تحلیل قیمت اتریوم؛ حمایت‌ها و مقاومت‌های کوتاه‌مدت

تحلیل قیمت اتریوم؛ حمایت‌ها و مقاومت‌های کوتاه‌مدت

قیمت اتریوم با ریزش تقریباً ۱۰ درصدی از سطح ۴۴۵ دلار در هفته‌ی گذشته، بار دیگر به زیر ۴۰۰ دلار کشیده شده است. قیمت قبل از ادامه‌ی ریزش، طی دو روز گذشته به سطح حمایتی ۳۸۰ دلار برخورد کرده و در وضعیت فعلی کمی بالاتر از این سطح معامله می‌شود. علیرغم این ریزش، روند قیمت با قرارگرفتن در محدوده معاملاتی ۳۶۳ الی ۴۳۸ دلار در ماه اوت، در میان‌مدت همچنان صعودی باقی مانده است.

به گزارش کریپتوپوتیتو، قیمت اتریوم در اواسط ماه اوت با لمس کردن سطح ۴۵۰ دلار با توجه به داده‌های صرافی بایننس، به اوج قیمت خود در ۲ سال اخیر رسیده است. موفق‌نبودن قیمت در تثبیت در بالای مقاومت ۴۳۸ دلاری و همچنین عقب‌نشینی قیمت بیت کوین از سطح ۱۲,۰۰۰ دلار، باعث ریزش قیمت شد.

تحلیل کوتاه‌مدت جفت ارز اتریوم به دلار آمریکا

قیمت در ابتدای این حرکت نزولی در ۴۰۸ دلار حمایت شد؛ اما با شکست به زیر آن تا ناحیه‌ی حمایتی ۳۹۵ الی ۴۰۰ دلار (سطح ۲۳.۶ درصد اصلاحی فیبوناچی) و در زیر آن تا ۳۸۲ دلار (۱۲۷.۲ درصد فیبوناچی گسترشی) به پایین کشیده شد. قیمت از ابتدای ماه اوت (اواسط مرداد) در محدوده بین ۳۶۲ الی ۴۳۸ دلار باقی مانده است. با این حال، با نفوذ شاخص قدرت نسبی (RSI) به زیر سطح ۵۰، روند کوتاه‌مدت از صعودی به نزولی تغییر یافته؛ اما در دیدگاه کلان، قیمت همچنان روند صعودی خود را حفظ کرده است.

اگر فروشندگان موفق به پایین‌آوردن قیمت از ۳۸۲ دلار شوند، سطح حمایت بعدی در ۳۷۵ دلار و در زیر آن در ۳۶۳ دلار قرار خواهد گرفت. این سطح با توجه به‌ هم‌نشینی (PRZ) سطوح فیبوناچی اصلاحی و گسترشی، یک حمایت کلیدی برای قیمت به حساب خواهد آمد. با افزایش فشار فروش و حرکت قیمت به زیر این سطح، حمایت بعدی در ۳۴۰ دلار قرار می‌گیرد.

تحلیل کوتاه‌مدت قیمت اتریوم؛ حمایت‌ها و مقاومت‌های پیشِ‌رو
نمودار قیمت اتریوم به دلار آمریکا در تایم فریم روزانه

در طرف مقابل، اگر خریداران موفق به هدایت قیمت و تثبیت قیمت در بالای مقاومت روانی ۴۰۰ دلار شوند، سطوح مقاومتی بعدی به ترتیب در ۴۰۸، ۴۲۰ و ۴۳۸ دلار قرار خواهند گرفت. همان‌‌طور که گفته شد، RSI به زیر سطح ۵۰ افت کرده است و اگر همچنان به سقوط خود ادامه دهد، افزایش فشار نزولی می‌تواند قیمت را تا حمایت‌‌های مذکور به پایین بکشد. خوشبختانه اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) و Stochastic، هر دو در ناحیه‌ی اشباع فروش قرار دارند و در شرف تقاطع صعودی احتمالی هستند.

  • مقاومت‌ها: ۴۰۰ – ۴۰۸ – ۴۲۰ – ۴۳۸
  • حمایت‌ها: ۳۸۲ – ۳۷۵ – ۳۶۳ – ۳۴۰ 

تحلیل کوتاه‌مدت جفت ارز اتریوم به بیت کوین

قیمت اتریوم در مقابل بیت کوین حتی بیشتر از اتریوم به دلار ریزش داشته است. قیمت اتریوم در اواسط ماه اوت (اوایل شهریور) به سطح ۰.۰۳۷ الی ۰.۰۳۸ بیت کوین رسیده است. قیمت از آن زمان تا وضعیت فعلی به‌سمت سطوح پایین‌تر نیز حرکت کرده است. قیمت اتریوم در مقابل بیت کوین در ابتدا در سطح ۰.۰۳۴۷ (سطح ۲۳.۶ درصد اصلاحی فیبوناچی) حمایت شده؛ اما تا پایان هفته دوباره به زیر این حمایت حرکت کرده است.

در وضعیت فعلی قیمت، خریداران موجب جهش قیمت از حمایت ۰.۰۳۳ بیت کوین به‌سمت بالا شده‌اند. اگر فروشندگان موفق به پایین‌آوردن قیمت این جفت ارز شوند، اولین حمایت ۰.۰۳۲۹ بیت کوین (سطح ۳۸.۲ درصد اصلاحی فیبوناچی) است. سطوح حمایت بعدی به ترتیب ۰.۰۳۲ بیت کوین (سطح ۱۲۷.۲ فیبوناچی گسترشی) و ۰.۰۳۱۴ بیت کوین (سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی) خواهند بود.

تحلیل کوتاه‌مدت قیمت اتریوم؛ حمایت‌ها و مقاومت‌های پیشِ‌رو
نمودار قیمت اتریوم به بیت کوین در تایم فریم روزانه

در طرف مقابل اگر خریداران موفق به هدایت و تثبیت قیمت در بالای ۰.۰۳۳۷ بیت کوین شوند، سطوح مقاومت بعدی به ترتیب در ۰.۰۳۵، ۰.۰۳۶۱ و ۰.۰۳۷۱ بیت کوین قرار می‌گیرند. شاخص قدرت نسبی نیز به زیر سطح ۵۰ افت کرده است. این امر نشان می‌دهد که فروشندگان در حال کنترل حرکت بازار هستند. به‌طور مشابه، شاخص قدرت نسبی و استوکستیک هر دو در ناحیه‌ی اشباع فروش قرار گرفته و در شرف تقاطع صعودی هستند. سیگنال تقاطع صعودی احتمالی می‌تواند ترمز اصلاح قیمت را در کوتاه‌‌مدت بکشد.

  • مقاومت‌ها: ۰.۰۳۳۷ – ۰.۰۳۵ – ۰.۰۳۶۱
  • حمایت‌ها: ۰.۰۳۲۹ – ۰.۰۳۲ – ۰.۰۳۱۴
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

9 دیدگاه
نادر فخرآذر
نادر فخرآذر
3 سال قبل

سلام دوست عزیز آیا شما چت زنده دارین

Saeed mohammadi
Saeed mohammadi
3 سال قبل

من فکر کنم قیمت حمایت و مقاومت اتریوم به دلار اشتباه زده شده یعنی جا‌به‌جا نوشته شده

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
3 سال قبل

ممنون از توجهتون
اصلاح شد

حسن مرادی
حسن مرادی
3 سال قبل

سلام آقای غلامی خوبی چطور میشه ماینر برای استخراج اتریوم رو خرید

MAKAN
MAKAN
3 سال قبل

همه‌ش شد اگر اگر

این چه تحلیلیه آخه

vida
vida
3 سال قبل

ایشالا قیمت بیتکوین و بقیه رفقا، یک سقوط 20 درصدی تا امشب داشته باشن تا من یک سود چند صد دلاری ببرم، میخوام تبلت بخرم.

Ryan
Ryan
3 سال قبل
پاسخ  vida

انشالله يه سعود ٣٠ درصدي داشته باشن تا تو يكي ان هم نتوني بخري كه از ضرر ديگران دنبال سود خودتي .

حمید رضا
حمید رضا
3 سال قبل
پاسخ  vida

کوفت بخری با این طرز فکرت

Sadegh
Sadegh
3 سال قبل

کلمات مقاومت و حمایت رو جابجا نوشتین الان قیمت ۴۰۰ مقاومتش ۳۴۰ :)))