توصیه‌های یک فرد زخم‌خورده به سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال: حقیقت را بپذیرید یا برای همیشه خارج شوید !

توصیه‌های یک فرد زخم‌خورده به سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال: حقیقت را بپذیرید یا برای همیشه خارج شوید !

شاید شما در حال حاضر مقدار زیادی ارز دیجیتال داشته باشید. ممکن است که شما به چیزهایی که در شبکه‌های اجتماعی، اخبار و مطبوعات مشاوره‌ای شنیده‌اید اعتماد کرده باشید و همچنین ممکن است که شما حتی بیش از ۹۵ درصد از سرمایه‌تان را از دست داده باشید.

من هم با شما هم دردم. من در ماه ژانویه سال ۲۰۱۸ کمی بیشتر از حد معمول ارز دیجیتال خریداری کردم چون اعتقاد داشتم که سیر صعودی ارزش ارزهای دیجیتال ادامه خواهد داشت پس سود زیادی را کسب خواهم کرد. وقتی‌که ارزهای دیجیتال روند نزولی به خود گرفتند من گمان کردم که این روند نزولی موقتی خواهد بود و آحاد مردم بالاخره از پتانسیل بالای تکنولوژی پیشگام ارزهای دیجیتال برای تغییر جهان آگاه خواهند شد.

این اتفاق هنوز رخ نداده است. این تکنولوژی فعلاً خیلی جوان است و برای مشتریان و همچنین مؤسسات، از نظر استفاده پیچیده و ریسک آور است.

زیرساخت‌های نرم‌افزاری لازم هنوز ساخته و آزمایش نشده‌اند و غیرقابل اطمینان هستند. و تا پذیرش همگانی این فناوری مسیر زیادی باقی مانده است.

اخطار به خریدار

سهام، اوراق قرضه و سایر اوراق بهادار برای مدت‌ها وجود داشته‌اند و از طریق قانون‌گذاری‌ها و سوابق قانونی حقوق مشخصی را در رابطه با سهم شرکت، منافع و همچنین مدیریت برای خریدار قائل هستند.

توصیه‌های یک فرد زخم‌خورده به سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال: حقیقت را بپذیرید یا برای همیشه خارج شوید !

از سوی دیگر ارز دیجیتال یک سرزمین ناشناخته است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اخیراً اقدامات اجرایی خود را در رابطه با ICO ها و صرافی‌ها انجام داده است اما هنوز به جنگ‌های قانونی خود خاتمه نداده و در صفحه وبگاه خود عواقب عدم رعایت قوانین مربوطه را متذکر شده است. اکنون دادگاه‌ها باید بر سر این موضوع بحث کنند که آیا قانون‌گذاران از اختیارات قانونی خود فراتر رفته‌اند یا نه. همچنین کنگره ماه‌هاست که برای تعیین قوانین واضحی برای روشن کردن وضعیت قانونی نامعلوم ارزهای دیجیتال تعلل می‌کند.

در بسیاری از بخش‌ها شما به‌عنوان یک خریدار ارز دیجیتال، تا زمانی که قانون‌گذاران، دادگاه‌ها و قوه مقننه موافقت نکنند هیچ حقی را نخواهید داشت. خریداران ICO ها غالباً بیان می‌کنند که مالکیت یک ارز دیجیتال هیچ حقی را فراتر از یک مجوز برای استفاده از نرم‌افزار بلاک چین به آنها نمی‌دهد که آن‌هم در زمان فروش هنوز در حال توسعه و کدنویسی است. به خریداران بازار دوم (صرافی‌ها) اطلاعات شفافی داده نمی‌شود. اکثر خریداران جمله «تحقیق خودتان را انجام دهید» (DYOR) را نادیده می‌گیرند و تعداد کمی از خریداران وایت پیپر یا گزارش عملکرد ارزهای دیجیتال را مطالعه می‌کنند و حتی افراد بسیار اندکی برای درک گزاره ارزش و اقتصاد توکنی یک ارز دیجیتال وقت می‌گذارند.

در واکنش به شرایط بد بازار خیلی از افراد خواستار این هستند که پروژه‌های ارزهای دیجیتال راه‌هایی برای پامپ کردن قیمت‌ها پیدا کنند و یا در بازار تأثیر بگذارند تا نظر خریداران کوچک بیشتری را جلب کنند.

اقدام برای کاهش قیمت ها خودکشی قانونی است

هر اقدامی که توسط پروژه‌های مربوط به ارز دیجیتال برای تأثیر در قیمت‌ها صورت بگیرد به نفع قانون‌گذارانی که با ارزهای دیجیتال مخالف‌اند تمام خواهد شد.

در ایالات‌متحده آمریکا تست هاوی (Howey test) (که به خاطر یک پرونده در دادگاه دیوان عالی ایالات‌متحده در سال ۱۹۴۶ نام‌گذاری شد) هنوز هم استفاده می‌شود تا مشخص شود که یک ابزار سرمایه‌گذاری یک اوراق بهادار است یا نه. اگر آن یک سهام یا اوراق بهادار باشد صادرکننده آن اوراق باید یک روند و پروسه پرهزینه و وقت‌گیر را طی کند تا در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ثبت شود و همچنین اطلاعات واضح و مشخصی را در اختیار عموم قرار دهد.توصیه‌های یک فرد زخم‌خورده به سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال: حقیقت را بپذیرید یا برای همیشه خارج شوید !

سؤال اصلی اینجاست که آیا سرمایه‌گذاران به این سمت رفتند که از تلاش‌های شرکت‌ها انتظار سود داشته باشند؟ در بازاری که به‌طور عمده توسط سرمایه‌گذاران خردی اداره می‌شود که بر روی وعده‌ها و ارزش‌های آینده یک تکنولوژی نوظهور سرمایه‌گذاری می‌کنند، سروکله زدن با این موضوع برای پروژه‌های ارزهای دیجیتال بسیار سخت است. با این حال تاکنون تعداد کمی از ارزهای دیجیتال در راستای پذیرش قوانین قدم برداشته‌اند.

 

اقدامات اجرایی اخیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) استراتژی مورد اتخاذش را نمایان می‌کند: پروژه‌هایی که از قوانین پیروی نکنند جریمه‌شده و باید به همراه گزارشات اضافی ثبت شوند. برای بسیاری از ارزهای دیجیتال که قیمتشان از قیمت ICO ها هم کمتر شده این جمله بسیار ناخوشایند است.

بدترین دشمنان شما

خریدارانی که از بازگشت عدم بازگشت سرمایه خود ناراضی هستند به مخالفت با پروژه‌هایی برخواسته‌اند که زمانی از آن‌ها حمایت می‌کردند. آنها به دنبال پاسخی برای عملکرد ضعیف در حوزه قیمت‌ها و یا یک طرح اقدام برای تغییر روند نزولی هستند.

توصیه‌های یک فرد زخم‌خورده به سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال: حقیقت را بپذیرید یا برای همیشه خارج شوید !

همان‌طور که به آن اشاره کردیم، پروژه‌های ارزهای دیجیتال در مواجهه با تردیدهای قانونی، خود را در تبصره ۲۲ می‌بینند.

توضیح مترجم: تبصره ۲۲ (Catch-22) به عنوان یکی از اصطلاحات وارد زبان انگلیسی شده‌است و معمولاً به موقعیت‌هایی که در آن باخت قطعی است اطلاق می‌شود؛ بدین ترتیب که فرد در موقعیتی دشوار قرار می‌گیرد که از آن گریزی ندارد، چرا که برای حل «مشکل الف» باید «عمل ب» را انجام دهد؛ اما «عمل ب» را تنها زمانی می‌تواند انجام دهد که «مشکل الف» را نداشته باشد.

آن‌ها در معرض خطر سرکوب قانونی به‌واسطه تلاش برای دستکاری قیمت‌ها و همچنین اعتراض خریداران قرار دارند.

در حالی که یک پروژه گزینه‌های پیش روی خود را می‌سنجد، و یا بعدازاینکه سرپیچی از قانون را برمی‌گزیند، خریداران ناراضی کمپینی را برای دریافت پاسخ و عمل مناسب به راه می‌اندازند. در عوض خریداران بعدی از این پروژه‌های جنجال‌برانگیز خودداری می‌کنند و درنتیجه خریداران قبلی را از سرمایه‌هایی که انتظارش را می‌کشیدند محروم می‌کنند.

این چرخه عکس‌العمل منفی ادامه می‌یابد و پروژه‌هایی که زمانی امیدوارکننده بودند با کمبود سرمایه مواجه می‌شوند.

انتقاد سازنده

خریداران ارزهای دیجیتال برای موفقیت در این بازار باید صبر، زرنگی و تدبیر را یاد بگیرند. رضایت‌های مقطعی باید جای خود را به نقشه‌های توسعه چندساله بدهند. ترفند «زود پولدار شو» برای پروژه‌هایی که گزاره ارزشی طولانی دارند باید کنار گذاشته شوند. عکس‌العمل‌های ناگهانی باید با دوراندیشی‌های مشورتی تعدیل شوند.

توصیه‌های یک فرد زخم‌خورده به سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال: حقیقت را بپذیرید یا برای همیشه خارج شوید !

مثل بچه‌ها نباشید ! تغییر کنید

اکنون بیش از هر موقع، خریداران ارزهای دیجیتال باید از پروژه‌هایی که پایه‌های قوی و همچنین رهبری شایسته و توانا، رکوردی از تجارب گذشته، اهداف و دستاوردهای فنی منحصربه‌فرد، پایه کاربری بالقوه وسیع و چشم‌اندازی مرتبط با آینده دارند حمایت کنند.

منظور من از «حمایت» چیزی بیش از چاپلوسی و خرید ارزهای دیجیتال است؛ منظور من از حمایت این موارد هستند:

شهامت داشتن، مشکل‌گشایی برای اعضای جدید جامعه ارزهای دیجیتال، حضور با معنی در شبکه‌های اجتماعی، یادگرفتن مطالبی در مورد تکنولوژی ارزهای دیجیتال و اقتصاد توکنی (Tokenomics) آن‌ها، سفیر یک پروژه بودن و در تماس بودن با نمایندگان قانونی برای تأیید قوانینی که موجب نوآوری در ارزهای دیجیتال می‌شوند.

سرمایه‌گذارن منفعل و بی‌وفا نیاز نیست حمایت کنند.

هیچ‌کدام از سخنان بالا توصیه مالی و قانونی نیستند. اگرچه نویسنده این مطلب یک وکیل است. اما در واقع او وکیل شما نیست و شما همیشه باید قبل از گرفتن تصمیمات مهم مالی و یا قانونی، با یک نفر راجع به جزئیات موقعیتتان مشورت کنید.

این مقاله شامل اظهارات پیش بینانه ای است که به رویدادها و شرایط آتی که هنوز رخ نداده‌اند اشاره دارد که اساساً خطرات و تردیدهای شناخته‌شده و یا ناشناس را شامل می‌شوند و در معرض عواملی قرار دارند که از کنترل نویسنده این مطلب خارج هستند. حوادث و شرایط واقعی ممکن است از آنچه که در این مطلب آورده شده است بسیار متفاوت باشند.

عملکردهای گذشته نتایج آینده را تضمین نمی‌کنند. بر اظهاراتی که در اینجا مطرح شده است تکیه نکنید زیرا تضمینی برای رخ دادن هر یک از این حوادث و شرایط وجود ندارد و پیش‌بینی‌هایی که در رابطه با عملکرد سرمایه‌گذاری‌هایی مطرح شد شاید صحیح نباشند.

منبع: goodaudience
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

23 دیدگاه
مبین
مبین
۲ سال قبل

دوستان پیشنهاد میکنم اگه واقعا قصد سود کردن از بازار کریپتو کارنسی رو دارین هولدر نباشین و خوندن مباحث تحلیل تکنیکال رو شروع کنید و در صرافی های معتبر ترید رو شروع کنید

ریحان
ریحان
۲ سال قبل

افرادی که اینجا پست گذاشتن ۳ سال پیش بوده و اکثرا در حال نالیدن چون اون موقع بازار نزولی بوده اما اگر صبر پیشه کرده باشن در این زمانم که بازار نزولیه همشون توسود های خوبین الان
صبر برای برنده شدن در بازارهای سرمایه خیلی مهمه
مطمین باشید ما هم ارزهایی که الان تو ضرر هستیم تا ۳ سال دیگه تو سودیم و پولدار شدیم
الهی به امید تو

Omid
Omid
۵ سال قبل

کاشکی زودتر سایت شما رو می دیدم با تشکر از مطالب خوبتون

مهدی
مهدی
۵ سال قبل

گذشته همیشه چراغ آینده س الان وضع خرابه درسته اما پس هر زمستونی یه بهار زیباس از نه سال پیش تا حالا هم همین بوده مدام زمستان و بهار

مهدی مولا
مهدی مولا
۵ سال قبل

این امکان وجود داره که سایتهای کیف پول تحریم بشه و بیت کوین ایرانیها در سایتهایی مانند
http://www.blockchain.com
مسدود بشه
میشود در هارد کامپیوتر بیت کوین رو با پشتیبانی سایت http://www.bitcoin.org
ذخیره کرد تا بیت کوینها مسادره نشدن . با استفاده از نرم افزار Bitcoin Core

نیما
نیما
۵ سال قبل

رنگین کمان پاداش کسی است که تا آخر زیر بارانه...

محمد حسین مصطفوی
محمد حسین مصطفوی
۵ سال قبل

قبل اینکه وارد پروژه ای بشین ببینین پشت اش کیا هستن و بک گراند شون چیه و کیا از پروژه حمایت کردن و بعد وایت پیپرش مطالعه کنین ببینین چقدر اون تارگت هاشون عملی ؟ آیا خیلی بزرگ بینانه طراحی شدن برای رشد توکن ها چه کارایی قرار انجام بدن بعد دیدید که سافت کیپ و هارد کیپش تو چه وضعیتی با حداقل وارد شین

امید
امید
۵ سال قبل

دوستان منم بیشتر داراییمو بیت کوین و اتر خریدم آدم یا کاری رو انجام نمیده یا اگرم انجامش میده باید تا آخرش بره من ک نمیفروشم آدم با امید زنده اس پس امیدوار باشیم ... درست میشه

بهرام غفاری
بهرام غفاری
۵ سال قبل

من زیاد وارد نیستم به مانینگ ولی فکرشو بکنید اینا ارز رمز نباشه
فرض کنید یه کمپانی بخواد کاراای پردازشی و گرافیکی مثلا واس انیمیشن بخواد
اگر همچین چیزی برای این کار بود بسیار سود آور بود برای کاربر نه تولید کننده
دیگه کسی استحلاک قطعات و قدیمی شدنشو کلا اینجور هزینه ها رو نداشت

سینا
سینا
۵ سال قبل

من هم از اول هرچی بیت کوین داشتم تبدیل کردم به اتریوم حتی بیت کوین 11600 دلاری خریدم هی نسبت ارزش اتریوم به بیت کوین اومد پایین گفتم درست میشه نشد که نشد ولی چه کنم که اتریوم رو دوست دارم خلاصه یه لجر خریدم ریختم توش که دیگه چشمم بهش نخوره قرار نیست که آدم تو همه چیز سود کنه ،خلاصه اگر بدرد من نخوره یه روزی انشاالله بدرد بچه من میخوره این راهیه که خودم توش قدم ورداشتم تا آخرشم هستم.