پذیرش بیت کوین برای حمل و نقل عمومی در ۳۷ شهر آرژانتین

پذیرش بیت کوین برای حمل و نقل عمومی در ۳۷ شهر آرژانتین

طبق گزارش ۸ام فوریه (۱۹ام بهمن) بخش اخبار اسپانیایی سایت خبری کوین تلگراف، از هم‌اکنون می‌توان کارت حمل‌ونقل عمومی آرژانتین، SUBE (سیستم بلیت الکترونیکی متحد) را با استفاده از بیت کوین (BTC) شارژ نمود.

آلتو ویاهه (Alto Viaje)، پلتفرم افزودن پول به کارت SUBE، با شرکت بیتکس (Bitex) همکاری کرده است و خدمات مالی مبتنی بر بلاک چین را برای مشاغل به ارمغان آورده‌اند.

درنتیجه‌ی این همکاری، کارت SUBE را می‌توان با استفاده از بیت کوین از طریق سایت Viaje شارژ نمود. مَنوِل بویدرایت (Manuel Beaudroit)، مدیر ارشد بازاریابی بیتکس، در گفتگو با سایت خبری کوین تلگراف گفت که می‌توان از SUBE برای سفر کردن با قطار، اتوبوس و مترو استفاده کرد و بیش از ۷ میلیون نفر در ۳۷ نقطه‌ی آرژانتین از این کارت استفاده می‌کنند.

وی در ادامه گفت که ویاهه با شرکت پی‌پال و سیستم پرداختی دیجیتال آرژانتین، رَپیپَگو (Rapipago) نیز همکاری کرده است.

پذیرش بیت کوین برای حمل و نقل عمومی در 37 شهر آرژانتین

مَنوِل بویدرایت

بویدرایت همچنین اذعان داشت که هدف اصلی این همکاری ایجاد امکان دسترسی گسترده‌تر به چنین فناوری انقلابی مانند بیت کوین برای مردم است.

ارائه‌دهنده‌ی اصلی این فناوری، خدمات ملی آرژانتین (Nacion Servicios S.A) بوده و وابسته به بانک ملی کشور آرژانتین (Banco de la Nación Argentina) است.

بنا بر گزارش‌های پیشین سایت خبری کوین تلگراف، شرکت ارائه‌دهنده‌ی خدمات حمل‌ونقل عمومی بریتانیا، (Go-Ahead Group Plc)، اخیراً با یک استارتاپ بلاک چین به نام DOVU برای ارائه‌ی سیستم پاداش توکن‌سازی‌شده به مشتریان سیستم راه‌آهن همکاری کرده است.

درنتیجه‌ی این توافق قرار است که DOVU پلتفرمی را راه‌اندازی کند که با استفاده از توکن ERC-20 بومی به نام DOV، به مشتریان برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات سفرشان پاداش دهد.

منبع: cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه