دلارای بانک مرکزیومیفروشن بسپرن یاصرافیای جدیدوآنلاینوانتخاب کنن یاخودشون طراحی وبسازن درکل صرافی وتریدزیرساختای اصلیه اینکارن ماینشم که خودبانک مرکزیه که تصمیم میگیره چقدرشوبه بخش خصوصیوپیمانکارخصولتی بده

علی امیری
علی امیری
۴ سال قبل

پارسال که وزارت نيرو به ماينر ها دروغ بست و جريمه های ناحق ازشون گرفت شما کجا بوديد؟
پارسال که برای همه صنعت گرای اين حوزه احکام تعزيراتی صادر شد و جريمه شدن شما کجا بوديد؟
رئيس جمهور محترم دولت تدبير و اميد

محمد اسدی
محمد اسدی
۴ سال قبل

من این خبر رو پیگیر بودم، متاسفانه دستور این نبوده که موانع تولید رمز ارز را برای مردم بررسی و رفع کنند، دستور این بوده که خودشان کار استخراج را انجام دهند
خوشحال نباشید

حامد
حامد
۴ سال قبل

پارسال كجا بودي؟؟؟همش چرت و پرت!!!

Hossein Zare
Hossein Zare
۴ سال قبل

عجب...

بابابرقی
بابابرقی
۴ سال قبل

بجای دستور قیمت برق مناسب دراختیار بذارین و قوانین دست و پاگیر رو حذف