اداره پست آمریکا امتیاز یک سیستم رأی‌گیری مبتنی بر بلاک چین را به ثبت رساند

اداره پست آمریکا امتیاز یک سیستم رأی‌گیری مبتنی بر بلاک چین را به ثبت رساند

اداره پست ایالات متحده به‌تازگی گواهی ثبت اختراعی را برای استفاده از فناوری بلاک چین در رأی‌گیری‌های غیرحضوری خود ثبت کرده است.

به گزارش کوین تلگراف، این اداره با شیوع ویروس کرونا به‌فکر استفاده از فناوری بلاک چین به‌عنوان یک جایگزین امن برای باجه‌های رأی‌گیری افتاده است. این خبر در حالی منتشر می‌شود که چندی پیش دونالد ترامپ از خدمات رأی‌گیری پستی و بودجه‌ای که به این حوزه اختصاص یافته است، انتقاد کرده بود.

در گواهی ثبت اختراع این سیستم رأی‌گیری آمده است:

قرار است سیستم رأی‌گیری جدید با تلفیق کاربرد عناصر حوزه رمزنگاری ازجمله بلاک چین‌ها، همان‌طور که در ارزهای رمزنگاری‌شده استفاده می‌شود، آرایی را که با پست ارسال شده‌اند ره‌گیری کرده و امنیت آنها را تأمین کند.

همزمان با نزدیک‌تر شدن به انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا، بحث‌ها پیرامون کووید- ۱۹ بالا گرفته است. رأی‌گیری پستی هم یکی از گزینه‌های روی میز است و احزاب مختلف نظرات ضدونقیضی در این رابطه دارند. ترامپ یکی از مخالفان این طرح است و پیشنهاد کرده است تا برای ممانعت از این کار، بودجه اداره پست قطع شود.

اگرچه رأی‌گیری‌ پستی امکان کلاهبرداری و دستکاری در رأی‌ها را مهیا می‌کند، رأی‌دهندگان به‌دنبال راهی آسان برای ثبت رأی خود برای جناح سیاسی منتخب خودشان هستند. این امر در میانه پاندمی کووید- ۱۹ پیچیده‌تر هم شده است. در بخش دیگری از گواهی ثبت اختراع طرح اداره پست آمریکا می‌خوانیم:

یک بلاک چین این امکان را فراهم می‌کند تا بتوان انواع مختلفی از داده‌های ضروری را به روشی ایمن ره‌گیری کرد و دیگران نیز می‌توانند به‌سادگی تأیید کنند که اطلاعات دستکاری نشده است.

در این طرح بلاک چینی، آرا با استفاده از کدهای رأی‌گیری، امضای الکترونیکی و دیگر ویژگی‌های پیچیده تکمیل می‌شود. این بلاک چین با استفاده از دو پایگاه داده اجرا می‌شود. در این طرح از مفاهیم و چارچوب‌های مختلفی استفاده شده است که همگی با محوریت بلاک چین عمل می‌کنند.

این اولین بار نیست که اداره پست آمریکا به‌دنبال استفاده از بلاک چین رفته است. در سال ۲۰۱۸ نیز این اداره ایده‌ای را برای تأیید هویت با استفاده از بلاک چین ارائه کرد. اداره پست ایالات متحده هنوز واکنشی نسبت به این اخبار نشان نداده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه