مایک نووگراتز: قیمت اتریوم به ۲,۶۰۰ دلار خواهد رسید

مایک نووگراتز: قیمت اتریوم به ۲,۶۰۰ دلار خواهد رسید

قیمت اتریوم امروز با رسیدن به بالای ۱,۴۵۰ دلار رکورد تاریخی جدیدی را به ثبت رساند. این در حالی است که مایک نووگراتز (Mike Novogratz)، فعال مشهور حوزه ارزهای دیجیتال، معتقد است قیمت ملکه ارزهای دیجیتال به ۲,۶۰۰ دلار خواهد رسید.

به گزارش کریپتوپوتیتو، امروز دوشنبه، همزمان با آغاز روز معاملاتی در آسیا، قیمت اتریوم با جهش تا نزدیکی ۱,۵۰۰ دلار به بالاترین سطح تاریخ خود رسید. در این میان، برخی از بازیگران بزرگ این حوزه پیش‌بینی می‌کنند قیمت از این هم بالاتر برود.

در بامداد دوشنبه به وقت تهران، در تعداد زیادی از صرافی‌های بزرگ از جمله بایننس، هر واحد اتریوم در بالاترین سطح با قیمت حدود ۱,۴۷۵ دلار معامله شد. در زمان نگارش این مطلب، قیمت کمی اصلاح شده است و با ۸ درصد رشد طی ۲۴ ساعت، در محدوده ۱,۴۱۵ دلار قرار دارد.

مایک نووگراتز: قیمت اتریوم به ۲,۶۰۰ دلار خواهد رسید
نمودار قیمت اتریوم در بازه‌زمانی یک‌ساعته (در کندل یک ساعت)

طی هفت روز گذشته، قیمت اتریوم بیش از ۱۵ درصد افزایش را تجربه کرده است، در حالی که قیمت بیت کوین طی همین مدت ۷ درصد کاهش پیدا کرده است. این نشان می‌دهد که حداقل در این مقطع، همبستگی بیت کوین و اتریوم از بین رفته است و ملکه ارزهای دیجیتال در حال کسب ارزش بیشتر از پادشاه است.

پس از اجرای نسبتاً موفق فاز ابتدایی (صفر) اتریوم ۲.۰، بزرگترین به‌روزرسانی تاریخ اتریوم، قیمت اتر هم به‌شدت افزایش یافت. با در نظر گرفتن قیمت‌های فعلی، بیش از ۴ میلیارد دلار اتر در اتریوم ۲.۰ برای دست‌کم یک سال سهام‌گذاری شده است. تعداد اترهای سهام‌‌گذاری‌شده اکنون به ۲.۸۲ میلیون می‌رسد که ۲.۵ درصد از کل واحدهای اتر را تشکیل می‌دهد.

اتریوم قرار است با اتریوم ۲.۰ برای همیشه با استخراج خداحافظی کند و از الگوریتم اثبات سهام بهره ببرد. در فاز صفر که اواخر ۲۰۲۰ پیاده‌سازی شد، امکان اثبات سهام فراهم شد، اما همچنان تا فاز ۱.۵ استخراج ادامه دارد. اترهای سهام‌گذاری‌شده تا فاز ۱.۵ که اتریوم و اتریوم ۲.۰ بایکدیگر ادغام می‌شوند، قابل‌برداشت نیستند. پیش‌بینی می‌شود این فاز اوایل ۲۰۲۲ عملیاتی شود.

در حال حاضر، سود سهام‌گذاری حدود ۹.۳ درصد در سال است که برای سهام‌گذاران، این عدد با ۱۴۰ درصد سود از رشد قیمت اتر طی دو ماه گذشته جمع بسته می‌شود.

سهام‌گذاری فقط یکی از جنبه‌های تقاضا برای اتریوم است. کاربرد دیفای و استیبل کوین‌ها از دیگر مواردی هستند که موجب می‌شوند افراد به‌دنبال خرید اتر بروند. همچنین نباید این حقیقت را فراموش کرد که تعداد توسعه‌دهندگانی که روی اتریوم کار می‌کنند نسبت به سایر رقبای این پلتفرم بسیار بیشتر است. سرمایه‌گذاران سازمانی هم از جنبه‌های دیگر تقاضا برای اتر هستند.

مایک نووگراتز، کارشناس سرشناس حوزه ارزهای دیجیتال، در توییتی با اشاره به ناهار مشترک با جوزف لوبین (Joseph Lubin)، هم‌بنیان‌گذار اتریوم، پیش‌بینی کرد قیمت هر واحد اتریوم به ۲,۶۰۰ دلار برسد.

او در توییت خود نوشت:

امروز با جوزف لوبین ناهار خوردم. همیشه مرا متقاعد می‌کند اتر بیشتری بخرم. شروع خوب برای آغاز هفته. نمودارها هدف ۲,۶۰۰ دلاری را نشان می‌دهند.

با این حال، طبق معمول این پیش‌بینی موجب انتقاداتی از سمت طرفداران دیگر ارزهای دیجیتال و سایر کاربرانی شد که با پیش‌بینی قیمت موافق نیستند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
mohamad_ET
mohamad_ET
3 سال قبل

موقعی ک ۲۰۰ دلار بود حرف از ۵۰۰ دلار میشد موقعی ک ۵۰۰ دلار شد حرف از ۱۰۰۰ دلار میشد الانم ک ۱۰۰۰ رو رد کرده قطعا به ۲۰۰۰ دلار خواهد رسید .

Amin
Amin
3 سال قبل

چشم بسته غیب گفته

سینا نقی زاده
سینا نقی زاده
3 سال قبل

خودش خریده نی خواد با این حرف به اون قيمت برسونه تا سود کنه

سروش
سروش
3 سال قبل

چه نووگراتز این حرف رو میزد چه نمیزد ، چه این پیشبینی رو میکرد چه نمیکرد ، قیمت ETH تا آخر سال 2021 به اعدادی بالاتر از 5000 دلار دست پیدا میکنه

iman
iman
3 سال قبل
پاسخ  سروش

ازكجا ميدوني سينا جان