قیمت اتریوم با عبور از ۲,۰۰۰ دلار رکورد جدیدی ثبت کرد

قیمت اتریوم با عبور از ۲,۰۰۰ دلار رکورد جدیدی ثبت کرد

قیمت اتریوم با جهشی ۵ درصدی و رسیدن به ۲,۰۱۷.۰۱ دلار، رکورد جدیدی را به ثبت رساند. از سوی دیگر، این افزایش ۵.۴۴ درصدی ارزش بازار این ارز دیجیتال را به ۲۳۰.۷ میلیارد دلار رساند.

به گزارش کوین دسک، قیمت اتریوم ساعاتی پیش از مرز ۲,۰۰۰ دلار عبور کرد و همچنان به روند صعودی خود ادامه می‌دهد. به‌گفته کارشناسان این روند از یک سال پیش شروع شده است.

داده‌های بازار نشان می‌دهد که قیمت اتریوم با رشد ۶.۱۸ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته به رکورد جدید ۲,۰۳۳.۰۸ دلار رسیده است. این افزایش قیمت ارزش بازار این ارز دیجیتال را به ۲۳۳.۳ میلیارد دلار رساند. اتریوم از ابتدای سال تاکنون ۱۷۲.۵٪ رشد داشته است.

اگرچه رسیدن اتریوم به رکورد ۲,۰۰۰ دلار خبر مهمی است، اما تحت‌الشعاع رویداد‌های قابل‌توجه دیگری قرار گرفت که در ساعات قبل اتفاق افتاد. یکی از مهم‌ترین این رویدادها، افزایش ۵,۰۰۰ دلاری قیمت بیت کوین در۲۴ ساعت گذشته است که ارزش بازار این ارز دیجیتال را برای اولین بار به یک تریلیون دلار رساند.

در هر صورت افزایش قیمت اتریوم و رشد محبوبیت آن را نباید نادیده گرفت. حداقل سه حوزه تقاضای در حال رشد، در افزایش قیمت اتریوم تأثیرگذار بوده است؛ این سه حوزه عبارت‌اند از: امور مالی غیر‌متمرکز (DeFi)، سهام‌گذاری در اتریوم ۲.۰ و قراردادهای آتی اتریوم در بازار بورس شیکاگو (CME).

تعاملات قدرت‌های اتریوم در بلاک چینِ آن که به‌دلیل میزبانی انواع مختلفی از اپلیکیشن‌های امور مالی غیرمتمرکز از جمله وام‌دهی، خریدوفروش و بازار‌های پیش‌بینی به‌خوبی شناخته شده است، اغلب با بازار نفت مقایسه می‌شود. اپلیکیشن‌های مبتنی بر اتریوم یک ابزار طبیعی برای اتریوم ایجاد می‌کنند؛ زیرا اتریوم ارز دیجیتالی است که برای تسویه تراکنش‌ها موردنیاز است. با توجه به داده‌های به‌دست آمده از Index Coop، شاخص دیفای پالس (DeFi Pulse Index) نشان می‌دهد ارزهای دیجیتال مربوط به امور مالی غیر‌متمرکز به آهستگی در کنار اتریوم حرکت کرده و ۸۳٪ در ۳۰ روز گذشته رشد داشته‌اند.

سهام‌گذاری روی اتریوم با حمایت قابل‌توجه سرمایه‌گذاران و طرفداران این ارز دیجیتال همراه شده است و همین مسئله تقاضا برای اتریوم را هم بیشتر کرده است. اتریوم ۲.۰ یک طراحی مجدد از شبکه اتریوم است که بر اساس یک مکانیسم اجماع جدید به نام اثبات سهام (Proof of Stake) و شاردینگ (Sharding) پایگاه داده عمل می‌کند. ۲.۷٪ از اتریوم‌های عرضه‌شده، به ارزش ۶ میلیارد دلار، بر روی بلاک چین اتریوم ۲.۰ سپرده‌گذاری شده‌‌اند. این سرمایه‌ها تا ۱۲ ماه آینده قفل شده است.

از سوی دیگر، سرمایه‌گذاران بزرگی چون صندوق‌های سرمایه‌گذاری ممکن است علاقه‌مند باشند که سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال را تجربه کنند. بورس کالای شیکاگو روز هشتم فوریه قرارداد‌های آتی تسویه نقدی را برای این دارایی دیجیتال عرضه کرد. حجم کل این قرارداد‌ها در هفته اول از ۱۶۰ میلیارد دلار عبور کرد. از آنجا که بورس کالای شیکاگو یکی از قدیمی‌ترین و قابل‌اعتماد‌ترین صرافی‌ها در آمریکا است، عرضه این قرارداد در آنجا می‌تواند نشان‌دهنده رشد پذیرش سازمانی اتریوم باشد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
homabird
homabird
۳ سال قبل

سلام. بسيار عالي. تشكر از زحمت شما

یوسف
یوسف
۳ سال قبل

موقع خوبیه اتر بگیرم؟