پنجمین بانک بزرگ آمریکا درباره بیت کوین و ارزهای دیجیتال کنفرانس برگزار می‌کند

پنجمین بانک بزرگ آمریکا درباره بیت کوین و ارزهای دیجیتال کنفرانس برگزار می‌کند

گلدمن ساکس (Goldman Sachs)، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خدمات مالی آمریکا، به‌زودی میزبان یک کنفرانس غیرحضوری خواهد بود که در آن درباره تأثیر بحران اقتصادی فعلی بر روی بیت کوین، طلا و تورم بحث می‌شود.

به گزارش کوین تلگراف، این کنفرانس در روز ۲۷ می (۷ خرداد) برگزار می‌شود و عنوان آن «چشم‌انداز اقتصاد ایالات متحده و تأثیرات سیاست‌های فعلی بر تورم، طلا و بیت کوین» است.

روز ۲۳ می (۳ خرداد)، مایک دونداس (Mike Dundas)، بنیان‌گذار رسانه ارزهای دیجیتال The Block، تصویری را از دعوتنامه این کنفرانس منتشر کرد. طبق این تصویر، این رویداد از سوی شرمین مصور رحمانی (Sharmin Mossavar-Rahmani)، مدیر ارشد گروه استراتژی سرمایه‌گذاری گلدمن، پروفسور جیسون فورمن (Jason Furman)، اقتصاددان‌ هاروارد و جان هتزیوس (Jan Hatzius)، اقتصاددان ارشد گلدمن ساکس، میزبانی می‌شود.

پنجمین بانک بزرگ آمریکا درباره بیت کوین و ارزهای دیجیتال کنفرانس برگزار می‌کند
تصویری از دعوتنامه کنفرانس گلدمن ساکس

از این خبر به عنوان نقطه عطف احتمالی در پذیرش دارایی‌های کریپتو از سوی شرکت‌های سرمایه‌گذاری یاد شده است. اما از طرف دیگر موضوع می‌تواند ۱۸۰ درجه متفاوت باشد، چرا که شرمین مصور رحمانی قبلاً در آگوست ۲۰۱۸ (مرداد ۹۷) گفته بود ارزهای دیجیتال به عنوان واسطه‌ تبادل، ذخیره ارزش و واحد حساب شکست می‌خورند.

در تاریخ کوتاه ارزهای دیجیتال، بارها شایعات غلط مبنی بر این‌که گلدمن ساکس قصد دارد یک میز معاملاتی بیت کوین باز کند، منتشر شده است و جامعه‌ ارزهای دیجیتال سال‌هاست که منتظر هستند تا ورود این غول مالی به حوزه ارزهای دیجیتال تحقق پیدا کند.

کنفرانس گلدمن ساکس در حالی برگزار خواهد شد که به‌تازگی نشانه‌های دیگری از علاقه تعداد زیادی از سازمان‌های رده بالا برای کار کردن با ارزهای دیجیتال نمایان شده است. به عنوان نمونه، جی‌پی‌مورگان، بزرگ‌ترین بانک آمریکا، در ماه آوریل (فروردین) اعلام کرد که به صرافی‌های کوین بیس و جمینی، خدمات بانکداری ارائه می‌دهد.

اوایل ماه می، پل تودور (Paul Tudor)، میلیاردر مشهور و مدیر صندوق‌های بزرگ پوشش ریسک، افشا کرد که برای در امان ماندن از خطرات تورم ناشی از چاپ بی‌رویه پول، بیت کوین می‌خرد.

این ثروتمند ۶۵ ساله گفت که صندوق پوشش ریسک او به نام «Tudor BVI» درصد کمی از تمام دارایی‌های خود را به قراردادهای آتی بیت کوین اختصاص داده است. او در این خصوص نوشت:

بهترین راهبرد برای به حداکثر رساندن سود، داشتن سریع‌ترین اسب است […] اگر مجبور باشم پیش‌بینی کنم، روی بیت کوین شرط می‌بندم.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه