چرا چین از بیت کوین متنفر و عاشق بلاک چین است؟

چرا چین از بیت کوین متنفر و عاشق بلاک چین است؟

قلمرو ارزهای دیجیتال این روز ها مورد حجمو ارتش سرخ چین قرار گرفته است.سیاست گذاری چین به هیچ عنوان شفاف نیست، بنابراین فقط می توان حداکثر زمان لازم برای رفع این محدویت ها را حدس زد.

اگر اقدامات چین را در زمینه مقاصد ژئوپلیتیک ببینیم، می توانیم یک تصویر خوب از آنچه که در معرض خطر است و چالش های بلند مدت و فرصت هایی که برای صنعت ارزهای دیجیتال و صنعت بلاک چین ایجاد می کنند، در ذهن خود بسازیم.

موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • بانك خلق چین به ایجاد یک ارز دیجیتالی فیات، برای اولین بار در جهان نزدیک شده است. بانک های دیگر هم قصد انجام این کار را داشته و دارند اما چین به دلیل اقتصاد جهانی، قطعا از همه آن ها موفق تر خواهد بود.
  • تمایل چین برای پایان دادن به سلطه جهانی دلار آمریکا، همانند سایر اعضای گروه بین المللی BRICS (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) است. رئیس جمهور روسیه، پوتین، که بعد از جمع آوری BRICS در شهر چیانگ شیمن در ماه جاری صحبت می کرد، گفت که این گروه با هم کار خواهند کرد “برای غلبه بر سلطه بیش از حد تعداد محدودی از ارزهای ذخیره”.
  • برخلاف محدودیت های بیت کوین، چین به شدت علاقه مند به دفتر کل توزیع شده (بلاک چین ) است. تعدادی از کنسرسیوم های عالی رتبه توسط موسسات دولتی و تجاری برای توسعه و پیاده سازی دفتر کل های توزیع شده شکل گرفته اند. وزارت فناوری اطلاعات چین چند روز پس از اعمال محدویت های بیت کوین، بلاک چین را آزمایش کرد.
  • براساس طرح «جاده ابریشم جدید»، چین حدود ۹۰۰ میلیارد دلاری برای ایجاد راه ارتباطی در ۶۵ کشور مختلف، سرمایه گذاری کرده است. چین در حال رهبری کردن بزرگترین زیربنای برنامه تجاری و اقتصادی جهان است.

کوتاه کردن دست آمریکا

به طور خلاصه،دولت چین قصد دارد که تجارت بین الملل را نسبت به شرایط خود کنترل کند و بر هژمونی و سلطه مالی، اقتصادی و سیاسی ایالات متحده پایان دهد.

ریاست جمهوری دونالد ترامپ، که از محافظه کاری و کلمه «اول آمریکا» حمایت می کند، متحدان آمریکا را نگران کرده است. حالا پکن فرصتی خوبی برای تسخیر جایگاه کنونی آمریکا پیدا کرده است.

با توجه به سرمایه گذاری های اخیر دولت چین، به نظر می رسد که مقامات چینی فناوری بلاک چین را به عنوان ابزاری برای حل مشکلات، به ویژه در حوزه تجارت پذیرفته اند. چین می تواند با استفاده از فناوری بلاک چین تجارت و ثبت و اشتراک اطلاعات را آسان و امن کند.

با شدت بیشتر، چین می تواند از این فناوری استفاده کند تا از منافع ایالات متحده و تسلط دلار خارج شود. ما می دانیم که چین و روسیه در حال همکاری برای یک سیستم پرداخت مبتنی بر بلاک چین هستند.

این فعالیت فقط به منظور استفاده از بلاک چین انجام نمی شود – با این کار ترکیبی از قراردادهای هوشمند و حساب های سپرده گذاری دارای چند امضا – این امکان را برای واردکنندگان و صادرکنندگان مربوطه فراهم می کند که بدهی های خود را با ارزهای مخصوص خود پرداخت کنند.

این امر می تواند نقش دلار را به عنوان پول جهانی که صادر کنندگان یا واردکنندگان سراسر جهان از آن استفاده می کنند، کمرنگ کند. این کار می تواند باعث شکست بانک های وال استریت شود، که تأثیر زیادی بر تجارت در آمریکا دارد.

برای ایالات متحده، تخریب می تواند شدید باشد.

اگر کسب و کارهای چینی و روسی دیگر نیازی به پرداخت با دلار را نداشته باشند، دولت ها دیگر نیازی به دلار برای تجارت جهانی نخواهند داشت . در ضمن، اگر این راه حل تجارت به خوبی انجام شود، اکثر کشورهای دیگر مطمئنا آن را دنبال خواهند کرد.

آمریکایی ها نمی توانند نقش دلار را در بهبود و رشد تجارت خودشان، در ۷۰ سال گذشته نادیده بگیرند.

چالش چین

بنابراین، آیا این به این معنی است که چین به راحتی می تواند به برترین ابرقدرت تبدیل شود؟

چین درحوزه نوآوری به شدت ضعیف است. شرکت های چینی در کپی کردن ایده های دیگران عالی هستند، اما به طور کلی، آن ها مخترعان بزرگی نیستند (به استثنای پیشرفت های چشمگیر در سیستم های خورشیدی).

حکومت های کومونیستی از نوآوری می ترسند زیرا نو آوری می تواند حکومت را تحت تاثیر قرار دهد و مردم را به سمت دموکراسی سوق دهد. یکی از دلایل محدودیت های چین بر ICO ها و بیت کوین هم همین است.

ICO و بیت کوین هر دو سیستم های جهانی در حال ظهور نو آورانه و بدون نیاز به مجوز هستند – در این سیستم، توسعه دهندگان می توانند از برنامه های کاربردی غیر متمرکز جدید کسب درآمد کنند و از همکاری سود ببرند و کسی نمی تواند فعالیت این سیستم ها را کنترل کند.

چین خودش از بلاک چین استفاده می کند اما این نکته را به یاد داشته باشید که بیشتر پژوهش های مبتنی بر بلاک چین دولتی هستند و همسو با نیاز های دولت فعالیت می کنند.

چین برای بقاء حزب کمونیست نیاز به افزایش رشد اقتصادی ،کنترل اطلاعات، جریان پول و ایده ها از سوی دولت دارد. اما چین زیرساخت های کافی برای رقابت با بیت کوین را ندارد و در نهایت احتمال شکست آن زیاد است؛ زیرا ارزهای دیجیتال مستقیما یک سیستم مبادله بدون دستکاری را ایجاد می کنند و پایه گذاری نوآوری های آینده است.

چین طی روز های اخیر تمام تلاش خود را برای شکست بیت کوین به کار برده است که به نظر می رسد آخرین تیر های ترکش دولت باشد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
على
على
۶ سال قبل

لا بيت كوين مشكل اپلود تأييد مدارك دارم واز همه بوادرها استفاده كردم ولى نتيجه نگرفتم وچندين بار هم اپلود كردم را حلى وجود دارد؟