سرمایه‌گذار مشهور: خرید بیت کوین مانند خرید سهام اپل در زمان تأسیس این شرکت است

سرمایه‌گذار مشهور: خرید بیت کوین مانند خرید سهام اپل در زمان تأسیس این شرکت است

پل تودور جونز (Paul Tudor Jones)، سرمایه‌گذار پرآوازه و چهره سرشناس حوزه مدیریت صندوق‌های پوششی سرانجام لب به تحسین بیت کوین گشوده است. اگرچه او هیچ‌گاه مروج و مبلغ بیت کوین نبوده، اما بر این باور است که ارزهای دیجیتال راه درازی را برای تحقق رویای خود پیش رو دارند.

به گزارش دیکریپت، پل تودور جونز نیز با مشاهده بازار در حال رشد بیت کوین به جمع طرفداران این ارز دیجیتال پیشتاز پیوسته است.

وی به‌تازگی در مصاحبه‌ای با شبکه CNBC اذعان کرده است که دارایی‌های رمزنگارانه و ارزهای دیجیتال، سپرهایی مستحکم برای در امان ماندن از خطر تورم هستند. وی در ادامه به رشد چشم‌گیر اعضای جامعه سرمایه‌گذاران حوزه ارزهای دیجیتال اشاره و از آن به‌عنوان اتفاقی خوش‌یمن یاد کرده است.

جونز که سابقه تأسیس شرکت تودور اینوستمنت کرپ (Tudor Investment Corp) را در کارنامه دارد، در مصاحبه با شبکه CNBC افزوده است که ما هنوز در مراحل آغازین تکامل بیت کوین به سر می‌بریم. وی در ادامه اذعان کرده که وقتی در روزهای نخست سال جاری میلادی بالاخره تن به دریای ارزهای دیجیتال زده، اعتمادش به این بازار بیشتر شده است. او می‌گوید:

بیت کوین، درست همان ویژگی‌هایی را دارد که شرکت‌های حوزه فناوری در دوران آغازین جذب سرمایه، از آنها برخوردار بودند. من زیاد از بیت کوین و مفاهیم آن سر در نمی‌آوردم تا اینکه برنامه‌های شما را دیدم و ناباورانه فهمیدم که تا چه اندازه از هر قشری به بیت کوین روی آورده‌اند.

جونز در ادامه افزوده است که سرمایه‌گذاری او در بیت کوین، بسیار ناچیز است و تصریح کرده است که هیچ‌گاه مبلغ بیت کوین نبوده و نیست. با این حال، اذعان کرده که از شمار چشم‌گیر کاربران هوشمند و خبره‌ای که به بیت کوین روی آورده‌اند، انگشت به دهان مانده است.

او در ادامه اظهاراتش، بیت کوین و قابلیت‌های نهفته در بازار آن را با اپل و گوگل در روزهای ابتدایی تأسیس آنها مقایسه کرده است. جونز می‌گوید:

 من هیچ‌گاه یک سپر تورمی، مشابه آنچه شما این روز‌ها دارید و سرمایه‌ فکری عظیمی در ورای آن نهفته است، نداشته‌ام.

پیش‌تر شاهد بودیم که قیمت بیت کوین برای اولین بار در سال جاری میلادی از مرز ۱۳ هزار دلار نیز فراتر رفت. این اتفاق، یک روز پس از آن رخ داد که پی‌پل، غول صنعت پرداخت، اعلام کرد که به کاربران خود اجازه می‌دهد روی اپلیکیشن‌هایشان، ارزهای دیجیتال را خرید و فروش کنند.

اکنون بهای بیت کوین در مقایسه با سقوط ناباورانه ماه مارس، بیش از ۲۷۰ درصد رشد داشته است؛ سقوطی که با شروع همه‌گیری ویروس کرونا باعث بی‌ثباتی گسترده بازارهای جهانی شد.

جونز در خاتمه اظهاراتش گفته است:

من اکنون بیت کوین را بیش از هر زمان دیگری دوست دارم. فکر می‌کنم که هنوز در آغاز عصر بیت کوین به سر می‌بریم و راه طول و درازی را برای تحقق رویای خالقان آن پیش رو داریم.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

6 دیدگاه
امین
امین
3 سال قبل

سهام اپل چه سالی عرضه شد وقیمتش چقدر بود؟

SomeOne
SomeOne
3 سال قبل
پاسخ  امین

۱۹ دسامبر ۱۹۸۰ و ۲۲$ برای هر سهم

پارسا
پارسا
3 سال قبل
پاسخ  امین

یجا خوندم نوشته بود اگه سال ۲۰۰۷ به جای یه گوشیه آیفون به قیمت ۵۰۰دلار،سهام اپل میخریدید الان ارزش سهامتون ۵۰۰۰۰دلار میشد

علی
علی
3 سال قبل

به نظرم مقایسه های به جایی کرده
بازار بیت کوین و حتی برخی ارزهای دیجیتال الان میتونه شبیه به اوایل بازارهای همچون بازار سهام اپل گوگل و آمازون باشه

Mehrdad
Mehrdad
3 سال قبل

سلام

سهیل نهنگ
سهیل نهنگ
3 سال قبل
پاسخ  Mehrdad

سلام حاجی