atlasarzdigital

محقق مطرح چینی: کاربرد بلاک چین در حوزه مالی هنوز با چالش‌های زیادی مواجه است

محقق مطرح چینی: کاربرد بلاک چین در حوزه مالی هنوز با چالش‌های زیادی مواجه است

به گزارش خبرگزاری چینی سوهو (Sohu) و طبق گفته یک محقق مطرح چینی، کاربرد فناوری بلاک چین در بخش مالی هنوز با چالش‌های زیادی مواجه است.

وی کای (Wei Kai)، رئیس بخش تحقیقات بلاک چین در آکادمی فناوری اطلاعات و ارتباطات چین (CAICT)، در یک جلسه دولتی، چالش‌هایی را برای مقبولیت این تکنولوژی در آینده بازگو کرد.

طبق گفته وی، با وجود توانایی بلاک چین برای تحول در صنایع مختلف، شرکت‌ها از نظر فنی هنوز موفق نشده‌اند سه مشکل بزرگ این فناوری در زمینه مالی را حل کنند. این محقق چینی اعتقاد دارد که جامعه بلاک چین باید هنوز روی مواردی از قبیل حریم خصوصی اطلاعات، قابلیت اجرا و همچنین توانایی بلاک چین در یکپارچه شدن با سیستم فعلی اقتصادی کار کند.

وی کای همچنین اشاره کرد که یکی دیگر از مشکلات مهم ایجاد هماهنگی رویکردهای نظارتی بین حوزه‌های قضایی مختلف در سراسر دنیاست.

محقق مطرح چینی: کاربرد بلاک چین در حوزه مالی هنوز با چالش‌های زیادی مواجه است

با این حال، این متخصص بلاک چین همچنین اشاره کرد که فناوری بلاک چین پتانسیل تغییر صنعت بانکداری را دارد و همچنین می‌تواند باعث منفعت دولت و صنایع دیگری از قبیل تولید، حمل و نقل، بهداشتی و موارد دیگر شود.

آکادمی فناوری اطلاعات و ارتباطات چین در سال ۱۹۵۷ بنیان‌گذاری شده و مرکز تحقیقاتی آن زیر نظر وزارت صنعت و فناوری اطلاعات این کشور کار می‌کند.

اخیرا شرکت بزرگ حسابرسی KPMG، نتایج یک نظرسنجی را منتشر کرد که نشان می‌‌دهد، اکثر سازمان‌های اجرایی در بخش مالی و مالیاتی از فناوری بلاک چین استفاده نمی‌کنند. در این نظر سنجی ۶۷ درصد پاسخ‌دهندگان اذعان داشتند که از فناوری بلاک چین در کارهای سازمانی استفاده نمی‌کنند.

در ۹ آوریل ، وب‌سایت Stackoverflow گزارشی را منتشر کرد که طبق آن ۸۰ درصد از مجموع ۹۰ هزار توسعه دهنده در سراسر دنیا در حال حاضر از فناوری بلاک چین استفاده نمی‌کنند.

منبع: Cointelegraph
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه محقق مطرح چینی: کاربرد بلاک چین در حوزه مالی هنوز با چالش‌های زیادی مواجه است ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
+
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x