کوین‌ بیس کمیته اقدام سیاسی خود را تشکیل داد

کوین‌ بیس کمیته اقدام سیاسی خود را تشکیل داد

صرافی بزرگ کوین بیس و ارائه دهنده خدمات کیف پول طبق اسنادی که ۲۰ جولای منتشر شد، از این به بعد کمیته اقدام سیاسی خود را خواهد داشت.

در ایالات متحده، این کمیته‌ها (Political Action Committee or PAC) سازمان‌هایی هستند که کمک‌های مردمی را از اعضا با اهداف و سیاست‌های یکسان جمع می‌کنند و آن را به کاندید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، قانون‌گذاری‌ها و کمپین‌های انتخاباتی داده و یا این سرمایه را در جهت مقابله با آن‌ها خرج می‌کنند. کمیته‌های اقدام سیاسی باید در کمیسیون انتخابات فدرال ثبت شده باشند.

بعد از پرونده سال ۲۰۱۰ در دادگاه عالی در رابطه با شهروندان متحد و کمیسیون انتخابات فدرال، PACها به موضوع جنجال برانگیزی تبدیل شدند چرا که برخی، آن‌ها را ابزارهایی جهت اهدای کمک‌های مالی بزرگ به کمپین‌های سیاسی می‌دیدند. در این پرونده منع هزینه شرکت‌های ممنوعه یا اتحادیه‌های سیاسی در کمپین‌های سیاسی برداشته شد و اجازه اینکه این شرکت‌ها و سازمان‌ها هم از پول خود جهت کمک‌های مالی به کمپین‌های سیاسی استفاده کنند، صادر شد.

این سازمان‌ها همچنان از مشارکت مستقیم در کمپین‌های کاندیدهای فدرالی منع شده‌اند و تنها با PACها امکان مشارکت دارند. همچنین PACها نیز باید از هماهنگ‌سازی برخی اقدام‌ها و دست به یکی کردن با کاندیدها پرهیز کنند، اما با این وجود این اتفاقات بعضا رخ داده است. تا تاریخ ۳۰ ژوئن، کوین‌بیس هیچ کمک مالی در این رابطه جمع‌آوری نکرده است.

کوین‌ بیس کمیته اقدام سیاسی خود را تشکیل داد

گفته می‌شود که کوین‌بیس صندوق پوشش ریسک با سرمایه ۲۰ میلیارد دلار برای خدمات نگه‌داری ساخته است. همچنین فردی که این موضوع را در میان گذاشته، خبر از این داده که کوین‌بیس ظاهرا تا انتهای سال میلادی به دنبال همکاری با صندوق‌های پوششی بزرگ جهت تامین مالی است.

آقای رابرت هاکت، پروفسور حقوق دانشگاه کرنل درباره تصمیم کوین‌بیس جهت راه‌اندازی خدمات کارگزاری اولیه‌اش که سبب جلب توجه SEC می‌شود، گفت:

این مسئله موجب برخی نگرانی‌ها که در مغایرت با هم هستند، می‌شود. چرا که کوین‌بیس با داشتن اجازه مبادله ارزهای دیجیتال، یادآور شرکت‌های اوراق بهاداری است که در تلاش بودند این دو نقش را با هم اجرا کنند ولی کمیسیون این مسئله را فهمید.

اوایل این ماه، صرافی کوین‌بیس یک راه‌حل جدید برای نگهداری سرمایه‌های دیجیتالی برای موسسات سرمایه‌گذار تحت عنوان «Coinbase Custody» ارائه کرد که خبرش را در اواخر سال ۲۰۱۷ میلادی داده بود. کوین‌بیس با این اقدام در صدد رفع نگرانی‌های امنیتی موسسات سرمایه‌گذار در این صرافی بود.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه