تحلیل قیمت اتریوم: مقاومت مهمی که باید شکسته شود

تحلیل قیمت اتریوم: مقاومت مهمی که باید شکسته شود

اتریوم در حال تشکیل یک حمایت جدید بالای سطح ۳,۸۵۰ دلار است و اگر خریداران در ادامه بتوانند از مقاومت کلیدی ۴,۰۰۰ دلار عبور کنند، قیمت می‌تواند یک روند صعودی جدید را آغاز کند.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، اتریوم دو روز پیش روند بازیابی قیمت خود را از بالای ناحیه مقاومتی ۳,۷۵۰ تا ۳,۸۰۰ دلار آغاز کرد و توانست در مقطعی از ۴,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده (SMA) ۱۰۰ ساعته هم عبور کند.

در ادامه اما قیمت نتوانست ناحیه مقاومتی بین ۴,۰۴۰ تا ۴,۰۵۰ دلار را پشت سر بگذارد و پس از شکل‌گیری اوج قیمتی در ۴,۰۳۷ دلار، روند اصلاحی در بازار آغاز شد. این روند اصلاحی با سقوط قیمت به زیر ۴,۰۰۰ و ۳,۹۵۰ دلار همراه بود.

در حال حاضر اتریوم با قیمتی پایین‌تر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته و سطح ۲۳.۶ درصد اصلاحی فیبوناچی معامله می‌شود. گفتنی است در این تحلیل، سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت صعودی قیمت از ۳,۶۹۶ دلار تا اوج ۴,۰۳۵ دلاری تنظیم شده است.

اگر خریداران در ادامه بتوانند روند بازار را به نفع خود تغییر دهند، نزدیک‌ترین مقاومتی که با آن روبه‌رو خواهند شد در محدوده ۳,۹۵۰ دلار است. یک مقاومت دیگر هم در این ناحیه دیده می‌شود که مربوط به خط روند نزولی روی نمودار است. اولین مقاومت کلیدی پیش روی قیمت در ۴,۰۰۰ دلار قرار گرفته است و عبور از آن می‌تواند آغاز‌گر یک روند صعودی جدید در کوتاه‌مدت باشد.

تحلیل قیمت اتریوم: مقاومت مهمی که باید شکسته شود
نمودار قیمت اتریوم (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

همچنین بخوانید: چگونه از میانگین متحرک‌ ساده و نمایی برای ترید استفاده کنیم؟

مانع بعدی پیش روی خریداران در ۴,۱۰۰ دلار است و عبور از این سطح می‌تواند به جهش قیمت تا ۴,۲۵۰ دلار منجر شود.

از سوی دیگر، اگر خریداران نتوانند مانع ۴,۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارند، ممکن است روند نزولی ادامه پیدا کند. در این صورت نزدیک‌ترین حمایت پیش روی قیمت در ۳,۹۰۰ دلار خواهد بود.

اولین حمایت کلیدی در محدوده ۳,۸۵۰ دلار و سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی قرار گرفته است. شکسته‌شدن این سطح می‌تواند با سقوط عمیق‌تر قیمت تا حمایت ۳,۷۰۰ دلاری همراه باشد.

شاخص مکدی (MACD) به‌آرامی در حال خروج از محدوده صعودی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم در نزدیکی سطح ۵۰ قرار دارد.

همان‌ طور که گفته شد، ۳,۸۵۰ دلار حمایت‌‌ کلیدی اتریوم است و ۴,۰۰۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌‌‌ پیش روی قیمت عمل می‌کند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
ایلیا مطیع فرد
ایلیا مطیع فرد
۲ سال قبل

به نظر من شیبا به قیمت۰.۰0000002 افت میکنه و وقت خریدشه یعنی حدود 500 تومن میشه هر شیبا بعد دوباره صعودی میشه وقتی که رسید ۰.۰00000035 باید فروخت فقط یعنی فقط باید صبر با بودجه ۱۰ دلار میشه این کار و کرد ایلیا مطیع فرد هستم کلاس ششم دبستان یک تحلیل گر خوب و دقیق که تا حالا بیشتر چیزهایی که تحلیل کردم درست درآمده

موسی جان‌فزا
موسی جان‌فزا
۲ سال قبل

سلام

Success man
Success man
۲ سال قبل

اتریوم خیلی بهتر از بیت کوین

رقصنده با گرگ
رقصنده با گرگ
۲ سال قبل

جناب علی یاری متشکرم از تحلیلهای دقیقتون بنده با مطالعه مطالب جنابعالی ثروتی بدست آورده ام ناگفتنی.

عباس میرزایی
عباس میرزایی
۲ سال قبل

این بنده خدا ترجمه تحلیلو داخل سایت میزاره

دوستدار تو
دوستدار تو
۲ سال قبل

عالی بود . LOL