سقوط اتریوم به ۴ هزار دلار؛ آیا حمایت کلیدی حفظ می‌شود؟

سقوط اتریوم به ۴ هزار دلار؛ آیا حمایت کلیدی حفظ می‌شود؟

خریداران اتریوم در تلاش‌اند تا از مانع ۴,۰۵۰ دلاری عبور کنند و آن‌طور که پیداست قیمت هم در حال بازیابی است؛ اما یک مانع دیگر در ۴,۱۷۵ دلار پیش روی آنها قرار دارد.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، اتریوم روز گذشته تلاش کرد تا خود را به بالای ۴,۱۷۵ و ۴,۲۰۰ دلار برساند. این تلاش ناموفق بود و در ادامه با نزولی‌شدن بازار قیمت به زیر ۴,۱۰۰ دلار رسید.

در جریان این اصلاح ابتدا قیمت به زیر ۴,۱۰۰ دلار و میانگین متحرک نمایی (EMA) ۱۰۰ ساعته سقوط کرد و سپس حمایت خط روند صعودی درون نمودار هم در ۴,۰۸۰ دلار شکسته شد. با شکسته‌شدن حمایت خط روند صعودی، قیمت به زیر سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی سقوط کرد. گفتنی است در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت صعودی قیمت از ۳,۸۳۳ دلار تا اوج ۴,۱۷۶ دلاری تنظیم شده است.

اکنون که قیمت زیر ۴,۱۰۰ دلار قرار گرفته است، نشانه‌های نزولی متعددی در بازار دیده می‌شود. اگر روند بازار در ادامه تغییر کند و صعودی شود، نزدیک‌ترین مقاومت پیش روی قیمت در ۴,۰۵۰ دلار است و پس از آن اولین مقاومت کلیدی در نزدیکی ۴,۱۰۰ دلار و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ ساعته خواهد بود.

همچنین بخوانید: پرایس اکشن چیست؛ آموزش معامله با Price Action

سقوط اتریوم به ۴ هزار دلار؛ آیا حمایت کلیدی حفظ می‌شود؟
نمودار قیمت اتریوم (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

یک مانع دیگر در محدوده ۴,۱۷۴ دلار دیده می‌شود که عبور و بسته‌شدن کندل قیمت بالای این سطح می‌تواند بستر را برای رشد ادامه‌دار اتریوم در کوتاه‌مدت فراهم کند. در این صورت اتریوم این شانس را خواهد داشت تا در کوتاه‌مدت از ۴,۲۵۰ دلار عبور کند. مقاومت کلیدی بعدی هم در ۴,۳۵۰ دلار خواهد بود.

از طرفی دیگر، اگر قیمت نتواند مانع ۴,۱۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، ممکن است روند نزولی گسترده‌تر شود. با نزولی‌شدن بازار نزدیک‌ترین حمایت پیش روی قیمت در ۴,۰۰۰ دلار خواهد بود و یک مقاومت کلیدی هم در نزدیکی ۳,۹۶۰ دلار در حال شکل‌گیری است. گفتنی است سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی هم تقریباً در همین ناحیه قرار دارد.

اگر در ادامه حمایت ۳,۹۶۰ دلاری شکسته شود، می‌توان منتظر سقوط عمیق‌تر قیمت بود. در چنین شرایطی ۳,۸۵۰ دلار به‌عنوان حمایت کلیدی پیش روی قیمت عمل خواهد کرد و شکسته‌شدن آن می‌تواند قیمت را تا ۳,۶۰۰ دلار پایین بکشد.

شاخص مکدی (MACD) در حال ورود به محدوده نزولی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم زیر سطح ۵۰ قرار دارد.

همان‌ طور که گفته شد، ۳,۹۶۰ دلار حمایت‌‌ کلیدی اتریوم است و ۴,۱۷۵ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌‌‌ پیش روی قیمت عمل می‌کند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
آقا هادی
آقا هادی
2 سال قبل

بچه نیا پایین بدبختمون کردی!

Mersad
Mersad
2 سال قبل

🤨🤨🤔