افزایش تقاضا برای بیت کوین در آرژانتین به دلیل مشکلات اقتصادی

افزایش تقاضا برای بیت کوین در آرژانتین به دلیل مشکلات اقتصادی

همزمان با ناتوانی آرژانتین در پرداخت بدهی‌های خارجی ۶۵ میلیارد دلاری خود، حجم بیت کوین‌های مبادله شده با پزو آرژانتین نسبت به سقوط ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۸، با رشد قابل‌توجهی رو به رو شده است. به عقیده بسیاری، این افزایش تقاضا رابطه مستقیم با وضعیت بد اقتصادی در آرژانتین دارد.

به گزارش کوین تلگراف، اطلاعاتی که موسسه آرکین ریسرچ (Arcane Research) روز پنجشنبه ۲۳ آوریل (۴ اردیبهشت) در صفحه توئیتر خود منتشر کرد، نشان می‌دهد که حجم بیت کوین‌های خریداری شده با پزو آرژانتین از ماه ژانویه ۲۰۱۸، رشد قابل توجه ۱٬۰۲۸ درصدی داشته است. با این حال، حجم مبادله بیت کوین‌ و دلار ایالات متحده با پزو نیز به ترتیب رشد ۴۰۷ و ۱۳۹ درصدی را نشان می‌دهند.

افزایش تقاضا برای بیت کوین در آرژانتین با ناتوان شدن اقتصاد این کشور
حجم معاملات بیت کوین در لوکال بیت کوینز با ارز پزو

در این پست گفته شده:

این افزایش در حالی رخ داده است که دولت آرژانتین توانایی پرداخت بدهی‌هایش را ندارد و از طرف دیگر ارزش پول رایج این کشور نیز روندی نزولی در پیش گرفته است.

دولت آرژانتین هنوز راهی برای پرداخت بدهی‌ ۶۵ میلیارد دلاری خود پیدا نکرده است که احتمالا منجر به نکول (پرداخت نکردن بدهی در تاریخ سررسید مقرر) خواهد شد. بوینس آیرس نتوانست سه اوراق قرضه خارجی به ارزش مجموعا ۵۰۰ میلیون دلار را در تاریخ ۲۲ آوریل (۳ اردیبهشت) بازپرداخت کند که به معنای شمارش معکوس برای نکول رسمی این اوراق در اواسط ماه می (اردیبهشت) خواهد بود.

اما چرا بسیاری از سرمایه‌گذاران در این کشور از منطقه آمریکای جنوبی به سراغ بیت کوین می‌روند؟ شاید بتوان گفت به همان دلیلی که تعداد کمی از مردم آمریکا با شیوع ویروس کووید ۱۹ به سمت ارزهای دیجیتال آمدند.

هم‌زمانی بحران مالی آرژانتین با تاثیرات اقتصادی ویروس کرونا، شرایط به مراتب بدتری را در مقایسه با سایر کشورها ایجاد کرده است. این شرایط بد باعث شده است تا بسیاری از مردم در سراسر جهان به کریپتو به عنوان یک دارایی قابل اعتماد و بدون همبستگی با بازارهای رایج و سنتی نگاه کنند. به نظر می‌رسد در حال حاضر، هرگونه اقدامی که به منظور تثبیت اقتصاد آرژانتین انجام شود، به کاهش ارزش پزو بینجامد.

همان‌طور که مدیر عامل سلسیوس نتورک (Celsius Network) که یک پلتفرم اعطای وام است می‌گوید:

شرط‌‌ بندی بر روی بیت کوین یعنی شرط بندی روی پیروزی فشارهای ضد تورمی.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه