ردپای هکرهای روسی در بزرگترین سرقت تاریخ صرافی‌های ارز دیجیتال

ردپای هکرهای روسی در بزرگترین سرقت تاریخ صرافی‌های ارز دیجیتال

آخرین تحقیقات نشان می‌دهد که رایانه‌های کارمندان صرافی ژاپنی کوین‌چک (Coincheck)، به ویروس ساخته شده توسط گروهی از هکرهای روسی آلوده شده است. در پی بزرگ‌ترین سرقت تاریخ صرافی‌های ارز دیجیتال، در ماه ژانویه ۲۰۱۸، ۵۳۴ میلیون دلار ارز دیجیتال نم (NEM) از کیف پول‌های این صرافی ژاپنی به سرقت رفت.

به گفته‌ی روزنامه‌ ژاپنی آساهی شیمبون، تحقیقات اخیر صحت فرضیه‌ ارتباط هک این صرافی با هکرهای کره‌ جنوبی را زیر سوال برده است.

به گزارش کوین تلگراف در تاریخ ۱۶ ژوئن (۲۶ خرداد)، کارشناسان احتمال می‌دهند که این اتفاق از سوی گروه ناشناسی از هکرها صورت گرفته باشد.

طبق اخبار به دست آمده از آساهی شیمبون، رایانه‌های شخصی کارمندان این صرافی به ویروس‌های Mokes (یـک درب پشـتی کـه بـه سرقـت داده‌ها، تصاویـر، ویدئوهـا و صوت‌ها می‌پردازد) و Netwire آلوده شده بودند. این ویروس‌ها احتمالاً از طریق ایمیل منتشر شده، روی این رایانه‌ها نصب شده و به کلیدهای خصوصی کیف پول‌های این صرافی، به طور غیرمجاز دسترسی پیدا کردند.

هک صرافی کوین‌چک در ماه ژانویه 2018، منجر به سرقت رفتن 534 میلیون ارز دیجیتال نم (NEM) از کیف پول‌های این صرافی ژاپنی شد

هک صرافی کوین‌چک در ماه ژانویه ۲۰۱۸، منجر به سرقت رفتن ۵۳۴ میلیون ارز دیجیتال نم (NEM) از کیف پول‌های این صرافی ژاپنی شد

گفته می‌شود که این ویروس‌ها را هکرهای روسی ساخته‌اند. یکی از کارشناسان آمریکایی اعلام کرد:

طبق نتیجه‌ی تحلیل این ویروس‌ها، احتمال می‌رود که اروپای شرقی و روسیه جز عناصر اصلی این حمله باشند.

هر دو ویروس‌ به هکرها این امکان را می‌دهند تا بتوانند کنترل رایانه‌ی آلوده را به دست گرفته و از راه دور با آن کار کنند. ویروس Mokes اولین بار در یکی از انجمن‌های روسی در ماه ژوئن ۲۰۱۱ ترویج داده شد و ۱۲ سال است که محققان امنیت مجازی با ویروس Netwire آشنا هستند.

ماه می امسال، در پی حمله‌ی هک از پیش طراحی‌شده، گروهی از هکرها با استفاده از راهکار فیشینگ (Phishing) و ویروس‌‌ها، ۷ هزار بیت کوین از کیف پول‌های داغ صرافی بایننس به سرقت بردند. گفته می‌شود که سیستم امنیتی‌ این صرافی موفق به شناسایی این حمله نشده بود.

بهار امسال، یکی از شرکت‌های امنیت فضای مجازی کره‌‌ی جنوبی اعلام کرد که هکرهای این کشور در حمله‌ کلاه‌برداری فیشینگ به کاربران صرافی ارز دیجیتال آپ‌بیت (UpBit)، دست داشته‌اند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
راجو
راجو
4 سال قبل

دستشان درد نکنه از زحمتای این هکرها تشکرمیکنم این صرافی نمیدونم به هم کشور ها خدمات میده یا نه ولی بازم یک روزی می گفت خدمات نمیده