atlasarzdigital

قیمت بیت کوین خود را برای حرکت بزرگ بعدی آماده می‌کند؛ نزولی یا صعودی؟

قیمت بیت کوین خود را برای حرکت بزرگ بعدی آماده می‌کند؛ نزولی یا صعودی؟

قیمت بیت کوین هفته گذشته روی 9,207 دلار بسته شد. علی‌رغم هفته‌ای که در عین ناباوری کم تلاطم بود، شاهد کاهش 3.66 درصدی در قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال بودیم. خریداران تا به اینجا کمک کرده‌اند تا قیمت برای 10 روز، در رقمی بالای 9,000 دلار بماند. در زمان نگارش این خبر قیمت بیت کوین حدود 9,250 دلار معامله می‌شود.

به گزارش کوین‌تلگراف، روز دوشنبه قیمت بار دیگر به سمت 9,600 دلار خیز برداشت. ایاس (EOS) و اتر نیز روز گذشته با رشد قابل توجهی مواجه شدند؛ تا جایی که هر واحد ایاس با قیمت 3.50 دلار و اتریوم با قیمت 185 دلار برای هر واحد معامله شد. ارزش بازار ارزهای دیجیتال در حال حدود 249 میلیارد دلار بوده و از این رقم 67.2 درصد در اختیار بیت کوین قرار دارد.

نمودار قیمت بیت کوین

بیت کوین هفته گذشته (میلادی) در قیمتی پایین‌تر از حمایت قوی 9,550 بسته شد. پیش‌تر و طی هفته قبل‌تر هم بیت کوین در سطح 7,600 و میانگین متحرک در تایم فرم 100 هفته، حمایت شد.

حرکت برای تماس و شکستن کوتاه مدت مقاومت پیش رو و همچنین ادغام آن با خط مکدی (MACD)، که بالاتر از خط صفر در حال میل کردن به شیب مستقیم است، حاکی از تضعیف روند نزولی است. طی هفته گذشته، با تثبیت قیمت، حجم معاملات نیز کاهش یافت. می‌توان گفت که تثبیت قیمت نوعی آمادگی برای ایجاد حرکتی گسترده است. این حرکت یا موجب رسیدن بیت کوین به مقاومت هفتگی قبلی، یعنی 11,500 می‌شود یا هم به سطح اصلاحی پایین‌تر باز می‌گردد.

نمودار قیمت بیت کوین

امروز بیت کوین همچنان در سطح میانگین متحرک 200 روزه حمایت شد. این سطح از زمان شکستن مقاومت، به عنوان یک حمایت قوی عمل می‌کند. میانگین متحرک صد روزه در حال حاضر به شکل مقاومت در محدوده 9,550 عمل می‌کند، این محدوده، مقاومت هفتگی نیز به حساب می‌آید.

بخشی که این متحرک‌های میانگین به یکدیگر نزدیک می‌شوند، اهمیت بسیار زیادی دارد. بسته شدن قیمت روزانه پایین‌تر یا بالاتر از آنها می‌تواند جهت حرکت بعدی قیمت بیت کوین را مشخص نماید. با بررسی بیشتر می‌توان دید که میانگین متحرک در تایم فریم 50 هفته‌ای به شکل یک حمایت عمل می‌کند که در حال حاضر پیرامون 8,500 دلار است و سطح اصلاح 61.8 درصد در فیبوناچی، احتمالا بخشی است که میل به خرید در آن افزایش خواهد یافت.

شاخص مکدی (MACD) نشان از کاهش سرعت روند صعودی دارد، اما با توجه به تغییر بزرگ قیمت اخیر، چندان تعجب برانگیز نیست. علی‌رغم کاهش تغییرات صعودی، مکدی همچنان به سمت اهداف بالاتر در حرکت است.

حجم معاملات به شدت کاهش یافته، از طرف دیگر معامله‌گرانی هستند که منتظرند تا با مشاهده افزایش قیمت، فشار را افزایش دهند این مسئله و تلاقی آن با کاهش حجم معاملات می‌توان به شکل ضمنی نشان از یک حرکت بزرگتر داشته باشد. نقطه کنترل (POC) در این محدوده به رقم 8,200 بازگشته است. 8,200 دلار همان رقمی است که بیشتر تغییرات قیمت در آن رخ داده است.

فشردگی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در حال فشرده شدن

با وجود اینکه در تایم فریم روزانه، قیمت بیت کوین بین دو میانگین متحرک کلیدی و پایین‌تر از مقاومت هفتگی قرار دارد، نمودار چهار ساعته بولینگر باندز (Bolinger Bands) نشان از کاهش تغییرات قیمتی دارد.

خریداران در حال حاضر بیت کوین را در امتداد میانگین متحرک 20 روزه حرکت می‌دهند که خود نشانه‌ای صعودی است. لازم به ذکر است که قیمت بین حداکثر 9,350 دلار و حداقل 9,050 دلار در نوسان است. به نظر می‌رسد باید منتظر یک حرکت بزرگ در بازار باشیم، اما از ماهیت آن بی خبریم، پس هم احتمال صعود و احتمال نزول را بررسی می‌کنیم.

دیدگاه صعودی

بررسی دیدگاه صعودی قیمت بیت کوین

از این نقطه نظر، گاوها قیمت را در بازه‌ای بیش از 10 روز در قیمت 9,000 دلار نگه داشته‌اند و تغییرات قیمت الگویی U شکل را ایجاد کرده‌اند. این مسئله در حالت صعودی نشان از ادامه روند رشد دارد. رخداد این مسئله کمی پایین‌تر از مقاومت، ممکن است بیانگر این باشد که گاوها شروع به نزدیک‌تر کردن [دوباره] قیمت به مقاومت هفتگی 9,550 کنند.

اگر بیت کوین بتواند دوباره به 9,550 برسد و این سطح را به یک حمایت تبدیل کند، می‌توان آن را نشانه‌ای ابتدایی از آمادگی بیت کوین برای ادامه روند صعودی دانست. با توجه به ابعاد حرکت قیمت پیشین، یک جهش کنترل شده به سمت قیمت بالاتر می‌تواند باعث شود تا بیت کوین بار دیگر به سمت مقاومت قبلی در 11,500 برسد و این احتمال وجود دارد که به سمت سطوح قیمت بالاتر حرکت کند.

در عین حال که مشاهده این اتفاق دور از ذهن و بسیار سخت است، باید گفت آخرین باری که بیت کوین قیمت 10,000 را شکست، توانست رشد قابل توجهی را تجربه کند. اگر شاهد یک سقوط کوتاه مدتِ همراه با ترس از عقب افتادن (FOMO) باشیم، یک حرکت سریع به 12,500 نیز محتمل خواهد بود.

دیدگاه نزولی

بررسی دیدگاه نزولی قیمت بیت کوین

از دیدگاه نزولی، زمانی که قیمت برای مدت کوتاهی از 10,000 دلار عبور کرد، به سرعت دوباره به سطوح پایین برگشت. این می‌تواند نشان دهنده این موضوع باشد که خریداران در این سطوح میل ورود گسترده به بازار را ندارند. بین 8,000 تا 10,000 حجم معاملات چندان زیاد نیست و نوعی شکاف حجمی وجود دارد. نکته جالب اینجاست که وقتی از سناریوی صعودی در بازه میان مدت حرف می‌زنیم، این مسئله نشانه خوبی است.

حجم معاملات در تایم فریم 4 ساعته نشان می‌دهد که بیت کوین توانسته تغییرات بسیاری در رابطه با احساسات سرمایه‌گذاران صورت دهد. این در حالی است که نباید رسیدن دوباره به حمایت قبلی، پس از پنج ماه فشار نزولی، را غیر ممکن دانست.

با نگاهی به شاخص VPVR می‌توان نتیجه گرفت که فشار نزولی روی 9,000 دلار، به احتمال زیاد به سطح اصلاح 61.8 درصدی فیبوناچی در محدوده 8,000 – 9,000 دلار خواهد رسید.

با نزدیک‌تر شدن دو رویکرد متضاد و با احتساب این که فشار خریداران، اوایل روز دوشنبه هم ادامه داشت، همه چشم‌ها به مقاومت کلیدی هفتگی در رقم 9,550 دلار است. به احتمال بیشتر طی روزهای آینده شاهد یک حرکت قاطع و بالقوه صعودی هستیم. از طرف دیگر نباید از اصلاح و بازگشت به سطح 8,000 دلار (و باقی ماندن در این سطح برای برای مدتی) نیز غافل شد.

اشتراک
اطلاع از
guest
4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
مصطفی
مصطفی
11 ماه پیش

مجبور نیستید نظر بدید چیزی رو که اصلا قابل پیش بینی نیست

Masoud
Masoud
11 ماه پیش

مطمئنم یکبار دیگه MA200 هفتگی که الان در حدود ۴۷۰۰ دلار هستش رو تست میکنه.

مهدی
مهدی
11 ماه پیش
پاسخ  Masoud

الان صف خرید بعد از کوچکترین ریزش ایجاد میشه قیمت 4700 دلار احتمالش نزدیک به صفر 6-7 هزار دلار شاید

فرهاد
فرهاد
11 ماه پیش
پاسخ  Masoud

همین که با قاطعیت و اعتماد به نفس تحلیل میکنی جای تحسین داره ?

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه قیمت بیت کوین خود را برای حرکت بزرگ بعدی آماده می‌کند؛ نزولی یا صعودی؟ ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
4
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x