همسر سابق کریگ رایت به تلاش او برای فریب دادگاه شهادت داد

همسر سابق کریگ رایت به تلاش او برای فریب دادگاه شهادت داد

شهادت اخیر همسر سابق کریگ رایت، حاکی از آن است که وی در رابطه با ماهیت تولیپ تراست (Tulip Trust)، موضوع اصلی شکایت کلیمن، دادگاه را فریب داده و به دروغ شهادت داده است.

به گزارش کوین دسک، ماه گذشته لین رایت (Lynn Wright)، همسر سابق کریگ رایت، ادعا کرد که قبلاً یک‌سوم از شرکت همسر سابقش یعنی دبلیو‌‌ اند کی دیفانس ریسرچ (W&K Info Defense Research)، به او تعلق داشته است.

خانم رایت ادعا می‌کند که مالکیت قابل‌انتقال او در شرکت W&K، در سال ۲۰۱۲ به یکی از شرکت‌های دیگر رایت به نام کریگ رایت آر اند دی (Craig Wright R&D) که بعدها به تراست تولیپ تغییر نام داد، منتقل شده و اینکه او در ژوئیه سال ۲۰۲۰ توانسته است مالکیت خود را پس بگیرد.

وارثان دیوید کلیمن، شریک سابق کریگ رایت که در سال ۲۰۱۳ درگذشت، مدت‌هاست که یک طرح دعوی را علیه کریگ رایت دنبال می‌کنند و مدعی هستند که کریگ رایت سهم کلیمن را برای خود برداشته است.

تولیپ تراست که موضوع اصلی این دعوی است، در واقع صندوقی است که در آن ثروت هنگفتی معادل یک میلیون بیت کوین (حدود ۱۲.۶ میلیارد دلار در زمان نوشتن این مطلب) ذخیره شده است. کلیمن در گذشته و از طریق شراکت با دیوید کلیمن این مقدار بیت کوین را به ‌دست آورده است.

روز سه‌شنبه و در جریان تکمیل این پرونده، وکلای وارث قانونی دیوید کلیمن گفتند که شهادت خانم رایت حاکی از آن است که ادعاهای قبلی کریگ رایت مبنی بر این که تولیپ تراست یک تراست کور (blind trust) بوده است که به‌طور مستقل از ذی‌نفعان اداره می‌شود، صحیح نبوده است.

آنها اظهار داشتند:

تولیپ تراست ظاهراً فقط نام تغییریافته شرکتی متعلق به آقای رایت است و طبق ادعای قبلی ایشان، تراست کور نیست.

تیم حقوقی كلیمن می‌گوید اظهارات متناقض خانم رایت نشان می‌دهد که ظاهراً رایت قصد فریب تیم حقوقی و دادگاه را داشته است.

آنها همچنین مدعی شدند هیچ‌گونه مدرکی وجود ندارد که ثابت کند خانم رایت قبلاً مالک W&K بوده و سپس مالکیت خود را از دست داده و مجدداً به منافع خود دسترسی پیدا کرده است. طبق اظهارات خانم رایت، ایرا کلیمن (Ira Kleiman) نمی‌تواند سهم برادر فوت شده خود را در W&K از آن خود کند و این پرونده در کل فاقد اعتبار است.

اگرچه خانم رایت در سال ۲۰۱۰ از همسرش جدا شده است، بر اساس توافق‌نامه طلاق، نیمی از شرکت W&K به وی تعلق گرفته است. او همچنین ادعا می‌کند که حرف W در W&K به او اشاره دارد، نه به همسرش.

جلسه دادگاه روز سه‌شنبه به‌دنبال تکمیل پرونده شکایت وارث قانونی آقای کلیمن علیه کریگ رایت تشکیل شد. دارایی‌های کلیمن که اکنون در اختیار رایت قرار دارد، شامل نیمی از بیت کوین‌های ذخیره‌شده در تولیپ تراست به اضافه مالکیت معنوی این شرکت است.

ویرایش این مطلب توسط محمد آذرنیوار انجام شده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
امیر یادگار
امیر یادگار
3 سال قبل

این آدم کلاه برداره و بالاخره یه روزی این مسئله مشخص خواهد شد.
همراه ایشون شت کوین های بیت کش و بیت اس وی هم به فنا خواهند رفت