صرافی ژاپنی Coincheck، مونرو، زی کش و دش را از لیست ارزهای خود حذف می‌کند

صرافی ژاپنی Coincheck، مونرو، زی کش و دش را از لیست ارزهای خود حذف می‌کند

صرافی ژاپنی کوین‌چک حذف سه کوین مونرو، دش، و زی کش را تائید کرده است. توکن پلتفرم آگِر نیز در ماه آینده از لیست ارزهای دیجیتال قابل معامله در این صرافی حذف خواهد شد.

این اقدام به دستور نهاد تنظیم کننده ژاپن انجام می شود.

پیش از این هکرها موفق به سرقت چند میلیون دلار از صرافی کوین‌چک شده بودند. به دنبال این ماجرا کلیه صرافی های ارز دیجیتال در ژاپن موظف به رعایت چند ملاحظه قانونی شدند.

بیشتر بخوانید: «تمام صرافی‌های ژاپن از این پس باید به این ۵ قانون پایبند باشند»

صرافی ژاپنی Coincheck، مونرو، زی کش و دش را از لیست ارزهای خود حذف می‌کند

بنابر گزارشات موجود مقامات ژاپنی مدت ها در انتظار اجرای این دستور و حذف چند مورد از پرایوسی کوین ها از لیست صرافی کوین چک بوده اند. طبق اعلام رسمی کوین چک؛ نام ارزهای دیجیتال نامبرده در تاریخ هجدهم ژوئن سال جاری از لیست کوین های قابل معامله در این صرافی، خط زده خواهد شد.

بنابر اعلام کوین چک ارزهای دیجیتال حذف شده به قیمت رایج در بازار فروخته و به ین ژاپن تبدیل خواهند شد. در اعلامیه مذکور به حساب کاربران نیز پرداخته شده است: مشتریان مجازند تا پیش از تاریخ تعیین شده اقدام به فروش و یا انتقال کوین های یاد شده کنند. کوین چک ضمن توجه به حجم بالای درخواست های انتقال، در خصوص زمان بر بودن فرایند تکمیل انتقالات به کاربران هشدار داده است.

ارزهای دیجیتال BTC, ETH, ETC, LSK, FCT, BCH, XRP, XEM و LTC کماکان در لیست مبادلاتی کوین چک باقی می مانند.

صرافی کوین چک در راستای حفاظت از منافع مشتریان خود، فرایندهای کنترل داخلی و مدیریت مجموعه را مورد بررسی قرار داده است. کوین چک به تقویت اقدام علیه پول شویی و تامین مالی تروریسم، و توسعه بستر مدیریتی خود متعهد شده و در این جهت استراتژی هایی را در پیش خواهد گرفت.

صرافی ژاپنی Coincheck، مونرو، زی کش و دش را از لیست ارزهای خود حذف می‌کند

صرافی کوین چک یکی از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال در ژاپن است. پلتفرم کوین چک در ماه ژانویه هک شد و ۵۸ میلیارد ین (حدود ۵۳۱ میلیون دلار) ارز دیجیتال NEM از آن دزدیده شد. این صرافی هم اکنون از زیرمجموعه های Monex Group می باشد و با ورود به این مرحله، مدیریت آن شاهد یک تغییر روند بوده است.

همانطور که قبلا گفته شد؛ یک قانون کلی برای محدودسازی صرافی ها در نظر گرفته شده و لیست ارزهای دیجیتال قابل ترید در صرافی ها محدود خواهد شد. به خصوص «ارزهای دیجیتالی که بسیار ناشناس هستند و به سادگی در پول شویی می توان از آن ها استفاده کرد.»

مدیر عامل گروه مونکس، اوکی ماتسوموتو سخت در حال تلاش است. او می خواهد اعتماد و شکوه کوین چک را باری دیگر به این صرافی بازگرداند. طبق گفته های ماتسوموتو اقدام اخیر کوین چک در جهت مطابقت با ملاحظات قانونیِ به تصویب رسیده بوده است. ماتسوموتو امیدوار دارد که کوین چک تا پیش از شروع ماه جدید موفق به اخذ یک مجوز رسمی در ژاپن بشود.

در حال حاضر دولت ژاپن ۱۶ مورد از صرافی های فعال را تایید کرده است. توکن های XMR، DASH، ZEC، و REP در لیست هیچ یک از این صرافی ها درج نشده است. کوین چک نیز تصمیم گرفته به منظور اخذ مجوز رسمی از آژانس امور مالی ژاپن (FSA) با مقررات همسو بشود.

منبع: bcfocus
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
رضا سربلند
رضا سربلند
5 سال و 10 ماه قبل

بخاطر اینکه این کوین ها تراکنشهاش مخفی و غیر قابل ردیابی هست که کوین چک میخاد حذف کنه