بانک مرکزی به دنبال کنترل شوک تبدیل ارز دیجیتال به ریال

بانک مرکزی به دنبال کنترل شوک تبدیل ارز دیجیتال به ریال

رییس انجمن بلاک چین ایران گفت: بانک مرکزی در پیش‌نویس سند ارز دیجیتال در حوزه تبدیل ارز دیجیتال به ریال محدودیت‌هایی دارد که این مسئله به‌منظور پیشگیری از شوک بازار ارز دیجیتال به ریال است.

سپهر محمدی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا درباره اعلام نظر انجمن بلاک چین ایران در خصوص پیش‌نویس سند ارز دیجیتال بانک مرکزی گفت:

انجمن بلاک چین با برگزاری جلساتی نظارت خود را به بانک مرکزی برای تهیه سند نهایی اعلام می‌کند و در همین راستا نیز جلسه‌ای نیز با حضور نویسندگان سند و کارشناسان برگزار و پیش‌نویس سند ارز دیجیتال بانک مرکزی بررسی شد تا بخش خصوصی انتقادات و پیشنهادات را به بانک مرکزی مطرح کند.

رییس انجمن بلاک چین ایران با بیان اینکه انتشار این سند از سوی بانک مرکزی نشانه گام‌های بانک مرکزی برای شناخت و به رسمیت دانستن صنعت ارزهای دیجیتال است، گفت:

پیش‌نویس سند ارز دیجیتال بانک مرکزی نکته‌ای مثبت برای به رسمیت شناختن ارزهای دیجیتال است اما هنوز بحث صدور توکن‌ها در پیش‌نویس سند نامفهوم و غیر شفاف به شمار می‌رود چرا که برخی از توکن‌ها ممنوع و مسئولیت انتشار و نظارت بر برخی دیگر از توکن‌ها به سازمان بورس و اوراق بهادار نسبت داده شده که نیاز به بررسی بیشتر برای سیاست‌گذاری بهتر دارد.

بانک مرکزی به دنبال کنترل شوک تبدیل ارز دیجیتال به ریال

وی درباره تأکید بانک مرکزی در خصوص اعلام لیست ارزهای دیجیتال مجاز برای معامله و نگرانی برخی از فعالان صنعت ارز دیجیتال در ایران در خصوص عدم پذیرش بیت کوین و چند ارز دیجیتال جهان روای دیگر، اظهار داشت:

معاملات ارز دیجیتال به ارز دیجیتال امکان‌پذیر است و مهم‌ترین نکته این مسئله به شمار می‌رود که چند مورد ارز دیجیتال جهان روا مورد مقبولیت از سوی حاکمیت و بانک مرکزی به‌عنوان قانون‌گذار ارزی کشور قرار بگیرد تا به رسمیت شناخته شود که باعث می‌شود، صنعت ارز دیجیتال وارد ایران شود و تجارت در این حوزه تسهیل شود به همین دلیل نگرانی‌هایی در این خصوص مهم نخواهد بود.

محمدی تأکید کرد:

بانک مرکزی در پیش‌نویس سند ارز دیجیتال در حوزه تبدیل ارز رمزنگار به ریال، محدودیت‌هایی دارد که این مسئله به‌منظور پیشگیری از شوک بازار ارز دیجیتال به ریال به‌عنوان واحد پولی کشور دارد.

رییس انجمن بلاک چین ایران با اشاره به برخی انتقادات در زمینه انحصارگرایی بانک‌ها در پیش‌نویس سند بانک مرکزی خاطر نشان کرد:

انجمن بلاک‌چین از ورود بخش دولتی و خصوصی در حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال شده استقبال می‌کند و این موضوع که توکن‌های دارای پشتوانه از جمله ارز و فلزات گران‌بها به‌صورت انحصاری در اختیار بانک‌ها قرار داده شده، دلایلی از سوی بانک مرکزی و نظام بانکی ایران دارد اما انجمن بلاک چین اعتقاد دارد فعالیت و تعامل بخش خصوصی و دولتی در حوزه بلاک چین به نفع کشور خواهد بود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

6 دیدگاه
هادی زارعی
هادی زارعی
5 سال قبل

در تیتر مطلب کلمه "تبدیل" رو اضافه کردید که معنی جمله رو کلا عوض کرده، در حالی که در متن خبر و نقل قول از کنترل "شوک ارز دیجیتال به ریال" صحبت شده و نه "شوک تبدیل ارز دیجیتال به ریال"! .

حامد
حامد
5 سال قبل

انجمن ، رییس، مدیر ، مدبر ، .... ، بازار دلار کیه ؟ لطفا ایشونم بیاد یه مصاحبه ای انجام بده ، ما استفاده کنیم

امید
امید
5 سال قبل

شوک تبدیل ارز دیجیتال به ریال؟؟؟؟ بر عکس نیست؟

رضا رضایی
رضا رضایی
5 سال قبل

چقدر بده بلاک چینی که هیچ رئیسی نداره یکی بیاد خودشو رئیس کنه

احمد
احمد
5 سال قبل

سلام. امیدواریم همینگونه شود که نوشتید نه اینکه یک حرف خوب بزنید و بعد در عمل اقدام بدی کنید . گفتار شما در این صنعت امیدوارکننده است بشرطی که بانک مرکزی هم همین دیدگاه را داشته باشد.