رشد مشاغل بلاک چینی علیرغم رکود جهانی

رشد مشاغل بلاک چینی علیرغم رکود جهانی

تاکنون میلیاردها دلار برای احیای اقتصاد جهانی به بازارها تزریق شده است، ایالات متحده‌ی آمریکا در این میان شاهد بالاترین نرخ بیکاری در تاریخ خود بوده است. اما اخیرا درخواست برای مشاغل بلاک چینی از سوی شرکت‌ها افزایش یافته است.

به گزارش کوین تلگراف و بنابر گزارش‌های منتشر شده توسط فوربز در تاریخ ۲۶ مارس (۷ فروردین)، کراکن (Kraken)، یکی از بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال مستقر در ایالات متحده به‌رغم افت شدید بهای ارزهای دیجیتال به‌دنبال افزایش ۱۰ درصدی نیروی کار خود است.

تیم کراکن متشکل از ۸۰۰ نفر است و قرار است در آینده‌ای نزدیک و طی هفته‌های پیش رو ۷۶ نفر دیگر نیز به این جمع اضافه شود. بسیاری از فرصت‌های شغلی این شرکت برای کسانی است که در صنعت مهمان‌یاری فعال هستند و مهارت‌های ویژه‌ای در هنرهای آزاد دارند.

پلتفرم کاریابی ایندید به آدرس «Indeed.com» در دسامبر گذشته و درست قبل از تایید اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا، ۱۱۴.۵ شغل در حوزه‌ی بلاک چین به ازای هر میلیون موقعیت شغلی، آگهی کرده است. این تعداد تا فوریه‌ی ۲۰۲۰ با افزایشی ۳ درصدی به ۱۱۸.۴ شغل رسیده است.

کارشناسان صنعت بلاک‌چین، نسبت به بازار ارزهای دیجیتال، دید صعودی دارند. جیهان وو (Jihan Wu)، موسس بیت‌مین (Bitman)، غول صنعت استخراج،‌ در اولین مصاحبه‌ي خود در سال ۲۰۲۰ با یک رسانه‌ی فعال در حوزه‌ی بلاک‌چین گفته است که کماکان نسبت به روند صعودی بازار ارزهای دیجیتال در سال جاری خوش‌بین است. وی می‌گوید:

برای این خوش‌بینی دو دلیل دارم. دلیل اول این است که با توجه به تجربه‌ی چین و کشورهای همسایه‌اش، می‌توان ویروس کرونا را در عرض دو ماه تحت کنترل درآورد. دلیل دوم هم این است که دیگر کشورها در سرتاسر جهان برای مقابله با اثرات مخرب ناشی از شیوع کرونا دست به اتخاذ سیاست‌های تسهیل کمّی (چاپ پول) زده‌اند.

تایلر وینکلووس (Tyler Winklevoss)، هم‌بنیانگذار صرافی ارز دیجیتال جمینی (Gemini) روز گذشته در توییتر اعلام کرد که بیت‌کوین تنها واکسن در جهان است که می‌تواند عارضه‌ی چاپ پول را درمان کند.

بنابر گزارش‌های و تحلیل‌های مختلف، بلاک‌چین در کنار رایانش ابری،‌ استدلال تحلیلی و هوش مصنوعی از جمله حوزه‌هایی هستند که در سال ۲۰۲۰ شاهد بیشترین تقاضا برای نیروی کار خواهند بود.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه