ژاپن هم ارز دیجیتال خود را عرضه می‌کند

ژاپن هم ارز دیجیتال خود را عرضه می‌کند

طبق گزارش‌ها، برخی از قانون‌گذاران ژاپنی در حال کار بر روی عرضه یک ارز دیجیتال هستند که با پشتوانه ارز ملی این کشور کار می‌کند.

به گزارش نکست وب و به نقل از خبرگزاری رویترز، یکی از قانون‌گذاران این کشور هدف از ساخت این ارز دیجیتال ملی را پاسخی به عرضه ارز دیجیتال لیبرا توسط فیس‌بوک و یوان دیجیتال عنوان کرده است.

معاون پارلمانی وزارت امور خارجه ژاپن، نوریهیو ناکایاما (Norihio Nakayama) در صحبت‌هایش با رویترز اظهار می‌کند:

چین در حال فراهم کردن بستر لازم برای عرضه یوان دیجیتال است و ما نیز به دنبال ارائه [طرح] اقدامات متقابل در این زمینه هستیم.

مقامات ژاپنی پیش‌تر نیز در خصوص ارز دیجیتال ملی چین صحبت‌هایی را انجام داده بودند. به گفته آنها استفاده کامل از این ارز در نقل و انتقالات مالی بین‌المللی، به مشکلی جدی بدل خواهد شد.

هنوز از جزئیات ارز دیجیتال ملی ژاپن اطلاعاتی در دسترس نیست. با این حال حدس و گمان‌هایی از همکاری این کشور با دیگر دولت‌ها و حتی شرکت‌های خصوصی بر سر توسعه ارز دیجیتال ملی ژاپن به گوش می‌رسد.

طبق گفته مقامات ژاپنی تا ماه آینده جزئیات طرح این ارز دیجیتال آماده و در اختیار مراجع ذی صلاح قرار خواهد گرفت.

مسئولین ژاپنی انتظار عرضه این ارز دیجیتال در آینده‌ای نزدیک را ندارد؛ چرا که موانع قانونی متعددی بر سر ساخت و عرضه آن وجود دارد که ابتدا باید آنها را رفع نمود.

صد البته اگر لیبرای فیس‌بوک به سرعت کارهای عرضه‌اش را به اتمام برساند، قطعا باید منتظر سخت‌گیری‌های بسیاری در خصوص کارکرد و نحوه برخورد دولت‌ها در قبال این ارز دیجیتال متمرکز باشیم.

پشتیبانی یک دولت از لیبرا می‌تواند برخی از نگرانی‌ها در خصوص آن را از بین ببرد؛ اما تا به اینجا، لیبرا توسط گروهی از شرکت‌های خصوصی در حوزه فناوری اداره می‌شود که اعتبارشان چندان مورد تایید نیست.

تنها باید منتظر ماند و دید که برنامه‌های دولت‌هایی نظیر چین و ژاپن در خصوص عرضه یک ارز دیجیتال ملی چطور پیش خواهد رفت. اما چیزی که روشن است، گسترش روزافزون ارزهای دیجیتال ملی است، خواه ما به آن‌ها نیازمند باشیم و یا نه.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
mehdi
mehdi
4 سال قبل

ارزهای دیجیتال ملی همگی متمرکز هستند و قابل رهگیری رمز ارز نیستن. امیدوارم کسی نخره که روند صعود قیمت بیت کوین ثابت بمونه.