آیا اتریوم به مسیر صعودی برگشته است؟

آیا اتریوم به مسیر صعودی برگشته است؟

سپتامبر برای بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال ماه سختی بود، اما اتریوم موفق شد از آن سربلند بیرون بیاید. بیت کوین به عنوان ارز دیجیتال شماره یک، در این ماه بیش از ۱۶ درصد کاهش قیمت داشت که طبق آمار پس از نوامبر ۲۰۱۸ بیشترین میزان کاهش در یک ماه به شمار می‌رود.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال نیز طی دوره زمانی مشابه حدود ۱۳.۷ درصد کاهش داشت و در حال حاضر این مقدار برای کل بازار در حدود ۲۱۹ میلیارد دلار قرار دارد. اتریوم به عنوان دومین کوین ارزشمند بازار برخلاف روند نزولی که ۱۰ ارز دیجیتال برتر در ماه سپتامبر طی کردند، رشد اندکی داشت. همانطور که در نمودار تغییرات قیمت ماه سپتامبر مشاهده می‌شود، اتریوم بین ۱۰ ارز برتر بازار بهترین عملکرد را به خود اختصاص داده است.

آیا اتریوم به مسیر صعودی برگشته است؟
عملکرد ده ارز دیجیتال بزرگ بر حسب ارزش بازار در ماه سپتامبر

اتریوم قبل از سقوط به زیر سطح ۱۷۰ دلاری در هفته‌ی گذشته، جهش قیمتی از ۱۷۸ دلار تا ۲۲۲ دلار را طی ۱۲ روز تا نوزدهم سپتامبر تجربه کرد. اکثر آلت کوین ها بر روی بلاک چین اتریوم بنا شده‌اند که بر همین مبنا گروهی عقیده دارند که رشد قیمت اتریوم، مخصوصا در مقابل بیت کوین می‌تواند نشانه‌ی مثبتی برای آلت کوین‌ها باشد.

ابتدا به بررسی حمایت ها و مقاومت ها در قیمت اتریوم به دلار می‌پردازیم :

آیا اتریوم به مسیر صعودی برگشته است؟
نمودار قیمت اتریوم در تایم فریم هفتگی

قیمت اتریوم در وضعیت فعلی خود درگیر خطوط حمایتی و مقاومتی مهمی است. سطح حمایتی ۱۶۷ دلار همانطور که در عکس مشاهده می‌کنید، سطح اصلاحی ۸۸.۶ درصد رالی قیمت در سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ است که عمیق‌ترین سطح اصلاحی است و حمایت بسیار مهمی محسوب می‌شود. از طرفی درگیری قیمت با مقاومت دینامیک روند صعودی یا کف کانال نیز قابل مشاهده است.

با توجه به سطوح مقاومت و حمایت حرکات احتمالی را بررسی می‌کنیم :

آیا اتریوم به مسیر صعودی برگشته است؟
بررسی خطوط حمایتی و مقاومتی در اتریوم در تایم فریم هفتگی

همانطور که گفته شد سطح حمایتی ۱۶۷ دلار برای قیمت بسیار مهم است و اگر قیمت این سطح را بشکند، ریزش بیشتری را شاهد خواهیم بود. احتمال صعود قیمت با توجه به حمایت قوی و مشاهده واگرایی مثبت در اندیکاتور RSI بیشتر از ریزش قیمتی است.

از روند فرعی منفی که با خط سیاه در قیمت کشیده شده است نیز برای فعال شدن سفارش خرید می‌توان استفاده کرد. در صورت شکسته شدن این خط روند فرعی، اولین مقاومت پیش رو محدوده‌ی ۲۱۲ الی ۲۲۲ دلار است که اولین هدف قیمتی است و همچنین در صورت قدرتمند بودن حرکت هدف ۲۷۰ دلار مدنظر است.

سیکل های قیمتی را مطابق شکل زیر نیز میتوان برای اتریوم در نظر گرفت :

آیا اتریوم به مسیر صعودی برگشته است؟
بررسی اتریوم از نظر دوره‌های زمانی

مشاهده می‌شود که طبق سیکل‌های زمانی تا اواخر سال ۲۰۱۹ سیکل صعودی در اتریوم فعال است.

نتیجه‌گیری

سطح حمایتی ۱۶۷ دلار برای قیمت بسیار مهم است و اگر قیمت این سطح را بشکند ریزش قیمتی عمیق‌تری شاهد خواهیم بود. احتمال صعود قیمت با توجه به حمایت قوی و مشاهده واگرایی مثبت در اندیکاتور RSI بیشتر از ریزش قیمت است.

در صورت شکست این روند فرعی منفی در قیمت، اولین مقاومت پیش رو محدوده‌ی ۲۱۲ الی ۲۲۲ دلار است که اولین هدف قیمتی است و همچنین در صورت قدرتمند بودن حرکت، محدوده ۲۷۰ دلار مقصد بعدی حرکت صعودی اتریوم خواهد بود.

تحلیل ارائه شده صرفاً یک نظر شخصی به صورت کوتاه مدت است و وب‌سایت ارزدیجیتال مسئولیتی در قبال زیان‌های احتمالی آن بر عهده نخواهد داشت.
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه