atlasarzdigital

کشف پنج آسیب‌پذیری جدی در پلتفرم ایاس !

کشف پنج آسیب‌پذیری جدی در پلتفرم ایاس !

کمپانی ایاس (EOS.io) که توسعه‌دهنده‌ی چهارمین ارز دیجیتال بزرگ بازار، به نام ایاس است، در سال جاری در برنامه‌ی پیدا کردن باگ موسوم به باگ بانتی، با پنج آسیب‌پذیری جدی در پلتفرم خود مواجه شد. گزارشات عمومی بر روی پلتفرم افشای شکاف‌های امنیتی هکروان (HackerOne)، این باگ‌ها را فاش می‌کند.

در 10 ژانویه، شرکت ایاس، مبلغ 40,750 دلار به پنج هکر کلاه سفید در ازای پیدا کردن باگ‌های امنیتی داده و روز پس از آن نیز، محقق دیگری 10,000 دلار از این شرکت دریافت کرد. پنج عدد از جوایز مربوط به باگ بانتی، هر یک مبلغ 10,000 دلار ارزش داشته و این بالاترین مبلغی است که ایاس برای پیدا کردن آسیب‌پذیری‌های حیاتی در نظر گرفته است.

بنیاد ترون که ارز دیجیتال ترون (Tron) را توسعه داده نیز در ماه ژانویه، به چهار باگ پیدا شده در پلتفرم خود جوایزی اهدا کرد. این شرکت در ازای پیدا کردن یکی از بحرانی‌ترین باگ‌ها، 22,700 هزینه کرده است.

در سایر ارزهای دیجیتال نیز، آسیب‌پذیری‌هایی در سال جاری یافت شده و صرافی‌های کوبین هود و کوین بیس در ازای یافتن دو مورد از آنها که در سطوح آسیب‌پذیری کمتر بوده‌اند،جوایزی اهدا کرده‌اند.

تمامی گزارشات آسیب‌پذیری که در این خبر نقل شده نامشخص بوده و جزئیات عمومی برای آنها در دسترس نمی‌باشد. ارز دیجیتال ایاس در روز انتشار این خبر، قیمت خود بر روی 2.40 دلار را حفظ کرده و تنها نیم درصد کاهش قیمت داشته است.

کشف پنج آسیب‌پذیری جدی در پلتفرم ایاس !

همان‌طور که کوین تلگراف در دسامبر گذشته گزارش کرده بود، محققان، 878,000 دلار در سال 2018، از شرکت ایاس در ازای پیدا کردن باگ‌های امنیتی، دریافت کرده بودند. این مبلغ 60 درصد کل برنامه‌های پیدا کردن باگ بانتی در کل سال را تشکیل می‌داد.

چین اخیرا، گزارشی از آخرین رتبه‌بندی ارزهای دیجیتال حمایت شده توسط دولت این کشور منتشر کرده که در آن ایاس رتبه‌ی خود در صدر جدول را حفظ کرده درحالی که بیت کوین به رتبه‌ی 15 تنزل یافته است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حمله فیشینگ و به طور کلی حفظ امنیت در فضای ارزهای دیجیتال می‌توانید به بخش امنیت سایت ارز دیجیتال مراجعه فرمایید.

منبع: cointelegraph

2
دیدگاه کاربران

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 رشته دیدگاه‌ها
1 پاسخ‌های
0 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
2 نویسندگان دیدگاه‌ها
Futureعلی نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها
علی
علی

سلام تشکر از زحماتتون لطفا اگر ممکنه یک مقاله قرار بدید که چه کوین هایی توانایی قرار داد هوشمند دارند و رقیب های اتریوم چه کوین هایی هست؟

Future
Future

Tron

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه کشف پنج آسیب‌پذیری جدی در پلتفرم ایاس ! ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.