چین تا سال ۲۰۲۳ به ابر قدرت بلاک چین جهان تبدیل خواهد شد !

چین تا سال ۲۰۲۳ به ابر قدرت بلاک چین جهان تبدیل خواهد شد !

درحالیکه رقابت بر سر فناوری بلاک‌ چین بین کشورها شدت گرفته است. چین انتظار دارد تا سال ۲۰۲۳ به ابرقدرت جهانی بلاک‌ چین تبدیل شود.

به نقل از زومیت، زمانی، ایالات متحده آمریکا در رأس هر تکنولوژی نوینی قرار داشت؛ اما این دوران بسیار دور شده است. یکی از فناوری‌های نوینی که این روزها بحث‌های فراوانی حول محور آن وجود دارد، بلاک‌ چین و کاربرد‌های بسیارِ آن است. چین و آمریکا دو بازیگر اصلی در این حوزه هستند و هر دو تلاش می‌کنند گام‌هایی پیشگامانه در این حوزه بردارند.

همچنین بخوانید: رئیس‌ جمهور چین: بلاک‌ چین بخشی از انقلاب فناوری است

بر طبق گزارش جدیدی از سوی شرکت چند ملیتی PwC، برنامه‌ریزی‌های چین به‌ گونه‌ای انجام شده تا فاصله‌ی این کشور با آمریکا در حوزه‌ی یادشده کمتر شود و نهایتاً به پیشتازی چین منجر گردد.

در یک نظرسنجی که از ۶۰۰ مدیرِ اجرایی در ۱۴ کشور مختلف انجام شده، ۲۹ درصد آن‌ها ایالات‌ متحده را پیشتازِ توسعه‌ی فناوری‌های غیرمتمرکز عنوان کرده‌اند؛ این در حالی است که رقم مربوطه برای چین به ۱۸ درصد می‌رسد.

چین تا سال 2023 به ابر قدرت بلاک چین جهان تبدیل خواهد شد !

باید در نظر بگیرید که در این گزارش، درک مدیران از آینده نیز واردِ آمار شده است.

طبق پیش‌بینی‌ها، انتظار می‌رود که در بین سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ شرایط دگرگون شود؛ از این رو، پاسخ‌دهندگان نظرسنجی اعتقاد دارند که ارقام فوق با تغییر همراه شوند. طبق این پژوهش، ۳۰ درصد از افراد شرکت‌کننده باور داشته‌اند که چین در توسعه‌ی فناوری‌های مبتنی بر بلاک‌ چین پیشتازی را به‌ دست خواهد گرفت. از سویی دیگر، تنها ۱۸ درصد از افراد چنین دیدی را نسبت به آمریکا در ۵ سال آینده دارند.

با این وجود، ارقام برای شرکت‌هایی که محصولی مبتنی‌ بر بلاک‌ چین در بازار عرضه کرده‌اند، چندان دلگرم‌کننده نیست.

چین تا سال 2023 به ابر قدرت بلاک چین جهان تبدیل خواهد شد !

طبق این آمار، ۶۰ درصد از شرکت‌هایی که در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند، هرگز محصول مبتنی بر این فناوری به بازار عرضه نکرده‌اند.

با نگاهی به آمار فوق می‌توان دریافت که تنها چیزی نزدیک به یک چهارم از شرکت‌های فعال در این حوزه، محصولی مبتنی بر بلاک‌ چین توسعه داده‌اند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
سمندر
سمندر
5 سال قبل

چینی ها بروند قورباغه و مارمولکشان را بخورند . دزدان کپی ساز در حد و اندازه های ایالات متحده نیستند.