برنامه آلمان به‌عنوان رئیس جدید FATF: مبارزه جدی با پولشویی و تأمین مالی تروریسم از طریق فضای دیجیتال

برنامه آلمان به‌عنوان رئیس جدید FATF: مبارزه جدی با پولشویی و تأمین مالی تروریسم از طریق فضای دیجیتال

با آغاز ریاست آلمان بر گروه ویژه اقدام مالی (FATF) که یک سازمان بین‌المللی در مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم است، این نهاد اعلام کرد اولویت خود را بر تقویت تلاش‌ها در جهت مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم از طریق انتقال دیجیتال می‌گذارد.

به گزارش کوین دسک، دکتر مارکوس پلیر (Marcus Pleyer)، معاون وزیر امور مالی آلمان، روز ۱ ژوییه (۱۱ تیر) سمت ریاست FATF را از ژیانگمین لیو (Xiangmin Liu) تحویل گرفت. او به‌مدت دو سال این مقام را برعهده خواهد داشت. پلیر در بیانیه اخیر خود از برنامه‌هایش به‌عنوان رئیس این سازمان نظارتی رونمایی کرد. این اطلاعیه عنوان می‌کند که FATF با رهبری آلمان به پیش‌برد برنامه‌های ضد پولشویی و مقابله با تأمین مالی تروریسم با جدیت ادامه خواهد داد.

در این بیانیه اشاره شده است که FATF بر خطرات و فرصت‌های دیجیتالی کردن اقتصاد نظارت داشته است و قصد دارد در جهت اطمینان از به‌کارگیری مؤثر برنامه‌های راهبردی ضد پولشویی و ضد تأمین مالی تروریسم از سوی بخش خصوصی، حرکت کند.

سازمان FATF اوایل ماه جاری میلادی به‌منظور بررسی پیشرفت‌های قانون‌گذاری و صنعتی در پیاده‌سازی مقررات ضد پول‌شویی برای دارایی‌های مجازی، جلسات متعددی برگزار کرد که هنوز گزارشی از آنها به انتشار نرسیده است.

در بیانیه پلیر همچنین به برخی دیگر از اهدافی که در FATF پیگیری خواهد شد، اشاره شده است. ازجمله این اهداف می‌توان به بررسی ارتباط بین تجارت غیرقانونی حیوانات و پولشویی، مقابله با طرح‌های مالی مرتبط با تروریسم قومی و نژادی و ابتکار جدید برای بررسی جریان‌های مالی قاچاق مهاجران، اشاره کرد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
Shila shariat
Shila shariat
3 سال قبل

درودها جانا?من در سایت کریپتوفری دقیقا ۳۴۹ روز ثبت نام کردم زیر گروه پسرم شدم و اوایل روزی ده بار رول کلیک کردم بعد از مدتی به هفت کلیک رول در روز تبدیل شد .در تاریخ ۲۱ تیر پسرم بیتکوینهام ره که دقیقا میزانش ۰/۳۰۰۸۳ شده بود با کارمزد ۰/۲ درصد withdraw کرد هنوز تایید نشدم میتونید منو راهنمایی کنید؟ با سپاس بسیار??

صادق نجفی
صادق نجفی
3 سال قبل

سلام ممنون بابت مظالب خوبی که منتشر میکنید.کتاب صوتی خوب در مورد ارز دیجیتال معرفی میکنید