دستورالعمل استخراج ارزهای دیجیتال در مراحل پایانی قرار دارد

دستورالعمل استخراج ارزهای دیجیتال در مراحل پایانی قرار دارد

سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه در یک ماه گذشته ۱۵۰ مگاوات برق ماینرها به دلیل استفاده از برق ارزان‌ برای استخراج ارزهای دیجیتال قطع شده است، گفت که وزارت صنعت و نیرو در حال تهیه دستورالعمل اجرایی برای استفاده ماینرها از برق هستند.

به گزارش ارزدیجیتال، مصطفی رجبی مشهدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که آیا با توجه به قانونی شدن استخراج ارزهای دیجیتال دستورالعمل این قانون تهیه شده است، گفت:

وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت نیرو در حال تهیه دستورالعمل اجرایی استخراج ارزهای دیجیتال هستند و این دستورالعمل در مراحل پایانی قرار داشته و به زودی نهایی می‌شود.

رجبی مشهدی با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه دولت به دو شکل تأمین برق برای استخراج ارزهای دیجیتال باید صورت بگیرد، گفت:

یکی از روش‌های تأمین برق تولید بیت کوین این است که تعرفه برق برای ماینرها متوسط برق صادراتی باشد و روش دوم این است که استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال می‌توانند نیروگاه احداث کنند.

وی ادامه داد:

متقاضیانی که نیروگاه احداث کنند برای آنها ۷۰ درصد نرخ گاز صادراتی محاسبه می‌شود و افرادی که نیروگاه تجدیدپذیر احداث کنند نمی‌توانند مستقل از شبکه برق باشند، پس باید تا زمان نهایی شدن دستورالعمل که در حال تدوین است منتظر ماند.

سخنگوی صنعت برق در پاسخ به این سؤال که تعدادی از ماینرها به دلیل نارضایتی از بابت محاسبه متوسط برق صادراتی برای آنها در حال خروج از ایران هستند و آیا در این مدت مزارع تولید بیت‌کوین شناسایی شده است، گفت:

هر مشترکی که بخواهد از برق ارزان برای تولید بیت‌کوین و استخراج دیجیتال استفاده کند با آن برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد:

یک ماه قبل ۱۵۰ مگاوات به دلیل همین استفاده از برق ارزان صورت جلسه شده و برق آنها قطع شد.

رجبی‌ مشهدی با اشاره به اینکه عمدتاً این ۱۵۰ مگاوات مربوط به استان‌های شمالی کشور بوده است، گفت:

به هر حال مصرف برق بعد از عبور پیک تابستان کاهش می‌یابد و نیروگاه‌ها به تدریج برای تعمیرات نیروگاهی و آمادگی برای تولید برق در فصل تابستان آماده می‌شوند پس باید ماینرها به قانون احترام بگذارند و از برق ارزان به خصوص تعرفه برق کشاورزی خودداری کنند.

اشتراک
اطلاع از
guest
12 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
Bi nam
Bi nam
1 سال پیش

چهار ماه هستش که دارن قانون وضع میکنن ! کارمزد بیت کوین و قیمت بیت کوین و ارز دلار هر سه نسبت به ۴ ماه قبل دو سوم شده و هزینه نگهداری و خرابی دستگاهها و پاورهای تقلبی فراوانی که وارد کنندگان زحمت کش در خورجین فارمرها گذاشتند را هم در نظر بگیریم، ماین کردن با برق صنعتی هم بزور می صرفه چه برسه به برق صادراتی
برای گرفتن مجوز هم باید از هفت خان رستم رد بشی تازه اگه بدن
خلاصه فرصت سوزی کلمه ای بسیار آشنا در ایران می باشد و بهترین گزینه سرمایه گذاری در دیگر کشورهاست

رضا
رضا
1 سال پیش

با سلام .چرا وزارت نیرو قیمت واقعی تولید برق را اعلام نمی کنه ؟ قیمت بدون یارانه برق مگر چنده؟ یک نفر در این وزارت نیرو هنوز نیومده توضیح بده هر کیلو وات ساعت برق به چه قیمتی از نیروگاهها خریداری و هزینه انتقال و نگهداری شبکه برای توزیع چقدر هزینه بر می دارد . شما می فرمایید قیمت برق مصرفی ماینرها میانگین نرخ صادرات بر ق با تسعیر نیمایی محاسبه می گردد . اما جناب آقای تصمیم گیرنده خیلی از صنایع کالای تولیدی و محصولات را به صورت خام یا فراوری شده به دیگر کشورها صادر می کنند شما از کدامشان هزینه ها را به دلار می گیرید . حتی اگر به دلار گرفتن را هم درست فرض کنیم ، عقلانی تر نبود حداقل نرخ صادرات برق را در نظر می گرفتید ، زیرا هزینه انتقال و نگهداری خطوط انتقال نیرو و دریافت مبلغ فروش را در این زمان تحریم ها ، از نرخ فروش کسر می کردید . با این کار هنوز مالیات بر درآمد و اشتغال و ورود ارز به داخل کشور و خروج ارز رمز ها بجای دلار به خارج از کشور و فعال ماندن دایمی نیروگاه ها در فصول گرم و سرد سال و تقاضای دایمی مصرف که خود باعث رونق و افزایش نیروگاههای خصوصی و سرمایه گذاری در این بخش می شود، خود ارمغان توسعه این صنعت بود. ضمنا اورحال کردن و تعمیرات و نگهداری همه دستگاههای صنعتی به این صورت نیست که کل خط تولید متوقف گرد تا برای برای زمان مشخصی آماده گردد . برای خرابی از دستگاههای استندبای که در همه سیستم ها طراحی گردیده استفاده می شود . البته از وزارت نیرو هم بگذریم به مشکلات کلی دیگری روبرو هستیم مثل سازمان تعزیرات حکومتی و نیروی انتظامی که اصلا صحبتش رو نکنیم وقتی یه فارم رو می گیرن از ماهنامه های داخلی شون تا خبرگزاری های محلی و صدا وسیمای استانی و شبکه خبر به همه اطلاع می دن ، از برادران محترم نیروی انتظامی خواهش می کنم در مورد دستگیری بقیه دزدان ، قاچاقچیان مواد مخدر ، قاتلان، مزاحمان، شروران و… هم اطلاع رسانی کنید ، الان مردم از کسانی که ماینر دارند بیشتر از خلافکاران دیگر وحشت دارند. سازمان تعزیرات هم هر ماینری را 4 برابر قیمت بازار ارزش گذاری می کند و 3 برابر مبلغ قیمت گذاری شده را جهت آزادی متهم وثیقه اخذ می کند و در آخر 2تا 3 برابر مبلغ قیمت گذاری شده را جریمه می نمایید. (پسر دانشجوی بنده 5 عدد ماینر داشت ،که زحمت کشیدند و گرفتن) .ای کاش وزارت اطلاعات ، وزارت کشور و نیروی انتظامی از ورود قاچاق ماینرها جلوگیری می کردند تا در سایتهای اینترنتی و دیوار و شیپور….غیره به این فراوانی عرضه نمی شد تا وسوسه خرید جوانان را تحریک نمی کرد و به گودال شکست راهنما نمی شد .سر همه رو درد اوردم .ببخشید. من الله توفیق

ممد
ممد
1 سال پیش
پاسخ  رضا

صحبت های شما یا بهتر بگیم درد و دل شما کاملا گویا بود ولی کو گوش شنوا؟ یه نفر از این مسئولین پرتوقع کم اطلاع این حرفارو درک نمیکنه. ولی ما ه زخم خورده این صنعت هستیم کاملا حرف شمارو متوجه میشیم

ممد
ممد
1 سال پیش

کاش مسئولین یه سری اینجا بزنن و از میزان محبوبیتشون آگاه بشن. بدونن تا چه حد نفرت پراکنی کردن و جوونارو از خودشون بی زار کردن.
دولت ما برای استغال جوان ها تسهیلاتی نمیذاره ولی تا دلتون بخواد سنگ پیش پاشون میندازه. نه فقط در حوزه ماینینگ در همه زمینه ها

فرهاد
فرهاد
1 سال پیش

من نمیفهمم مگه ما خارجی هستیم که برق رو با تعرفه صادراتی محاسبه کنن؟ یعنی چی نیروگاه تاسیس کنیم مگه الکیه مگه انقدر سرمایه دارن مردم؟! چهار ماهه دارن دستور العمل تصویب میکنن، تو این چندین سال کجا بودن مسوولین دلسوز و قانون مدار؟

مهندس ماینینگ
مهندس ماینینگ
1 سال پیش
پاسخ  فرهاد

خودشون داشتن استخراج میکردند. به والله همین بانک مرکزی که الان داره خودشو به آتیش میزنه ۴۰۰ دستگاه ماینر s9 داشت . این جریانا که به وجود اومد سراسیمه جمع کردن

حسینی
حسینی
1 سال پیش

کلی نیروگاه الان تعطیل شدن کلی آدمم بیکار شدن واسه تعطیلی این نیروگاه ها اونوقت آقا اومده میگه نیروگاه ها دارن به تدریج تعمیرات نیروگاهی انجام میدن و برای تابستان آماده میشن، چه توجیه جالبی!!!

kinG ST
kinG ST
1 سال پیش

سکوت کنیم بهتره من که دیگه از همه چیز اینها زدم واقعا نمیخواستم دیگه نظری بنویسم اما …
یک نفری 150 مگاوات برق مصرف میکردند ؟ چند نفر بیکار شدن اینها رو آمار نمیدی ؟
بهتره اینطوری میگفتی در چند ماه اخیر برق صنعت ماینینگ رو قطع کردیم و توانستیم همه آنها را بیکار اموالشان را توقیف کنیم .
خدا رو شوکر !
فارمهای دولتیمون در حال فعالیت هستند و فارم ف پ م ما با قدرت در حال فعالیت هست .

کاظمی
کاظمی
1 سال پیش

مگه چیزی هم واسه استخراج مونده

MC Morgan
MC Morgan
1 سال پیش

احداث نیروگاه برق تجدیدپذیر مانند نیروگاه خورشیدی در صورتیکه فرد نخواهد سیستم خود را به شبکه متصل نماید و برق تولیدی را به توانیر بفروشد، ارتباطی با شبکه‌ی سراسری ندارد و کاملا شخصی‌ست. این آقا با لحنی تمامیت خواهانه هیچ حریم خصوصی برای افراد جامعه قائل نیست. دوران بدی از تاریخ ایران را سپر می‌کنیم. بنظرم با دوران مغول‌ها قابل قیاس است.

درمانده
درمانده
1 سال پیش
پاسخ  MC Morgan

صد رحمت به دوران مغول ها. 18 میلیون بیت استخراج شد اینا فقط دنبال یه راهی هستن که ببینن اول اینکه چطوری میتونن اشتغال زدایی کنن( که از جخالت جوان ها در بیان) دوم اینکه دارن محاسبه میکنن که اگه یارو 200 تومن گذاشت چیکارش کنن که نتونه بیشتر از 4 تومن در بیاره( یعنی راه دشمنی با مردم و سرمایه گذاری هاشون) …. که من وتو بیخیالش بشیم و بیایم پوله رو بذاریم تو بانک های اینا … من و شما هم منتظریم فکر میکنیم اینا دنبال قانونن. اینا فقط دنبال این هستن که درامد این کار رو به هر نحوی که هست به صفر برسونن که پولا از تو باک های اینا تکون نخوره. به خدا قصه همینه

hamed
hamed
1 سال پیش

یعنی برای برنامه نویسی و راه اندازی خود بیت کوین انقد وقت نزاشتن……..

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off