رایزنی دولت آلمان و صنایع این کشور با هدف توسعه بلاک چین

رایزنی دولت آلمان و صنایع این کشور با هدف توسعه بلاک چین

به گزارش خبرگزاری رویترز روز ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن)، دولت آلمان با شرکت‌ها و گروه‌های صنعتی در خصوص ذی‌نفع شدن و مشارکت آنها در توسعه‌ی بلاک چین در کشور به رایزنی پرداخت. 

گروه‌ها و شرکت‌های مذکور به ارائه‌ی پیشنهادات از هفته‌ی جاری دعوت شدند. رویترز همچنین اعلام کرد، با وجود اینکه مقامات دولتی آلمان مواضع شفافی در خصوص قانونی شدن این پیشنهادات در آینده‌ی نزدیک نداشته‌اند اما نتایج کلی مذاکرات مثبت بوده است.

طبق این اعلامیه‌، حدود ۱۷۰ استارتاپ در شهر برلین پایتخت آلمان، در حوزه‌ی بلاک چین و دفتر کل توزیع شده فعالیت می‌کنند که پیشتر اعلام کرده بودند، عدم وجود یک چهارچوب قانونی، مانع بزرگی برای پیشرفت آنها محسوب می‌گردد.

به گزارش کوین تلگراف در ماه ژانویه، یکی از بزرگ‌ترین بازارهای جهانی اوراق بهادار آلمان به نام دویچه بورزه (Deutsche Börse) از پیشرفت قابل توجه خود در پلتفرم قرض‌دهی اوراق بهادار خبر داد. این پلتفرم با همکاری شرکت توسعه‌دهنده‌ی پلتفرم مدیریت نقدینگی HQLAx که مبتنی بر بلاک چین است، ایجاد شده است.

رایزنی دولت آلمان و صنایع این کشور با هدف توسعه بلاک چین

در دسامبر سال گذشته، خبری از دویچ بان (Deutsche Bahn) شرکت ملی راه آهن و اپراتور ارتباطی آلمان که بزرگ‌ترین شرکت راه‌آهن در اروپا می‌باشد، منتشر شد که بر مبنای آن، این شرکت با پلتفرم یکپارچه‌سازی بلاک چین یونی‌برایت (Unibright) برای توکنیزه کردن اکوسیستم خود همکاری می‌کند. در همین ماه، سولاریس بانک، دومین بانک بزرگ آلمان و اشتوتگارت (Stuttgart) گروه بورس اوراق بهادار نیز با همکاری یکدیگر زیرساختی برای صرافی ارزهای دیجیتال توسعه دادند.

منبع: cointelegraph

 

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه