رئیس‌ جمهور چین: بلاک‌ چین بخشی از انقلاب فناوری است

رئیس‌ جمهور چین: بلاک‌ چین بخشی از انقلاب فناوری است

رئیس‌جمهور چین، شی جین پینگ در افتتاحیه سخنرانی خود در تاریخ ۲۸ مِی، با اشاره مستقیم به بلاک‌ چین، آن را یک فناوری ستودنی خواند که برنامه‌های آتی کشور را به سمت خود می‌کشاند.

سخنرانی در نوزدهمین مراسم آکادمی علوم چین در شهر پکن صورت گرفت و جین پینگ فناوری بلاک‌ چین را «نسل جدیدی» از ارائه «پیشرفت غیرمنتظره» خطاب کرد.

وی گفت:

از وقتی که قرن ۲۱ آعاز شده است؛ دانشمندانِ جهانی و نوآورانِ تکنولوژی وارد یک دوره‌ی بی‌سابقه از فعالیت‌های متمرکز شده‌اند. دوره‌ی جدید انقلاب در علم و تکنولوژی و تحولات صنعتی، نقشه‌ی نوآوریِ جهان را احیاء می‌کند و ساختار اقتصادیِ جهانی دوباره شکل می‌گیرد.

همچنین شی جین اضافه کرد:

نسل جدید فناوری اطلاعات که با هوش مصنوعی، اطلاعات کوآنتومی، ارتباطات موبایل، اینترنت اشیاء و بلاک‌ چین پیشرفت‌های عظیمی را در حیطه‌ی کاربرد‌های خود سرعت می‌بخشد.

رئیس‌ جمهور چین: بلاک‌ چین بخشی از انقلاب فناوری است

یاد کردن مقامات چینی از بلاک‌ چین و تمایل آن‌ها به ظرفیت‌های تکنولوژی ادامه دارد.

رسانه‌های محلی در مورد تلاش‌های داخلی، از زبان یکی از سخنگو‌یان دولت نقل کردند:

ما برنامه‌های قابل تصدیق خود را درباره‌ی بلاک‌ چین ایجاد نمودیم و حدود ۲۰۰ سرمایه‌گذار شخصی اعلام علاقه برای مشارکت نمودند. این به فناوری بلاک چین و صنعت کمک می‌کند تا شفاف و روشن‌تر باشد.

در همین زمان پکن دیدگاه شکاکانه خود را نسبت به بلاک‌ چین‌های خارجی اعلام کرد و اظهار داشت بیشتر پروژه‌های بلاک‌ چینی محکوم به شکست هستند و طول عمر متوسط آن‌ها ۱۵ ماه است.

 

منبع: Cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه