پیشنهاد ویتالیک بوترین برای افزایش پاداش‌ اتریوم پس از هاردفورک اثبات سهام

پیشنهاد ویتالیک بوترین برای افزایش پاداش‌ اتریوم پس از هاردفورک اثبات سهام

ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، خالق اتریوم در ۲۰ آوریل (۳۱ فروردین) برای پیاده‌سازی الگوریتم اثبات سهام (Proof-of-Stake) بر روی بلاک چین اتریوم در گیت‌هاب، پاداش سهام بالاتری را پیشنهاد داد.

بر اساس این پیشنهاد، زمانی که ۱۳۴,۲۱۷,۷۲۸ اتر سهام‌گذاری شده و تراکنش‌ها تایید شوند؛ ۲,۰۹۷,۱۵۲ اتر در سال عرضه خواهد شد، که منجر به بهره سالانه ۱.۵۶ درصد برای سهام‌داران می‌شود.

چرخه فعلی عرضه سکه ۱۰۵,۷۶۴,۷۶۲ اتر است. این بدان معناست که این تعداد اتر، بیشینه مقدار نظری برای سهام‌‌ها می‌تواند باشد.

توضیح مترجم: مقدار اتری که به صورت سهام‌ (Stake) قرار گرفته است، قابلیت استفاده در تراکنش‌ها و گردش در شبکه را نخواهد داشت.

این پیشنهاد همچنین درآمد و بهره سالانه را برای مقادیر مختلفی از اعتبارسنجی اتر برآورد کرد. به عنوان مثال، اگر فقط ۱ میلیون اتر با این وضعیت سهام‌گذاری شده باشد، اعتبارسنج‌ها بهره سالانه ۱۸,۱ درصد دریافت خواهند کرد.

پیشنهاد ویتالیک بوترین برای افزایش پاداش‌ اتریوم پس از هاردفورک اثبات سهام

جامعه اتریوم در ردیت (Reddit) واکنش خوبی به این پیشنهاد نشان داد و بسیاری از آن‌ها نرخ‌ها را منطقی‌تر از موارد قبلی می‌دانند.

جاستین دریک (Justin Drake)، محقق اتریوم، برآورد کرده است که پس از پیاده‌سازی شاردینگ و اثبات سهام، با ۳۲ میلیون اتر سهام‌گذاری شده، اعتبارسنج‌ها بهره پایه‌ای در حدود ۳.۲% دریافت خواهند کرد که این رقم معادل ۱% کل عرضه است.

با این حال، اجرای طرح پیشنهادی بهبود اتریوم ۱۵۵۹ (EIP1559)، به این معناست که بخشی از کارمزدهای تراکنش سوزانده می‌شوند. بنابراین دریک برآورد کرده است که با صرف ۱,۰۰۰ اتر برای gas هر شارد در هر سال، تورم تقریبا برابر با ۵ درصد خواهد بود.

در پایان سال گذشته، بوترین اظهار داشت که بلاک چین‌های آینده که بر پایه اثبات سهام و مبتنی بر شاردینگ هستند، هزاران برابر کارآمدتر خواهند بود.

اخیرا در ماه مارس، بوترین خطاب به جامعه ارزهای دیجیتال اعلام کرد که این حوزه نیاز به رشد دارد. وی این رشد را ورای فردگرایی‌ دانست که در روزهای ابتدایی انقلاب سایفرپانک‌ها وجود داشت. وی همچنین بر ضرورت استفاده از فناوری به‌منظور ایجاد سیستم‌های نوآورانه، برابر و با تأثیرات مثبت بر جامعه تأکید کرد.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه