ورود بدون گذرنامه در فرودگاه دبی به کمک بلاک چین

 ورود بدون گذرنامه در فرودگاه دبی به کمک بلاک چین
دولت دبی قرارداد جدیدی با یک استارت آپ انگلیسی حوزه بلاک‌چین (ObjectTech) امضا نموده تا بتواند برای ورود به فرودگاه بین‌المللی دبی گذرنامه‌های دیجیتالی ایجاد نماید.

طبق این توافق‌نامه، ObjecTech مکلف به ارائه راهکاری مبتنی بر ترکیب فناوری بلاک‌چین با تشخیص هویت بیومتریک شده است. هدف این راهکار، حذف وارسی دستی تایید گذرنامه می‌باشد. طبق اعلام ObjectTech شاهد اولین مرز جهانی بدون دروازه خواهیم بود.  ورود بدون گذرنامه در فرودگاه دبی به کمک بلاک چین پس از استقرار راهکار، مسافران پس از پایان پرواز و ورود به فرودگاه چمدان‌های خود را دریافت کرده و نیازی به در صف ایستادن برای تایید گذرنامه نخواهند داشت. ورود بدون گذرنامه ایده‌ای است که سال‌ها منتظر اجرایی شدن می‌باشد، اما ظهور چارچوب امن شناسایی به کمک فناوری بلاک‌چین شرایطی را ایجاد کرد تا برای اولین بار این امکان فراهم شود. ابتکار گذرنامه دیجیتالی تنها بخشی از ایده کلی است که دبی در پیش گرفته تا به اولین شهر بلاک‌چین تبدیل شود. دولت دبی تصمیم دارد تا سال ۲۰۲۰ تمامی اسناد دولتی را بر روی بلاک‌چین ببرد.    

منبع : آزمایشگاه بلاک چین ایران
به این مطلب رأی دهید!
guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

0 دیدگاه
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.