00: 00: 00
ارز دیجیتال > اخبار > چراغ سبز FATF به ژاپن برای توسعه ارز دیجیتال جایگزین شبکه سوئیفت
اخبار

چراغ سبز FATF به ژاپن برای توسعه ارز دیجیتال جایگزین شبکه سوئیفت

دولت ژاپن برای ساخت یک شبکه پرداختی جهانی با ارز دیجیتال که عملکرد آن مشابه سوئیفت باشد، تلاش می‌کند. خبرگزاری رویترز در تاریخ ۱۸ جولای (۲۷ تیر) به نقل از یک منبع ناشناس مدعی شد که انگیزه این کشور برای استفاده از این شبکه، از عزم آن‌ها برای مبارزه موثرتر با پولشویی نشات گرفته است.

به نقل از کوین‌تلگراف در حالی که طرح‌های مربوط به شبکه پرداختی کاملاً مخفیانه دنبال می‌شود اما این منبع ادعا کرده است که ژاپن امیدوار است بتواند این شبکه را تا چند سال آینده راه‌اندازی کند.

طبق این گزارش طرح‌های این شبکه در ابتدا توسط وزیر اقتصاد ژاپن و نهاد قانون‌گذاری ملی این وزارت خانه یعنی آژانس خدمات مالی (FSA) پیشنهاد شده بود.

نظارت و سرپرستی این شبکه توسط گروه ویژه اقدام مالی (FATF) انجام خواهد شد. گروه ویژه اقدام مالی یک سازمان بین دولتی است که باهدف پیشبرد قانون‌ها، قانون‌گذاری‌ها و اقدام‌های عملی برای مبارزه با پولشویی در مقیاس جهانی و با ابتکار گروه هفت (G7) راه‌اندازی شد.

همان‌طور که رویترز در این گزارش به آن اشاره‌کرده است، تبعیت از قوانین ضد پول‌شویی (AML) یکی از مهم‌ترین مواردی بود که در انتقادهای قانون‌گذاران، بانک‌های مرکزی و دولت‌ها از فیس‌بوک برای عرضه ارز باثباتش یعنی لیبرا، نمود داشت.

چراغ سبز FATF به ژاپن برای توسعه ارز دیجیتال جایگزین شبکه سوئیفت

ژاپن پیش از جلسه این هفته وزرای اقتصاد گروه هفت در فرانسه یک کنفرانس هماهنگ‌کننده ملی که شامل بانک ژاپن، وزیر اقتصاد این کشور و FSA می‌شد را برگزار کرد که هدف آن تحقیق در مورد تأثیر لیبرا بر سیاست‌های پولی و ثبات اقتصادی این کشور بود.

ارزهای دیجیتال، گروه هفت و مبارزه علیه پول‌شویی

فرانسه زودتر از ژاپن برای تشکیل یک کارگروه در گروه هفت (G7) جهت بررسی چگونگی قانون‌گذاری ارزهای دیجیتالی مثل لیبرا توسط بانک‌های مرکزی، اقدام کرد.

کارگروه ویژه اقدام مالی در ماه ژوئن از برنامه‌هایش برای تقویت کنترل روی صرافی‌های دیجیتال باهدف ایجاد مانع در راه استفاده از این ارزها در پولشویی و دیگر جرائم مالی، رونمایی کرد.

مجلس نمایندگان ژاپن در فصل بهار امسال لایحه‌ای را به‌منظور اصلاح قوانین حاکم بر قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال، به تصویب رساند. قرار بر این است که قوانین تجدیدنظر شده مربوط به اقدام‌های ویژه ضد پول‌شویی، با تمرکز بر ارزهای دیجیتال خصوصی، هم در ماه آوریل سال بعد به مرحله اجرا برسند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

چراغ سبز FATF به ژاپن برای توسعه ارز دیجیتال جایگزین شبکه سوئیفت

درباره نویسنده

علی آریان‌فر

علی آریان‌فر

3
دیدگاه کاربران

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
BTC4EVERعلی آریان‌فر Recent comment authors
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
BTC4EVER
BTC4EVER

پس الان تکلیف ریپل و استلار چی میشه ؟ اینجوری باشه که ریپل و استلار به باد رفتن که …