احتمال تبدیل پول رسمی چین به ارز دیجیتال

احتمال تبدیل پول رسمی چین به ارز دیجیتال

به گزارش ارزدیجیتال، به نقل از اقتصادنیوز و بر اساس ترجمه‌ای از بلومبرگ دونالد تپسکات در مصاحبه‌ای اعلام کرد: رنمینبی (RMB) در آینده‌ای نه چندان دور می‌تواند به ارز دیجیتال در چین تبدیل شود.

توضیح: رنمینبی یکای پول رسمی کشور چین است که یکای اصلی آن هم یوان است.

تپسکات گفته است شی جین پینگ، رئیس‌جمهور حال حاضر کشور چین علاقه زیادی به فناوری بلاک چین دارد و بر این باور است که آینده روشنی در انتظار این تکنولوژی خواهد بود. همچنین، رئیس‌جمهور چین در گذشته نیز فناوری دفتر کل توزیع شده را نیز مورد ستایش قرار داده است.

تپسکات در صحبت‌های خود به تصمیمات احتمالی کشور چین مبنی بر ممنوع کردن فعالیت‌های ارز دیجیتال در این کشور نیز اشاره کرد. در صورت اجرایی شدن این تصمیم، از آنجایی که نزدیک به ۷۰ درصد از فعالیت‌های استخراج بیت کوین در کشور چین متمرکز شده است، کل بازار ارز دیجیتال تحت تأثیر آن قرار خواهد گرفت.

تپسکات در این باره می‌گوید:

نیازی به ممنوعیت مبادلات و استخراج ارز دیجیتال در چین نیست؛ چرا که طی ۲۰ سال آینده بانک مرکزی چین RMB را به ارز دیجیتال تبدیل می‌کند و مردم این کشور به جای بیت کوین، از RMB استفاده خواهند کرد.

تپسکات در ادامه بیان کرد که مبادلات غیرمتمرکز نسبت به پلتفرم‌های متمرکز، آینده روشن‌تری خواهند داشت. مبادلات غیرمتمرکز می‌توانند رفتارهای بد را شناسایی کنند و نسبت به سیستم‌های متمرکز، شفاف‌تر عمل کنند.

کمیته ملی توسعه و اصلاحات این کشور استخراج ارزهای مجازی را در لیست فعالیت‌های صنعتی که بایستی متوقف شوند، قرار داده است؛ چرا که این سازمان این فعالیت‌ها را هدر دادن انرژی می‌داند.

عملیات استخراج ارز مجازی انرژی بسیار زیادی مصرف می‌کند. پارک‌های صنعتی و شهرهای زیادی در چین به دلیل انجام فعالیت‌های مربوط به استخراج بیت کوین و خنک کردن تجهیزات، با قطع و کمبود برق مواجه شدند.

اگرچه ارز مجازی در چین ممنوع است، اما این کشور دارای بیشترین پروژه مرتبط با بلاک چین است. گزارش‌ها نشان می‌دهند که ۲۵ درصد از شرکت‌های بلاک چین در سراسر جهان، در کشور چین قرار دارند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
مرتضی
مرتضی
3 سال قبل

سلام برای خرید ارز دیجیتال یوان چین چطوری اقدام کنیم.شما اطلاع دارید.