پس از سقوط شدید بازار ارزهای دیجیتال، چه سناریو‌هایی پیش رو است؟

پس از سقوط شدید بازار ارزهای دیجیتال، چه سناریو‌هایی پیش رو است؟

شاید بسیاری از سرمایه‌گذاران و معامله‌گران ارزهای دیجیتال به این نتیجه رسیده باشند که تحلیل تکنیکال برای این بازار عجیب و غریب خیلی مفید نیست و تمام پارامتر‌های تکنیکال با کوچک‌ترین اخباری منجر به ترس و شک می‌شود. مهم‌ترین خبر‌ی که در چند وقت گذشته باعث نابودی سرمایه افراد زیادی شد، تاخیر در پذیرش بیت‌کوین ETF بود.

قبل از خبر تعویق تصمیم‌گیری ETF بیت کوین، حجم کل بازار بیش از ۲۵۵ میلیارد دلار بود؛ اما در این هفته حجم بازار کاهش ۲۵ درصدی را تجربه کرد و حتی به ۱۹۱ میلیارد دلار رسید. قیمت بیت کوین از ۷,۱۰۰ دلار به ۵,۹۹۰ کاهش یافت و اتریوم از قیمت ۴۱۰ دلار به ۲۵۹ دلار سقوط کرد.

بیشتر بخوانید: سقوط بازار ارزهای دیجیتال به دلیل تعویق دوباره تصمیم‌گیری درباره ETF بیت کوین

چه سناریو‌هایی پیش روی بازار است؟

پس از سقوط شدید بازار ارزهای دیجیتال، چه سناریو‌هایی پیش رو است؟

حال ما می‌خواهیم تحلیل تکنیکال را فاکتور بگیریم و بهبود بازار در سه سناریوی‌ احتمالی بررسی کنیم:

سناریوی اول: پذیرش ETF بیت کوین

پس از سقوط شدید بازار ارزهای دیجیتال، چه سناریو‌هایی پیش رو است؟

به لطف کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در تاریخ ۳۰ سپتامبر بیت کوین وارد صندوق بازار بورس می‌شود که چنین موضوعی سبب افزایش اعتماد به بازار در نتیجه وارد شدن پول فیات به بازار خواهد شد. این امر با آغاز فصل تعطیلات در ماه نوامبر آغاز میشود که بازهم شاهد رونق در قیمت ها خواهیم بود. با این حال تأخیر دوباره‌ی بررسی پذیرش بیت کوین در صندوق قابل معامله در بورس، توسط SEC به هیچ وجه بعید نیست؛ به یاد داشته باشید این کمیسیون مأمور حفاظت از سرمایه‌ی سرمایه‌گذاران آمریکایی است.

سناریوی‌ دوم: شوالیه تنها

پس از سقوط شدید بازار ارزهای دیجیتال، چه سناریو‌هایی پیش رو است؟

ممکن است سرمایه‌گذاران ارز‌های دیجیتال بدون در نظر گرفتن تصمیم SEC به سرمایه‌گذاری خود ادامه‌ داده و بازار به رشد خود ادامه دهد. مخترع بیت‌ کوین، ساتوشی ناکاموتو معتقد بود که سرنوشت بیت کوین به هیچ عنوان نباید به دست مؤسسات مالی باشد. بنابراین آینده‌ی ارز‌های دیجیتال به دست مردم رقم خواهد خورد. ما می‌توانیم مشخص کنیم وال‌استریت، پلتفرم Bakkt  و صندوق قابل معامله بورس، از بیت‌کوین استفاده کنند یا می‌توانیم مثل سابق به کسب و کارمان با بیت‌ کوین ادامه دهیم؛ سرمایه‌گذاری موسسات در این بازار مثالی از این مورد است.

سناریوی سوم: چند سال زمان نیاز باشد !

پس از سقوط شدید بازار ارزهای دیجیتال، چه سناریو‌هایی پیش رو است؟

چیزی که خیلی‌ها دوست ندارند بشنوند این است که اجازه دهیم بازار به طور طبیعی و با گذشت زمان از این فاز خارج شود. می‌توان وضعیت فعلی بازار را مشابه آرامش قبل از طوفان دانست. فقط یک ملوان کار کشته می‌تواند در حین مبارزه با طوفان بر چهره‌ی خود لبخند داشته باشد؛ بقیه‌ی خدمه زیر عرشه هستند یا به طور کلی کشتی را ترک کردند.

در وضعیت فعلی بازار ما باید روش ملوان کار کشته را از سر بگیریم؛ بیشتر افراد سرمایه‌گذار در این بازار، ارز‌های دیجیتال را دوست دارند پس بعید است که این بازار را پشت سر خود قرار دهند و فراموش کنند. شاید ۵ سال دیگر وقتی به قیمت‌های بیت‌ کوین و آلت‌کوین‌ها در سال ۲۰۱۸ نگاه کنیم این کاهش قیمت‌ها برای ما مضحک باشند!

منبع:ethererumworldnews
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
محسن تقوی
محسن تقوی
5 سال قبل

بنظر من اندکی سناریوی اول و بحثهای سرمایه گذاران بزرگ وال استریت و مشابه آن ممکنه سبب تغییرش کنه و اما بیشتر سناریوی سوم که آرام آرام راهش رو در افکار دیگران باز کنن مدنظر منه