ارز دیجیتال ملی به‌زودی وارد بازار کسب‌وکارهای فضای مجازی می‌شود

ارز دیجیتال ملی به‌زودی وارد بازار کسب‌وکارهای فضای مجازی می‌شود

رییس کمیسیون فنی اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی گفت: ارتباطاتی با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برقرار شده که بتوانیم ارز دیجیتال ملی را به بازار بیاوریم و از آن در کسب و کارهای فضای مجازی استفاده کنیم تا مدیریت سیستم مالی فضای مجازی تحت نظارت باشد.

سید محمد شفیعی علویجه در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد:

به‌زودی این ارز به بازار کسب و کارهای فضای مجازی می‌آید و استفاده حداکثری از ارزهای دیجیتال در کسب و کارهای فضای مجازی کاربران را از کلاه‌برداری‌ها و فیشینگ‌ها مصون می‌دارد.

وی با بیان اینکه فعالیت اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی کشوری است و مخصوص یک شهر یا استان نیست، اظهار کرد:

کسب کارهایی که قصد ارائه خدمات تخصصی و فنی مخصوص را دارند باید تحت نظر کمیته‌های مختلف اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی فعالیت کنند و ارائه‌دهندگان تجهیزات پزشکی و مواد غذایی در فضای مجازی از جمله کسانی هستند که باید تحت نظر کامل اتحادیه باشند.

رییس کمیسیون فنی اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی افزود:

یکی دیگر از شروط نخست ثبت کسب و کارها در اتحادیه فضای مجازی نماد E (نماد اعتماد الکترونیکی کسب و کارهای اینترنتی) است. هدفمندسازی کسب و کارهای حوزه دیجیتال و فضای مجازی هدف اصلی تشکیل اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی است. راهنمایی، مشاوره و اشتغال‌زایی برای جوانان از جمله خدماتی است که اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی به دارندگان پروانه فعالیت ارائه می‌کند.

ارز دیجیتال ملی به‌زودی وارد بازار کسب‌وکارهای فضای مجازی می‌شود

ثبت فعالیت‌های اقتصادی در فضای مجازی محدودیت ندارد

وی با بیان اینکه محدودیتی برای ثبت فعالیت‌های اقتصادی در فضای مجازی در اتحادیه وجود ندارد، تصریح کرد:

کل روند عضویت فعالان اقتصادی فضای مجازی در اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی اینترنتی و تحت وب است.

شفیعی خاطر نشان کرد:

یکی دیگر از خدماتی که اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی به ثبت نام کنندگان ارائه می‌کند، معرفی آنها به سازمان توسعه تجارت الکترونیک برای دریافت نشان اعتماد الکترونیک خدمات آنلاین است. خرید یا اجاره درگاه‌های پرداخت الکترونیک بسیار سخت است، اما اتحادیه با معرفی کسب و کارها به بانک‌های معتبر این روند را برای فعالان اقتصادی نوع چهارم آسان و ساده کرده است.

ارز دیجیتال ملی به‌زودی وارد بازار کسب‌وکارهای فضای مجازی می‌شود

وی ادامه داد:

تا کنون یک‌هزار و ۳۰۰ پروانه برای فعالیت کسب و کارهای فضای مجازی در بستر وب از سوی اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی صادر شده است، اما حدود ۲۳ هزار شخص حقیقی و حقوقی دارای نشان اعتماد الکترونیک از سازمان تجارت الکترونیک هستند که همین آمار نشان می‌دهد بسیاری از فعالان اقتصادی که در بستر فضای وب فعالیت می‌کنند، در صنف خود عضویت ندارند. البته آمار یک‌هزار و ۳۰۰ پروانه کسب نیز مربوط به مدت یک سال اخیر است و هنوز فاصله زیادی تا نقطه مطلوب وجود دارد.

رییس کمیسیون فنی اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی با بیان اینکه ارائه‌دهندگان خدمات حمل و نقل در بستر فضای مجازی رغبت بیشتری برای عضویت در اتحادیه دارند، گفت:

کسب و کارهای فضای مجازی به سمت فروش کالای مورد نیاز مردم رفته‌اند و در حال حاضر کسب و کارهای زیادی در این زمینه فعالیت می‌کنند.

شفیعی افزود:

دسته بندی فروش کالاهای آنلاین نیز یکی از ابتکارات اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی است که موجب شده فعالان این حوزه راحت‌تر کسب و کار خود را رونق دهند. تفاهم نامه‌ای میان اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی و بیمه تأمین اجتماعی منعقد شده است که فعالان حوزه فضای مجازی نیز بتوانند از خدمات و تسهیلات بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند شوند.

کسب و کارهای تلگرامی و اینستاگرامی غیررسمی است

وی اظهار کرد:

ارتباطاتی با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برقرار شده است تا بتوانیم ارز دیجیتال ملی را به بازار بیاوریم و از آن در کسب و کارهای فضای مجازی استفاده کنیم تا مدیریت سیستم مالی فضای مجازی تحت نظارت باشد و به‌زودی این ارز به بازار کسب و کارهای فضای مجازی می‌آید.

رییس کمیسیون فنی اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی خاطر نشان کرد:

ارتباط اقتصاد سنتی و اقتصاد دیجیتال از طریق کار گروه‌های مختلف اتحادیه از دستاوردهای ما در زمینه کسب و کارهای فضای مجازی است. باید به‌گونه‌ای فرهنگ‌سازی شود تا مدیران کسب و کارهای فضای مجازی فعالیت اقتصادی خود را تحت نظارت صنف خاصی ببینند و به قوانین مخصوصی پایبند باشند.

شفیعی افزود:

راهکارهایی برای استفاده از سرورها و نرم‌افزارهای ارزان قیمت در اختیار دارندگان پروانه کسب این اتحادیه قرار می‌گیرد که بخش عظیمی از مشکلات مربوط به فعالیت آن‌ها را حل می‌کند. بسیاری از کسب و کارهایی که می‌خواهند در حوزه دیجیتال نیز فعالیت کنند با اخذ پروانه موقت از این اتحادیه به فعالیت می‌پردازند و پس از نتیجه گیری مطلوب پروانه خود را دائمی می‌کنند.

ارز دیجیتال ملی به‌زودی وارد بازار کسب‌وکارهای فضای مجازی می‌شود
وی اضافه کرد:

کسب و کارها در شبکه‌های اجتماعی غیر ایرانی همچون تلگرام و اینستاگرام، فعالیت اقتصادی غیر رسمی محسوب می‌شود و این کسب و کارها تا پیش از راه اندازی سایت مخصوص قادر به عضویت در اتحادیه و برخورداری از خدمات و تسهیلات نیستند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

6 دیدگاه
رفیعی
رفیعی
3 سال قبل

سلام در ایران هیچ سایتی هست که در زمینه فروش ارز دیجیتال اعتماد الکترونیک داشته باشه؟؟

حمیدوکیلی
حمیدوکیلی
5 سال قبل

احساس میکنن از این خوزه میتونن پولی از یه نفر کش برن به اسم مالیات یا میتونن اختلاس کنن واسه همین وارد میشن فکر نکنیم مثلا میخوان به روز باشن یا دلسوز من و شما هستن

محسن
محسن
5 سال قبل

تریلی نمیکشه عنوانو(کسب و کارهای فضای مجازی)!

رامین
رامین
5 سال قبل

ارز دیجیریال

هوشیار
هوشیار
5 سال قبل

ارز دیجیتالیتون ارزونیتون