atlasarzdigital

قیمت دلار آزاد از مرز ۱۳۷۰۰ تومان عبور کرد

قیمت دلار آزاد از مرز ۱۳۷۰۰ تومان عبور کرد

قیمت دلار آزاد در معاملات امروز در حالی از مرز ۱۳,۷۰۰ تومان عبور کرد که نرخ رسمی اعلام شده در سامانه سنا بدون تغییر نسبت به روزهای گذشته همچنان ۱۳,۴۰۰ تومان است. قیمت دلار در بازار آزاد با ۰.۸۴ درصد افزایش نسبت به روز گذشته تا ۱۳,۷۴۰ تومان رسید و یورو نیز ۱۵,۱۰۰ تومان معامله می‌شود.

قیمت خرید و فروش رسمی دلار که از ابتدای هفته به ترتیب ۱۳,۱۵۰ و ۱۳,۴۰۰ تومان اعلام شده، همچنان بدون تغییر باقی مانده و اختلاف ۲۵۰ تومانی برای یورو نیز با نرخ‌های خرید و فروش اعلامی ۱۴,۶۵۰ و ۱۴,۹۰۰ تومان پابرجاست. روزنامه دنیای اقتصاد علل افزایش نرخ ارز را در هفته‌های گذشته، تصویب نشدن لوایج FATF، تنش‌های در خاورمیانه و رشد نرخ حواله درهم عنوان کرده است.

عبدالناصر همتی، رییس بانک مرکزی که هفته گذشته خاطر نشان کرده بود که تثبیت نرخ ارز ناشی از اقدامات پیچیده بانک مرکزی بوده، امروز از جداسازی حساب‌های شخصی و تجاری خبر داد و در پست اینستاگرامی نوشت:

با هدف تداوم حمایت و پیشتیانی نظام بانکی از فعالان اقتصادی و توسعه کسب و کارها و فعالیت‌های شفاف در کشور یکی از اقدام های بر زمین مانده و بسیار مهم بانک مرکزی برای جلوگیری از پولشویی و سفته بازی اعمال نظارت موثر و مبتنی بر اصول بانکداری مدرن بر حجم، دلیل و ذینفعان تراکنش‌های پولی در شبکه بانکی است.

رییس بانک مرکزی در ادامه افزود:

پس از اعمال موفق کنترل‌های لازم در تراکنش از طریق پوزهای بانکی، محدودیت پشت نویسی چک‌های تضمینی، تعیین سقف برای تراکنش‌های غیر حضوری بین بانکی (ساتنا) و درون بانکی، دیروز و در ادامه اقدامات اصلاحی برای مقابله با پولشویی، تصمیم بانک مرکزی، مبنی بر ضرورت ارایه اسناد مثبته برای انتقال وجوه بیش از یک میلیارد تومان در درون بانک و بین بانکی (ساتنا)  به همه بانک‌ها ابلاغ شد. این اقدام ها برای ساماندهی نقل و انتقالات پولی و نظارت کامل بر چرخه ریال ادامه خواهد یافت.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه قیمت دلار آزاد از مرز ۱۳۷۰۰ تومان عبور کرد ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
+
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x