روند قیمت بیت کوین تا آخر نوامبر مشخص می‌شود!

روند قیمت بیت کوین تا آخر نوامبر مشخص می‌شود!

قیمت بیت کوین پس از سقوط دوباره به زیر ۷,۰۰۰ دلار در ۲۵ نوامبر (۴ آذر)،‌ موفق شد دوباره خود را به سطوح بالاتر برساند و تا ۷,۲۶۰ دلار بازگردد. با این حال به گفته یک تحلیلگر برجسته، روند آینده قیمت بیت کوین تا آخر ماه نوامبر و پس از بسته شدن کندل ماهانه آن مشخص خواهد شد.

به گزارش کوین‌دسک، بیت کوین در حال حاضر بیش از ۱,۲۰۰ دلار تا قیمت مورد نیاز برای نامعتبر ساختن روند نزولی فعلی فاصله دارد. از سوی دیگر پس از سقوط بیت کوین به محدوده ۶,۵۰۰ دلار در روزهای گذشته، با توجه به وضعیت بیش از حد فروخته شده در اندیکاتورها، برای یک بهبود قیمتی در کوتاه‌مدت انتظار می‌رفت.

در حالیکه که بازگشت دوباره قیمت به محدوده ۷,۰۰۰ دلار امیدوارکننده بود، اما به نظر می‌رسد تا بازگشت قاطع و دوباره‌ی روند صعودی راه زیادی باقی مانده باشد.

طبق توییتی که تحلیلگر برجسته بازار با نام کاربری Willy Woo در توییتر منتشر کرد، بیت کوین باید در انتهای ماه نوامبر (یعنی تا حدود ۳ روز آینده) بالای قیمت ۸,۳۰۰ دلار بسته شود، در غیر اینصورت احتمال دستیابی به کف‌های پایینتر وجود خواهد داشت.

قیمت بیت کوین در حال حاضر در صرافی بایننس حدود ۷,۰۵۰ دلار است و نسبت به کف قیمتی اخیر خود در ۶,۵۰۰ دلار، بیش از ۸ درصد افزایش داشته است.

بیت کوین اساسا نیاز دارد تا بیش از ۱۵ درصد دیگر افزایش یابد و کندل ماهانه خود را در آخرین روز ماه نوامبر بالای قیمت ۸,۳۰۰ دلار ببندد؛ در غیر اینصورت الگوی پوشاننده یا اینگالفینگ نزولی در چارت ماهانه شکل خواهد گرفت.

الگوی پوشاننده نزولی از یک کندل سبز (صعودی) به همراه یک کندل قرمز (نزولی) بزرگ تشکیل شده است بطوریکه که بدنه کندل نزولی، تماما بدنه کندل صعودی را بپوشاند.

تشریح الگوی اینگالفینگ نزولی بر روی نمودار قیمت بیت کوین
تشریح الگوی اینگالفینگ نزولی بر روی نمودار قیمت بیت کوین

در تایم فریم ماهانه، بیت کوین ماه اکتبر را با قیمت ۸,۳۰۰ دلار آغاز کرده و با ۹۱۵۰ دلار به پایان برد تا یک کندل صعودی نه چندان قدرتمند شکل بگیرد. اما آنچه در ماه فعلی میلادی (نوامبر) اتفاق افتاد، یک ریزش تمام عیار بود. ماه جاری با قیمت ۹,۱۵۸ دلار آغاز شد و در حال حاضر در حدود ۷,۲۰۰ دلار خرید و فروش می‌شود.

شمع ماهانه نوامبر در حال حاضر به طور کامل شمع ماه قبل را پوشانده است. در صورتی که قیمت بیت کوین این ماه زیر ۸,۳۰۰ دلار بسته شود، این الگو تایید خواهد شد؛ این بدان معنی است که اصلاح قیمتی که از ماه ژوئن آغاز شده ادامه خواهد یافت و احتمال رسیدن به کف‌های جدید قیمتی زیر ۶,۰۰۰ دلار با فشار فروش بیشتر وجود دارد.

طبق گفته Willy Woo، الگوی پوشاننده نزولی در گذشته فروشندگان را به دردسر انداخته است و برای همین آن‌ها باید حواسشان را خوب جمع کنند تا با اکتفا به تنها یک الگو در جهت اشتباه حرکت نکنند. چرا که بیت کوین در ماه‌های گذشته بیش از ۵۰ درصد کاهش یافته و از سوی دیگر ماینرها منتظر هاوینگ بیت کوین در ماه می سال آینده هستند.

در حالی که Willy Woo‌ از قیمت ۸,۳۰۰ دلار به عنوان یک سطح کلیدی یاد کرده، مایکل نووگراتز، مدیر عامل میلیاردر گلکسی دیجیتال اعتقاد دارد که بیت کوین برای فرار از به تله افتادن در محدوده ۶,۰۰۰ تا ۷,۴۰۰ باید قیمت ۷,۵۰۰ دلار را بشکند.

احتمال حرکت به سوی محدوده ۷،۵۰۰ دلار و حتی افزایش قیمت بیت کوین تا ۸،۰۰۰ دلار وجود دارد. اما چشم‌انداز کلی قیمت تا زمانی که درون خطوط روند نزولی ۵ ماهه قرار گرفته، نزولی است.

نمودار هفتگی

شکسته شدن کانال نزولی شرط اول تایید روند صعودی است
شکسته شدن کانال نزولی شرط اول تایید روند صعودی است

بسته شدن کندل هفتگی بر روی کانال نزولی که هم‌اکنون در محدوده قیمت ۸,۹۹۰ دلار قرار دارد، برای تایید تغییر روند صعودی مورد نیاز است. در صورتی که کانال نزولی شکسته شود، این به معنی ادامه یافتن روند آغاز شده از آوریل امسال در قیمت ۴,۱۰۰ دلار خواهد بود.

از نگاه واقع‌گرایانه، احتمال اینکه بیت کوین کندل ماه جاری را زیر ۸,۳۰۰ دلار بسته و اینگالفینگ نزولی شکل بگیرد زیاد است چرا که قیمت بیت کوین معمولا پس از یک ریزش شدید در نزدیکی کف قیمت تشکیل شده نوسان می‌کند و آماده سقوط بعدی می‌شود. این اتفاق به دلیل خدشه وارد شدن به اعتماد سرمایه‌گذاران در بازار نزولی است که بازیابی آن زمان‌بر است.

در حالت کلی به احتمال زیاد، بیت کوین در روزهای آینده بین محدوده ۷,۵۰۰ تا ۶,۵۰۰ دلار معامله خواهد شد و شکسته شدن میانگین متحرک ۱۰ روزه که در حال حاضر حدود ۷,۴۸۹ تنها در مدت کوتاهی پایدار خواهد بود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

9 دیدگاه
محین
محین
4 سال قبل

دو سال دیگه قیمتش چقدر میشه بیت کوین؟؟؟
اگه میره بالا از الان بخریم واسه دو سال دیگه

X-One
X-One
4 سال قبل

زیاد زور نزنید واسه صعود ?
بیت تا آخر امسال حداقل یکبار وارد کانال 4000 میشه
حالا به حرفم خواهید رسید و اونایی هم که دیسلایک میزنید بعدا قیافه هاتون دیدن داره

سعید
سعید
4 سال قبل
پاسخ  X-One

اگه بیتکوین از 6500 پایینتر رفت بیا من بهت یه بیتکوین جایزه میدم ولی اگه نرفت ....

صنم
صنم
4 سال قبل
پاسخ  سعید

یه بیتتو بذا جلو آینه بشه دو بیت. اینجا خیلیا از این حرفای باد هوا زدن...زیاد زور نزن بیت کوینتم واسه خودت نگه دار بهش احتیاج پیدا میکنی

Alidastan
Alidastan
4 سال قبل
پاسخ  X-One

دیسلایک نیاز نیست این روند بارها تکرار شده اوناییکه از 19000 به 3500 رسیدن میدونن من چی میگم.
با این حال که هدفم بلند مدت هست ولی از خدامه باز بیاد پایین بهترین فرصت هست.
فراموش نکنید که تا نصف شدن بیت چیزی نمونده پس با عناوین مختلف میکشنش پایین خبر هک و چین و.....
به تازگی هم بازار با ارسال آنالیز ها از طرف افراد سرشناس دارن کنترل میکنن عملا این انالیز ها هم شده ابزاری برای نزولی کردن بازار.
یه روزی میاد که دیگه خبر هک و دولت ها هیچ تاثیری نخواهد گذاشت اما انالیزها قدرت بیشتری دارن
ما که از خدامونه دست همه رو شده دیگه.
جیباتون پر پول

محسن تقوی نیک
محسن تقوی نیک
4 سال قبل
پاسخ  X-One

با احترام به نظر و حدسیات همه اساتید
بنظر بنده ، احتمال ورود به زیر 6000 دلار بسیار زیاده
اما امید برای خرید در قیمت محدوده چهار هزار دلار یا زیر 5000 دلار بسیار کمه اما غیرممکن نیست

محمد صدرایی
محمد صدرایی
4 سال قبل

با احترام به نظر دوستان هر احتمالی وجود داره جز ریزش زیر 6000دلار پس اگر هدف بلند مدت برای سرمایه گذاری دارید خرید تو این قیمت بنظرم عالیه

Mohsen
Mohsen
4 سال قبل

چند سال میشه بلند مدت؟؟؟
و اهداف قیمتی بلند مدت بیت کوین چه رقم هایی هستش؟؟؟

محمد صدرایی
محمد صدرایی
4 سال قبل
پاسخ  Mohsen

هدف بلند مدت اول سال 2025 هست که قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ 2024 احتمالا رقمی بالاتر از 100 هزار دلار و میبینه و هاوینگ بعدی که 2028 هست ان شا الله نزدیک یک میلیون دلار میرسه، البته اینا همش حدسه در مورد قیمت دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره