نهنگی در یک صرافی غیرمتمرکز قیمت اتریوم را به ۴۵۰ دلار رساند

نهنگی در یک صرافی غیرمتمرکز قیمت اتریوم را به ۴۵۰ دلار رساند

یک نهنگ با ایجاد سفارشی به ارزش ۱۸ میلیون دلار روی پلتفرم یونی‌سواپ (Uniswap) باعث شد بهای اتریوم تا حدود ۴۵۰ دلار صعود کند. بااین‌حال، این خریدار به‌دلیل وقوع اسلیپیج یا لغزش قیمت، ۲ میلیون دلار را روی این تراکنش از دست داد. گفتنی است لغزش قیمت، زمانی اتفاق می‌افتد که معامله‌گر در قیمتی که روی نمودار می‌بیند، اقدام به اخذ موقعیت معاملاتی می‌کند، اما  موقعیت در قیمت دیگری باز می‌شود. درواقع، علت وقوع لغزش قیمت، نوسانات بسیار سریع قیمت است.

به گزارش کریپوتوبریفینگ، یک آدرس منفرد، توانست قیمت اتریوم را روی صرافی دیفای یونی‌سواپ تا نزدیکی‌های ۴۵۰ دلار افزایش دهد. گفتنی است معامله انجام‌شده از سوی دارنده این آدرس، شامل مجموعه‌ای از سوآپ‌ها به ارزش مجموع ۱۷.۹ میلیون دلار برای خرید بیش از ۴۰,۰۰۰ اتر بود.

نهنگی در یک صرافی غیرمتمرکز قیمت اتریوم را به ۴۵۰ دلار رساند
قیمت اتر برحسب دلار روی پلتفرم یونی‌سواپ. منبع: UniswapVision

با بهای اتر به‌مبلغ ۴۰۰ دلار، معامله یادشده در حدود ۱۶ میلیون دلار می‌ارزید و تقریبا ۲ میلیون دلار از آن به‌دلیل لغزش قیمت از دست رفت. این نهنگ از یک آدرس مرتبط با صرافی ارز دیجیتال هوبی، تترهای موردنیازش را دریافت کرد. سپس اترهایی را خریده بود به چند آدرس جدید انتقال داد.

نهنگی در یک صرافی غیرمتمرکز قیمت اتریوم را به ۴۵۰ دلار رساند
گرافی از تراکنش‌های بزرگ مرتبط با معامله ۱۸میلیون دلاری. داده‌های درون‌زنجیره‌ای نشان می‌دهد که طی دو تراکنش، تعدادی تتر به ارزش ۱۳ و ۵ میلیون دلار از آدرس‌های مرتبط با صرافی هوبی به پلتفرم یونی‌سواپ منتقل شده‌اند. منبع: Bloxy

شایان ذکر است که موقعیت معاملاتی در این حد و اندازه را به‌راحتی می‌توان با لغزش قیمت کمتری روی یک صرافی متمرکز انجام داد. بااین‌حال، انجام آن روی یک پلتفرم مبتنی بر دیفای نشان می‌دهد که چنین پلتفرم‌هایی درحال‌حاضر، دارای نقدینگی کافی برای ارائه خدمات معامله‌گری به سرمایه‌گذاران دانه‌درشت نیستند. از طرف دیگر نیز انجام این معامله نشان می‌دهد به‌رغم هزینه‌های بالا، کماکان برای انجام معاملات بزرگ روی پلتفرم‌های دیفای تقاضا وجود دارد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
فرامرز
فرامرز
3 سال قبل

تو سیستم غیر متمرکز بدلیل ماهیت سیستم وقتی سفارش شروع میشه یه زمانی طول میکشه تا تامین اعتبار بشه یارو دانش یا تجربه نداشته وقتی سفارش بزرگ زده قیمت را جابجا کرده اگه تو زمان های مختلفی درخواست خرید اتر می کرد مشکلی پیش نمی امد

طاها دری
طاها دری
3 سال قبل

چطور کل معامله 18 میلیون دلار بوده ولی 22 میلیون دلارش از بین رفته ؟

آلیس =)
آلیس =)
3 سال قبل

با اینکه هیچی نفهمیدم ممنون