ارز دیجیتال ملی «اولویت اول» بانک مرکزی ژاپن است

ارز دیجیتال ملی «اولویت اول» بانک مرکزی ژاپن است

همزمان با تلاش فزاینده چین برای پیشبرد برنامه ارز دیجیتال ملی خود، یکی از مقامات بانک مرکزی ژاپن اعلام کرد که ارزهای دیجیتال، یکی از اولویت‌های اصلی این نهاد است.

به گزارش کوین دسک، تاکشی کیمورا (Takeshi Kimura)، مدیرکل امور پارلمانی بانک مرکزی ژاپن در گفت‌وگو با رسانه‌ها اعلام کرده است که ین دیجیتال، یکی از موضوعات محوری و حائز اهمیت برای این بانک است.

آن‌طور که پیداست بانک مرکزی ژاپن مدت‌هاست که در حال آزمایش و بررسی ارز دیجیتال ملی ژاپن بوده است، اما پیش‌تر اعلام کرده بود که هیچ برنامه‌ای برای عرضه آن ندارد.

بااین‌حال، دولت ژاپن می‌گوید راه‌اندازی و عرضه ین دیجیتال را در سال جاری در دستور کار قانون‌گذاری خود قرار می‌دهد.

پیش‌تر در ماه ژوئن (خرداد)، پیشنهادی از سوی حزب حاکم لیبرال دموکرات به دولت ارسال شد که در آن با اذعان به پیشگامی چین در توسعه‌ ارز دیجیتال ملی، تذکر داده بود که چنین امری می‌تواند یک تهدید امنیتی ملی برای ژاپن قلمداد شود.

از ماه فوریه (بهمن ۹۸) نیز قانون‌گذاران ژاپنی از دولت این کشور خواستند تا روند تحقیقات پیرامون ارز دیجیتال ملی را تسریع کند.

گفتنی است روز گذشته، بیجامین داینو (Benjamin Diokno)، رئیس بانک مرکزی فیلیپین اعلام کرد که این بانک، تحقیقات درباره ارز دیجیتال ملی را در دستور کار خود قرار داده است. به‌گفته وی، نتایج این تحقیقات تا ماه آینده، مشخص خواهد شد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
محمد
محمد
3 سال قبل

جالبه، یکی از مهمترین دلایلی که مردم دنیا به ارز دیجیتال رو می ارن اینه که داراییشون زیر سلطه بانکداری حکومتی نباشه، بعد خود این حکومت ها مثل ژاپن یا چین میان ارز دیجیتال تولید می کنن. به نظر من افرادی که در آینده به سمت اینجور ارز ها گرایش پیدا کنن، مشخصه که درک جامعی از ارز دیجیتال پیدا نکردن.